0   

Stane Crnjak @staneC 30. Dec 2007, 20:49

A kdo uporablja Bibble? Ga malo preizkušam in se mi zdi zelo fajn. Kakšen nasvet bi pa rabil.
 0   

MareŽ @maremare 30. Dec 2007, 22:03

tut jest ga mam ene 14 dni, tko, da sm v fazi testiranja. Ma tako velik nastavitev, da kar porabiš nekaj časa za sliko. Kaj si kaj shranjeval nastavitve od ene slike, pa potem prenašal na druge? Če, kako?
Pa se ti mogoče zdi, da ko odpreš sliko, jo že v osnovi samodejno malo popravi? Kontraste, sharpanje...

Zdej mam na testu Camera Raw, Raw Shooter Essentials, Bibble pro, Lightroom, Canon DPP, DXO Optics pro.

Ko odpreš eno sliko v vseh programih, več ne veš kake barve so prave, tako različni rezultati, pa v vsakem programu naredim kakor se mi zdi, da je ok. Pol pa vse pogledam, ko jih dam v jpeg, pa se mi meša............
lp, mare
 0   

Stane Crnjak @staneC 31. Dec 2007, 08:47

Ja, so velike razlike med programi. Dokler ne probaš, ne verjameš. Npr. Capture One LE dela "artefakte" in nič barvnega šuma, Bibble pa barvni šum in nobenih "artefaktov". Lepo vidno na nebu. Je pa fajn, ker je Noise Ninja že vgrajen v Bibble. Meni je fajn. Verjetno lahko nekako nastvaiš privzete nastvaitve, ampak ne vem kako. Moram še malo pregledat. Kopiraš pa tako, da klikneš "copy selected ...." na željeni fotki in na drugo fotko klikneš "paste selected..." . Lahko pa izbereš, katero funkcijo naj kopira. Navadno izbere "vse brez kloniranja". Ga je treba naštudirat, potem pa bo. Z barvami je pa tako. Čez čas se na njih navadiš in so vse prave. Na začetku si pa malo zbegan laugh
 0   

alteredego @alteredego 31. Dec 2007, 15:42

staneC je napisal/a:
Verjetno lahko nekako nastvaiš privzete nastvaitve, ampak ne vem kako.

Edit > Settings > Save As Default Image Settings
 0   

Lenart @Lenxyx 1. Jan 2008, 15:25

tale bibble pro kar raztura, me je zelo pozitivno presenetil
 0   

Lenart @Lenxyx 1. Jan 2008, 16:07

uporabna stvarca
 0   

Stane Crnjak @staneC 1. Jan 2008, 19:07

alteredego je napisal/a:
staneC je napisal/a:
Verjetno lahko nekako nastvaiš privzete nastvaitve, ampak ne vem kako.

Edit > Settings > Save As Default Image Settings

Milsim na to, da mi vedno, ko zženem Bibble, postavi thumbe iz izbrane mape na levo, fotko na sredino in orodja na desno? Pa da vedno odpre eno in isto mapo in da izvozi v eno in isto mapo?
 0   

alteredego @alteredego 1. Jan 2008, 20:20

Aha. File > Preferences > Browser > Open browser when program starts. Desni klik na katerikoli thumbnail oziroma File Browser > Layout > as Horizontal.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati