0 

iztok @izo 4. Jan 2008, 00:46

sej če čivkajo naokrog, kolk je res ne vem, zgleda pristno
http://www.minoltaspain.com/foros/index.php?topic=7901
če bo še sony začel delat ff senzorje, bi znale cene ff dslr-jem kr opazno it dol. sicer tudi nasploh dvomim, da je senzor pri nikonu čist njihovo delo, sploh ker jih je do zdej sony zalagal s senzorji ipd. pa ne spet kaj narobe razumet, da mam kaj proti nikonu ali nasploh sodelovanju z ostalimi firmami. lahko pa da se bo ff trg zažel resno polarizirat na dve, tri (ajd štiri) firme, ki bodo imele kommplet lasten razvoj vsega. glavni nakupi so se ža zvrszili, da imajo vse portbno (recimo ko je sony kupil minolto, pentax hoyo ipd).
anivejs, se dogaja, upam, da bo še canon kakšen nov ff ven vrgel, potem bo mogoče kakšen rabljen 5d že bolj dosegljiv zame, čeprav imajo tudi crop kamere svoje prednosti, sploh za tele območje ipd.
   0 

iztok @izo 4. Jan 2008, 00:59

ups, sem pogledal na dpreview, pravijo, da je nateg (očitno imajo španci nekaj v stilu 1. aprila na 28 december, hehe). se opravičujem, malo me zanese, ko gre za takšne zadeve.
   0 

Andrej @blur 4. Jan 2008, 09:00

izo je napisal/a:
sicer tudi nasploh dvomim, da je senzor pri nikonu čist njihovo delo

Nikon štanca senzor za D3 na svojih steperjih. Za D300 pa ne.
   0 

Peter Atanackov @Geo 4. Jan 2008, 11:44

lepo bi bilo, malo cudno mui deluje ono zgoraj ko je kar v obliki prizme. Ce pa je res FF, pa bo stal kot recimo 5d, bota pa canon in nikon imela hudo konkurnco v prihodnosti.

Samo sem sele zdej opazil kaksna bo resulucija bigeek , cena bo stars
   0 

Andrej @blur 4. Jan 2008, 12:55

Geo je napisal/a:
lepo bi bilo, malo cudno mui deluje ono zgoraj ko je kar v obliki prizme. Ce pa je res FF, pa bo stal kot recimo 5d, bota pa canon in nikon imela hudo konkurnco v prihodnosti.

Samo sem sele zdej opazil kaksna bo resulucija bigeek , cena bo stars

meni je vsec to da lahko grip das dol in imas velikost ala A700, 40D, D300.

to sam čakam pri Nikonu. Nebi pa rad imel takšne resolucije ker jo ne potrebujem. 12mpix-16mpix bi bilo čisto ok. oziroma senzor kot ga ima D3.

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati