0 

Andreja @nejky 1. Jan 2008, 13:56

Ker sem še bolj začetnik in še ne obvladam tega programa bi vas prosila za pomoč.
Zanima me namreč kako določeno fotografijo spremenim v 300dpi?
Najlepša hvala smile
   0 

Aleš @lial 1. Jan 2008, 15:35

Image ->image size -> resolution (mora biti v pixel/inch)
   0 

JureV @JureV 6. Feb 2008, 14:49

kak že daš eno sliko ob drugo, da bi naredi triptih? hvala
   0 

Aleš @lial 6. Feb 2008, 18:48

Povečaš ozadje? Canvas size, potem pa c/p drugo sliko.
   0 

Rudi Robič @ferrari 7. Feb 2008, 11:47

Obstaj tudi v SLO.. ali mogoče kaki drugi program,ki je predelan v naš lepi jezik
   0 

Rudi Robič @ferrari 7. Feb 2008, 11:48

Obstaj tudi v SLO.. ali mogoče kaki drugi program,ki je predelan v naš lepi jezik
   0 

Ban @Ban 7. Feb 2008, 12:06

Ja, nova verzija Gimpa je v slovenščini, pa še zastonj je program.
   0 

JureV @JureV 7. Feb 2008, 12:06

picassa
   0 

Rudi Robič @ferrari 7. Feb 2008, 18:16

V pcassu ne moraš delat vsega
   0 

JureV @JureV 8. Feb 2008, 22:41

hoj, povečal ozadje, c/p drugo sliko, ampak sem kojn ko se mi slika kopira direkt na prvo in je ne vem premaknit??
   0 

alteredego @alteredego 9. Feb 2008, 00:49

Na desni strani med orodji najdes okno "Layers". Izberi layer s sliko, ki si jo prilepil, pritisni V na tipkovnici, da aktiviras "Move Tool" in vleci sliko kamorkoli zelis.
   0 

Blaž @Jazzi 12. Feb 2008, 13:45

Mene pa zanima kako se v photoshopu naredi športno sliko, kot je ta skok recimo http://www.slatnaskejta.com/multimedija/triki/ollie/ollie.jpg vendar da je vse združeno na eni fotki.
Recimo kot je ta slika avtorja JM https://www.slo-foto.net/galerija_slika-35326.html
Kako se tem slikcam sploh reče? In če ima kdo v glavi tutorial kako narest to lahko tut ang.

LP
   0 

miha @mihaaa 12. Feb 2008, 14:07

evo na hitro upam da ti bo jasno,.. ce ne pa vrpasaj,.. ce je kaj narobe bo pa se kdo dopisal biggrin

kot prvo rabis veliko slik ki imajo isto ozadje,.. (ce govoris za primer od JM-ja), to naredis najboljse tako da das aparat na stojalo in ko pride subjekt mimo zasnes slikati (imas nastimano na rafalno prozenje, cim hitrejse, fokus ze prej nastimaj, in ga pusti na manual da sene bo premikal, cas za tako hitro rpemikajoce objekte mora bit kratek drugace bo vse zamazano), predlagam da uporabis kaksen sirokokotni objektiv da bos lahko zajel cim vec posnetkov,..

nato gres v photoshop (ali kaksen drug program za obdelavo slik npr gimp),.. izberes sliko ki bo sluzila za ozadje (recimo slika kjer je prvic slikan objekt) nato odpres slike kjer so objekti ki jih zelis dodati,..

na vsaki sliki kjer zelis dodat objekt pritisnes ctrl+a (=select all) in ctrl+c (=copy) nato gres na sliko za ozadje in stisnes ctrl+v (=paste) .. na sliki z ozadjem se ti to prikaze kot nov layer (vidis na desni v layers palette)... v tej leyers palette bi morala biti ta ravnokar dodana slika oz layer s to sliko oznacen (modro obarvan) ..

.. gres na levo po orodja in izberes eraser tool (oz bljiznica je e, tako kot je bil prej ctrl+c je sedaj samo e brez ctrl) ko izberes gres na sliko, kliknes z desnim na miski, izberes "brush" oz konjico ki ima zamegljene robove in ustrezno velikost ter pobrises ozadje , objekt pustis,.. cisto okoli objekta mogoce pobrisi z eraser toolom nastimanim na 50% opacity (imas drsnik zgoraj ko je eraser izbran) da bo lepsi prehod , tako bos v brisal samo ta layer kjer je objekt ki ga zelis dodati in se bo ko bos vse osatalo pobrisal videlo ozadje od prvotne slike ki bo sluzila za ozadje,.. enako naredis za dodajenaje vseh ostalih objektov, pri tem pazi da se ne bodo med sabo prekrivali oz ce se bodo moras tam pobrisati vse do objekta da ne bo ozadje od enega objekta (tisto ki ga bos pustil ob objektu) segalo cez objekt ki bo pod tem layerjem,..
ko naredis vse gres na meni layers in kliknes flatten da ti vse layerje zdruzi (da bos lahko shranil kot jpg, ce ne moras shraniti v formatu ki podpira layerje npr psd),... pa se shranis biggrin

ce pa ozadje ni isto je pa treba vsak objekt posebej zrezati,.. popraviti levelse kontraste (ce niso isti), barve itd da se le po uklopi h drugi sliki ter enako dodas na sliko kot zgoraj

upam da kaj pomaga zdej pa delat in trenirat
   0 

Blaž @Jazzi 13. Feb 2008, 16:39

Super napisano, ratalo mi je iz prve. Nebi bilo slabo če bi šlo tole pod photoshop nasvete. Edino malo me moti ker mi fotoaprat prepočasi strelja slike. (canon 350d) Nekako bi moral pogruntati kako se objekt premika. Ga lahko izrežem in nato kopiram ter prestavim malo naprej da se ne prekriva?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati