0 

white @white 24. Dec 2007, 17:57

Že nekaj časa imam Nikona D50 (in v večini pogledov zadostuje za moje potrebe). V naslednjem tednu pa mislim kupit Nikkorjev objektiv 18-200VR.

Zanima me, ali bo zadeva funkcionirala na D50 ohišju (vse funkcije). Namreč na netu sem nekje bral, da VR ni kompatibilen z D50. Zanima me tudi kako je z manual fokus (override) ter nastavljanjem zaslonke na objektivu?

V naprej se najlepše zahvaljujem za kakršnokoli informacijo.
   0 

Andrej @fotokaj 24. Dec 2007, 18:20

Vse funkcije Nikkor 18-200/VR objektiva na D50 normalno špilajo. VR špila na vseh Nikonovih SLR ohišjih narejenih po letu 1996, razen manualnih FM3a in FE10.
VR ne dela oz VR objektivi niso kompatibilni z Nikonom F50 (1994).
   0 

white @white 28. Dec 2007, 15:32

Ravnokar sem dobil omenjeni objektiv in na moje presenečenje VRja sploh ne opazim. Nobene razlike ni če je VR na ON ali na OFF. Je mogoče kakšna finta? kako bi zadevo preizkusil? V naprej hvala
   0 

Andrej @fotokaj 28. Dec 2007, 15:38

VR se vklopi s polovičnim pritiskom na sprožilec; če objektiv samo natakneš, aparat upališ in pogledaš skozi iskalo, ne bo nič. Ko pa pritisneš sprožilec, se VR vklopi in umiri "sliko", pa tudi slišati je blago šumenje ter dva klika; ko se VR vklopi in ko se izklopi.
   0 

white @white 28. Dec 2007, 18:24

Ušesa imam na pecljih ampak razen avtofokusa ne slišim nobenega klika. (Slišim samo ko fukusira). Pa tudi slike ne umiri (razen če je zadeva res težko opazna) Ali obstaja kakšen test( postopek) da bi videl ali zadeva deluje? V naprej hvala za kakršnokoli info , ker sem že malce obupan (770€ pa nič konkretnega)
   0 

misfits @misfits 28. Dec 2007, 18:55

pa opazuješ pri 200 mm? mogoče dost mirno držiš, goriščnica pa le ni tako velika, da bi se zelo videlo.
Pa naredi nekaj posnetkov pri daljšem času z in brez VR, pri 200 mm in času tam okoli 1/50, 1/20...
   0 

David @Cyclop_si 28. Dec 2007, 19:38

misfits je napisal/a:
....Pa naredi nekaj posnetkov pri daljšem času z in brez VR, pri 200 mm in času tam okoli 1/50, 1/20...

In potrudi se pri tem imeti kar se le da tresočo roko... grin ... skratka, nič palinkovca pred slikanjem za umirit roko! biggrin
   0 

JureV @JureV 28. Dec 2007, 19:46

pa da gumbek VR na objektivu na ON !!! biggrin
   0 

white @white 28. Dec 2007, 19:55

Zadeva je malce boljša. Sedaj slišim vklop (in delovanje) VR-ja. Očitno se je zadeva morala malce zbudit (ker je čist frišn). Vseeno vidim, da so popravki VR-ja izredno majhni (ali pa nekj ne dela kot bi moralo).

Slike imajo tudi dokaj opazno vinjetiranje (ne glede na zoom).

Jutri bom poizkusil zadevo na dnevni svetlobi, vidim namreč da slikanje pod lučjo daje le povprečne rezultate (že 18-55 "kit" objektiv mi da boljše). Zaenkrat hvala za nasvete.
   0 

Andrej @fotokaj 28. Dec 2007, 21:27

white je napisal/a:
Zadeva je malce boljša. Sedaj slišim vklop (in delovanje) VR-ja. Očitno se je zadeva morala malce zbudit (ker je čist frišn). Vseeno vidim, da so popravki VR-ja izredno majhni (ali pa nekj ne dela kot bi moralo).

Tudi za to je razlog; prevelika pričakovanja. Ko folk na netu bere nebuloze o petih blendah razlike, vsi mislijo da tale VR kar temelje pod fotkam betonira - da bodo ja pri miru?

white je napisal/a:
Slike imajo tudi dokaj opazno vinjetiranje (ne glede na zoom).

Ja glede na zoom; to je zoom objektiv z (ekstremno) goriščnico od 18 do 200mm in brez vinjetiranja ne gre in nikdar ne bo šlo; this is as good as it gets.

white je napisal/a:
Jutri bom poizkusil zadevo na dnevni svetlobi, vidim namreč da slikanje pod lučjo daje le povprečne rezultate (že 18-55 "kit" objektiv mi da boljše).

Počakaj, da vidiš kako beden je ta objektiv šele v temi! Pa tudi kit objektiv obdrži - najbrž imaš enega najboljših primerkov na celi obli.

Pa srečno!
   0 

white @white 28. Dec 2007, 21:52

Glede vinjetiranja : a lahko morda kdo pogleda tole slikco : (čist ena bedna, sam me zanima ali je mera vinjetiranja ok za ta objektiv,količina se skoraj ne spremeni ne glede na zoom) V naprej hvala.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati