0 

Luka @00luka00 2. Jan 2008, 11:24

Pozdravljeni!

zanima me, kako je s prehodom med 300d, 350d in 400d. So kakšne težave s kompatibilnostjo objektivov in ostale opreme, ali vse deluje brez težav na drugih dveh modelih, če preverjeno deluje na enem? smile
   0 

M_M @M_M 2. Jan 2008, 11:36

Načeloma ti mora vse delovati. Jaz sem imel težave edino z eno bliskavico, ki pa je bila "kikiriki" firme. Canon ali Sigma bi verjetno delovala BP, ta fleš pa mi ni delal pri prehodu iz 350-ke na 40-ko. Če uporabljaš canon, sigma, tamron objektive, ti bo delovalo vse.
   0 

Luka @00luka00 2. Jan 2008, 12:47

super, hvala thumbsup
   0 

Ime Priimek @dunda 2. Jan 2008, 12:51

Na EOS sistemu so stvari kompatibilne in težav ne sme biti (sploh pri bolj renomiranih podjetjih). Mogoče je potrebno edino vedeti, da obstajata dva tipa EOS objektivov (EF in EF-S). Pri EF-S gre za objektive, ki so prilagojeni tistim aparatom, ki imajo crop senzor (torej ni Full-frame velikost senzorja - recimo 300D, 400D, 40D ...). Pri EF pa gre za objektive, ki so splošni (morda bolj primerni za FF aparate).

Kar zadeva natikanje pa je tako, da na crop aparatih (400D, 40D ...) lahko uporabljaš EF-S in EF objektive. Pri FF aparatih (recimo 5D ...) pa lahko uporabljaš le EF objektive.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati