0 

Žiga @zcetrt 28. Dec 2007, 19:26

Lepo pozdravljeni.

Apetiti po fotografiranju so prerasli možnosti, ki jih ponujajo kompaktne kamere, zato me mikajo SLR digitalci, ki so postali že zelo dostopni. Žal pa sem primoran uporabljati očala, ki niso takšne dioptrije, da bi prišla v poštev korekcija, ki jo ponujajo fotoaparati (+3 in astigmatizem).

Zanima me, če je med vami kdo, ki slika z očali na nosu? Je to prevelika ovira, ali le manjša nevšečnost?

Hvala za odgovore in mnenja.
   0 

Andrej @fotokaj 28. Dec 2007, 19:32

Takih nas je veliko in še nikdar nisem slišal, da nekdo ni ali ne bi mogel fotografirat z očali.
Jaz sem dvakratno sfaljen; ne samo da imam špegle, še levičar sem na uč (skozi iskalo gledam z levim očesom). Kar se tiče fotografiranja z očali; petkrat na leto si zaželim da špegl ne bi imel, to je pa tudi vse.

cool - špeglarji smo zakon (razen petkrat na leto)!
   0 

Aleš @lial 28. Dec 2007, 19:36

Občasno slikam tudi z očali, predvsem takrat, ko veliko pregledujem posneto, pred nakupom A700 pa sem jih moral imeti tudi za menjavo nastavitev.

Ko se navadiš - gre.

LP
   0 

MareŽ @maremare 28. Dec 2007, 22:28

jest sm se takoj navadil, malo se prilagodiš, pa gre. Si tudi nisem pustil, da bi me ovirala..
   0 

Boštjan Selinšek @NwA 28. Dec 2007, 23:31

So tudi fotoaparati, kjer si lahko nastaviš dioptrijo. Z očali ni pretirano teško slikat, samo mi je še vedno bolše z lečami.
   0 

JureV @JureV 29. Dec 2007, 00:36

fotokaj je napisal/a:
Takih nas je veliko in še nikdar nisem slišal, da nekdo ni ali ne bi mogel fotografirat z očali.
Jaz sem dvakratno sfaljen; ne samo da imam špegle, še levičar sem na uč (skozi iskalo gledam z levim očesom). Kar se tiče fotografiranja z očali; petkrat na leto si zaželim da špegl ne bi imel, to je pa tudi vse.

cool - špeglarji smo zakon (razen petkrat na leto)!

saj pa če gledaš, na d70 recimo je iskalo takltak bol v levo, to da gledaš z levim ti je prednost enako kot meni thumbsup
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 29. Dec 2007, 09:30

Slikanje z očali? bigeek Kein problem biggrin
Blog - Portfolio[/size
   0 

andyz @andyz 29. Dec 2007, 11:26

Očal z dioptrijo sicer nimam, fotkam pa občasno tudi s sončnimi očali in gre.
   0 

Žiga @zcetrt 29. Dec 2007, 11:47

Hvala za odgovore. Zdaj si bom s precej lažjim srcem ogledoval ponudbo.
   0 

Stane Crnjak @staneC 29. Dec 2007, 12:32

Se navadiš, zna pa biti kakšne kader sfaljen, ker če špeglov ne pritisneš dovolj tesno na kukalo, koti niso vidni. Zdaj ko je mrzlo, je njlepši čas za nas špeglarje. Malo švicneš, špegli se zameglijo in imaš tak lep 100% "Gaussian blur" ob pogledu skozi iskalo laugh Se navadiš in gre.
   0 

Peter Atanackov @Geo 29. Dec 2007, 13:16

Ne vem v cem je problem, pac slikas. Isto kot brez.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati