0 

Boris @Bauci 21. Dec 2007, 18:59

Kupujem glavo za monopod in stativ. Po internetu sem malo raziskoval in prišel do Manfrotto 322RC2 in 488RC2. Ali mi lahko kdo pove svoje izkušnje s tema glavama? Še eno vprašanje kakšna je razlika med RC0, RC2, RC4?
Lep pozdrav, Boris
   0 

Aleš @lial 21. Dec 2007, 21:57

Vprašanje okrog glave za monopod smo obdelali TUKAJ , žal pa po mojem mnenju obe glavi ki si ju gledal nista primerni za monopod.

LP
   0 

Boris @Bauci 21. Dec 2007, 22:08

Res je, izvedel sem kar nekaj stvari o teh zadevah ampak, ko sem prišel v fototrgovino in kupil monopod (Manfrotto 680), so mi ponudili tudi omenjeni glavi. Zato ponovno sprašujem ali v nakup ali ne? Ker bom v bližnji prihodnosti kupil tudi stativ, je zadeva še toliko bolj aktualna in potrebna pametnega nasveta.
Lep pozdrav, Boris
   0 

bockorek @bockorek 22. Dec 2007, 09:48

Kupi posebej glavo za monopod in stativ, saj tudi glave niso univerzalne pa tudi glavo ti nebo treba vedno gor pa dol šraufat. Za monopod itak rabiš premik samo po višini. Sam za stativ lahko priporočam glavo 488RC2, meni je vredu.
Razlika med RC-ji je v hitrosnemljivi ploščici. Če boš recimo za stativ vzel RC2 ploščico vzami tudi za monopod, tako da ti nebo treba spet še ploščice menjavat med uporabo stativa in monopoda.

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati