0 

Simon @simy_ 28. Dec 2007, 12:35

Pozdravljeni,

lotil sem se kalibriranja monitorja včeraj in ga sedaj že dvakrat skalibriral z omenjenim inštrumentom, ampak še vedno je očitna razlika med barvami in temperaturo barv na ekranu in printih iz foto studija predvsem rjava in rdeča sta si zelo različni. Stanje je sicer sedaj boljše ampak še vedno ni čisto v redu oz. je še precej razlike. Kakšen nasvet kaj še popravit?

Lp S
   0 

iztok @izo 28. Dec 2007, 12:52

že stokrat sem napisal, pa bom še enkrat, skalibriran monitor še ne garantira pravilnih barv na printih. je samo osnova, za izhodne enote je pravtako potrebno imeti oprevljeno kalibracijo ali pa vsaj profil, ki bazira na tem.
poleg tega je lahko še milion drugih stvari, lahko, da jih v studiu tudi pravilen izpis ne zanima preveč, ni nič nenevadnega to, vrjemi. večina ljudi, ki dajo razvit fotke, jih take malenkosti ne zanimajo, samo da o barve navite, pa so srečni (če karikiram)
   0 

Aleš @lial 28. Dec 2007, 13:06

izo je napisal/a:
večina ljudi, ki dajo razvit fotke, jih take malenkosti ne zanimajo, samo da so barve navite, pa so srečni (če karikiram)

Točno tako, le da na žalost to ni karikiranje, ampak trda realnost.
In za poznavalce, tiste z dobrim očesom vedno bolj stresna situacija.

LP
   0 

iztok @izo 28. Dec 2007, 13:11

lial, jst sem si kr sam pomagal pr tem, kr je še najbiolj ziher, se mi zdi.
http://blog.slo-foto.net/izotov/2007/12/10/kalibracija-printerja/
(ni mišljeno kot reklamiranje bloga, upam, da tukaj lahko dam linke)
   0 

Simon @simy_ 28. Dec 2007, 13:21

ja saj to sem prebral, vendar sem mislil, da je možno še kaj drugega pred tem. Je pa res da primerjava, domači print - print iz studija, je domač bolj podoben temu na ekranu biggrin, seveda pa ne čisto isti.

Torej v končni fazi kakšne pikolovske stvari bolje da naprintam doma?

Mogoče kdo pozna kakšen studio, ki je maksimalno zanesljiv kar se razvijanja digitalnih fotk tiče?

Lp S
   0 

iztok @izo 28. Dec 2007, 13:27

simy, v malo bolj naprednih studiih ponavadi povsod dobiš profil njihove mašine in papirja, ki ga lahko naložiš v ps in delaš v takšnem okolju.
to naj bi nekako garantiralo, da bi bil izpis čim bolj identičen, je pa lahko še veliko stavri, ki preprečijo to, na pamet skoraj nemogoče povedat.
   0 

Aleš @lial 28. Dec 2007, 15:28

Moj znanec je uporabil zanimiv način: brez da bi posebej razgljabljal o barvah in kalibracijah, je v nekaj (mislim da štiri) studiih dal narediti isto serijo treh fotk z različnimi motivi in barvami. Kolkor se spominjam, so to bile pustna, jesenska in dopustniška z morja. Potem je primerjal rezultate, se odločil, katera je najbliže njegovemu pogledu in od takrat nosi samo tja.

LP
   0 

Aleš @lial 28. Dec 2007, 15:30

Ja še to: menda so bile razlike pri vseh štirih, čisto 100% pa nobena... grin
   0 

Simon @simy_ 28. Dec 2007, 17:03

Samo še to, zakaj sedaj ko sem računalnik ponovno zagnal, monitor ni več skalibriran?

Slika je zopet ista kot prej, pa ga moram še enkrat skalibrirat.

LpS

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati