0 

Aleš @lial 24. Dec 2007, 09:37

Verjetno je marsikdo že slišal/bral/videl marsikaj o tem mini-prenosniku.
Zato bo morda zanimiv tudi pogled iz čisto fotografske strani.
V nekaj dneh, kolikor ga imam, sem preskusil že skoraj vse njegove sposobnosti in vsakič sem bil še malo bolj navdušen.

Disk: shranjevanje podatkov je na 'trdem disku', ki to ni, gre namreč za flash drive, torej shranjuje podatke na čipu, tako kakor recimo usb ključ, kartice. Razširitev tega 'diska' je možna na več načinov, notranji usb priključek ali pa z ustrezno veliko SD kartico.

OS: prednaložen Linux sem zamenjal z XP-ji, okleščena verzija je vzela nekaj manj kakor 1GB, deluje brez problemov, internet, Movie Maker, vgrajena kamera, audio izhod itd

Zaslon: osnovna resolucija pri 7" zaslonu je sicer 800x 480, vendar grafika podpira precej več, vse do 1600x900. Seveda pri tej resoluciji ni vidna cela ploskev, le njen del, ki 'gre' v asusov ekran. Sam sem preskušal delovanje PS7 pri 1280x600, kjer je delovna ploskev v glavnem cela na ekranu, za orodja pa je treba vidno polje premaknit (miška preko roba) Uporaba PS-a je torej možna, le do orodij se bo treba navadit prit. Grafika je dovolj močna, da podpira tudi sekundarni monitor do resolucije 1280x1024, seveda istočasno z primarnim, razširjenim.

Spomin: nadgradil sem ga z ramom 2GB, garancija kljub odstranitvi ostane, pozna se pa krepko grin Cena rama je neverjetno nizka (ali pa nisem spremljal dogajanja) 33€ za 2GB!

Avtonomija baterije: pri konstantni obremenitvi s predvajanjem filma z zvokom je baterija zdržala natanko 3 ure, kar pomeni, da bi pri prekinitvah dela verjetno pridobil še kakšnih 30 minut.

Zaključek: ker smo v SLO na tem delu EU skoraj edini, kjer se ta prenosnik da kupiti, za ceno, ki je v glavnem povsod po svetu približno enaka (300€), velja premisliti, če ga potrebujete.

P.S.: Igrce? Pojma nimam, že nekaj let jih ne igram... grin grin grin

LP

Aleš
   0 

Darko @Kremen 24. Dec 2007, 10:27

Interesantni comp., zapisal bom link, če bo še koga zanimalo kaj več o tem PC-ju.

AsusEeePC: http://www.asus.com/products.aspx?l1=24&l2=0&l3=0&l4=0&model=1907&modelmenu=1
   0 

Darko @Kremen 24. Dec 2007, 10:45

Na spodnjem linku www.newegg.com je zapisano več kot 80 komentarjev uporabnikov ASUS Eee PC. Večina je s tem modelom prenosnika zelo zadovoljna.

http://www.newegg.com/Product/ProductReview.aspx?Item=N82E16834220244&SortField=0&SummaryType=0&Pagesize=10&SelectedRating=5&PurchaseMark=&Page=
   0 

Aleš @lial 24. Dec 2007, 10:54

Če so že povezave, tukaj je forum tega prenosnika.

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati