0 

Renato @rcaval 4. Jan 2008, 17:46

Lep pozdrav.
Sem kupil omenjeni filter(Cokin) za sigmo 10-20.Sedaj se mi dogaja,da nebo ni enakomirnih barv,če je naprimer nebo samo modro.Vse skupaj izgleda kot ,da objektiv vinjetira in je na eni strani dosti bol temno kot na drugi strani,lahko tudi do polovice.Hočem vprašati ali mogoče ta moj filter ni primeren za širokokotne objektive ali pa ga jaz ne znam izkoristiti.Brez filtra so fotke normalne.Hvala za pomoč.
Primer fotke na fa Arena,so pa tudi dosti bolbol ekstremne razlike.
http://www.foto-arena.net/picture_comments.php?id=21042#unread
   0 

Andrej @fotokaj 4. Jan 2008, 17:51

Ja to je to; bolje ne bo nikoli. Lahko pa je, ja, še dosti slabše. V bistvu je tole že kar dosežek ...
Polarizatorji niso glih ustvarjeni za uporabo na UWA objektivih.
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 4. Jan 2008, 18:17

to je normalen pojav, mal zreguliraj ring filtra, ni treba vedno pretiravat in nareidt nebo črno...
   0 

Haniball @Haniball 4. Jan 2008, 18:42

Polarizator ima največji efekt nekje pri kotu 90° na sonce. Torej če je sonce na jugu, je potem največji efekt na vzhodu ter zahodu. Malo pa še tudi vpliva kako visoko je sonce na nebu.
(malo glej skozi polarizator naokoli, pa boš hitro ugotovil kje je največji efekt)

Pri zelo širokem objektivu pa seveda zajameš področje, kjer polarizator najbolj "prime", ter področje kjer najmanj, zato so tudi takšne razlike potem na sliki.
   0 

Ban @Ban 4. Jan 2008, 18:48

Nabavi od hoye, pa se bo izboljšalo. Lahko se pa tudi v photoshopu malo poigraš pa bo.
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 4. Jan 2008, 18:57

ja, res pa je, da cokin niso bogvekaj... bo treba kar dat za eno hoyo pro...
   0 

Renato @rcaval 4. Jan 2008, 19:08

Hvala za nasvete in pomoč,če sem prav razumel se z vrtenjem ringom prilagaja kje naj filter najbol prime.Jaz sem se pa čudil zakaj so nekatire fotke do polovice skoraj črne.Ko sem zumiral,pospravljal foto se je ring malo premaknil in to je to.Jaz sploh nisem vedel za to foro in sem mislil,da filter prime povsod enako.No ni kaj en izlet v hribe bo ostal z malo bol čudnimi slikami,mogoče še bo kaj iz tega.Še enkrat hvala za hitro pomoč.
L.P. Renato

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati