0 

Stane Crnjak @staneC 28. Dec 2007, 19:26

Ga že kdo uporablja? Sam sem ga naložil in ga malo "testiram". Je precej drugačen kot C1LE. Nekaj me ICC profil aparata zafrkava v "Q" načinu. Lahko ibereš "generic" ali pa katerega izmed ICC profilov kamer. Ne morem izbrat Nikon D80, vse ostale pa lahko bigeek . Profil Nikon D80 se sicer pokaže, ampak je bled in na njega ne morem kliknit. confused
WB "as shot" v C1LE in Capture One 4 pri isti fotki kažeta drugačne vrednosti bigeek Verjento bom prešaltal na C4, ker ima nekaj uporabnih dodatkov. Več pa glej spodaj nice
   0 

Stane Crnjak @staneC 28. Dec 2007, 22:14

Hja, kot kaže ne bo nič s tem C4. Levo iz C1 LE desno iz C4.

Ali pa jaz ne znam kaj nastavit....
   0 

MareŽ @maremare 28. Dec 2007, 22:21

kaj, ko si naližil fotko v c4, jo je avtomatsko tako osvetlilo?
   0 

iztok @izo 28. Dec 2007, 22:23

na desni je samo navita svetlost in kontrast, po mojem.
   0 

Matjaz @mbbirdy 28. Dec 2007, 23:12

Morda si navil Shadow in Highlight preveč.
   0 

Anže @AlienW 29. Dec 2007, 00:12

Ne vem zakaj mi deluja desna veliko bolj sharpana? bigeek
   0 

Stane Crnjak @staneC 29. Dec 2007, 09:22

Obe fotki sta enako doosvetljeni; +1 blenda. WB je pa pri obeh nastavljen na "auto". Pri C1LE je to 5700K, pri C4 pa je to 6070K! Ostreni sta obe enako. Pri enakih nastavtivah dobiš čisto drugačen rezultat. Spodnja fotko sem v C4 obdelal tako, da je podobna tisti iz C1LE. Sem jo moral ob enaki ekspoziciji s krivuljami malo potemniti. Tudi WB sem moral nastavit na "hladno". .

Kaj pa vem....
   0 

iztok @izo 29. Dec 2007, 12:43

pa sej ne vem, kaj je problem, pač obdelaš na tak način, da ti ustreza, shraniš nastavitev in spustiš čez vse fotke, ki so narjene v enakih pogojih in to je to.
sicer če ste pa zadovoljni z prejšnjimi verzijami, ne vem zakaj je treba glih najnovejše met, ponavadi je tako, da novejši sotwer rabi več procesorski moči in rama, pa tudi ni nujno, da ima manj hroščev ipd. samo pomislite, kako bi kakšni winsi 95 leteli na današnjih mašinah biggrin
   0 

Stane Crnjak @staneC 29. Dec 2007, 20:19

Capture One ima 87MB, C1LE pa 380MB biggrin . Izo, problem je drugje. Z WB 6500 naj bi bil v vsakem programu dobil enake barve. Al' ne? Pa "as shot" naj bi tudi dobil enak WB. Najlažje je, če že po "defoltu" dobiš (vsaj približno) pravulne barve in pri enakih nastvaitvah vsaj približno enako osvetlitev. V C4 dobiš pa precej bolj tople barve in bolj svetlo fotko. Nič narobe, če ne bi bila zato slabša kvaliteta.
   0 

iztok @izo 29. Dec 2007, 20:57

odvisno, možno, da so kakšni profili naloženi notr ipd. so pa razlike med programi, seveda.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati