0 

Stane Crnjak @staneC 30. Dec 2007, 19:15

Je spet tisti čas v letu, ko je naj bi dišalo po sarmah. Pri Uroševih buhteljnih sem se hvalil, da bom pa pripravo sarm pokazal na mojem blogu. In tukaj je. Priprava namreč.

Čebulo in malo na kocke narezanega mesa rebrc prepražimo v ponvi. Solimo. Čebula naj samo postekleni. Porjavela naj ne bi .

Dodamo meso in med občasnim mešanjem pražimo toliko časa, da spremeni barvo. Še preden začne spuščati vodo, meso odstranimo.

V meso dodamo začimbe in riž. Zmešamo. Nato dodamo še razžvrkljano jajce in vmešamo.

Odstranimo liste. Debelejše žile na listih stanjšamo, če so pa listi veliki, debeli del kar izrežemo. Zelo velike liste razrežemo na dva dela - za dve sarmici. Na stran damo velik zeljni list. Stržen narežemo.

Na zelje tesno skupaj naložimo sarme.

Do vrha zalijemo z vodo in pokrijemo z zeljnimi listi (smo jih dali prej na stran). Vklopimo pečico na 175°C. Sarme zavremo na štedilniku in jih šele nato damo v pečico.

Vrnemo v "nadaljno obdelavo" v pečico. Pečemo še cca 1,5h. Če je potrebno, dolijemo vodo.

Za celoten postopek, kakšen dodaten nasvet in končni izgled pa klikni spodnjo povezavo
   0 

Matic Kos @MaticK 30. Dec 2007, 19:46

Še dobro, da ravnokar grem ven nekaj pojest biggrin
Lepo tole, samo malo preveč wide grin
   0 

Aleš @lial 30. Dec 2007, 20:13

Stane, ti si - car! thumbsup
Natančen opis, samo vonjave še manjkajo grin
Sem pa moral pogledati na blog, tukaj nekaj ni kompletno.

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati