0 

Anže Miš @magus 5. Jan 2008, 17:16

Kje bi se dalo kupiti kakšen starejši nikonov slr fotoaparat? Vseeno mi je če je popolnoma brez elektronike, samo da ima F mount. Potreboval bi ga za ČB slikanje, pa mogoče kdaj kakšne diase. Ok, mogoče je fajn da ima svetlomer vgrajen.

Do pred kratkim sem imel staro practico, sedaj pa je šla po gobe.

Hvala in LP
   0 

Janez Šturm @jj65 5. Jan 2008, 22:01

Ebay, bolha,... Lp j
   0 

Anže Miš @magus 17. Jan 2008, 22:20

Kaj pa mi priporočate? Da je stvar kakovostna (beri ne razpada oz. ni preveč plastična)?
   0 

bockorek @bockorek 18. Jan 2008, 07:30

Takrat še niso tak šparali z materiali, tak da skoraj ne najdeš plastičnega Nikona.

Nikon FE, FM, skoraj najboljše pa FM2. FM serija dela tudi popolnoma brez baterije.
   0 

Janez Šturm @jj65 18. Jan 2008, 07:31

FM! Lp j
   0 

gogo @gogo 18. Jan 2008, 08:12

Nikkormat ft3 - lahko še žeblje z njim zabijaš - če se samo robusnosti tiče, ima pa malce drugačen način upravljanja.

vsekakor pa FM, FE, FM2, FE2, FA, - vsi odlični (in tudi po opremljenosti in ceni v takem zaporedju)

lahko pa tudi kak F801 ali F90x, sta sicer že novejša z AF in motorčki pa vseeno zelo primerna za ČB.

Od objektivov pa 75-150 E - super objektiv, pa kak 50 1,8, pa 28 2,8 (ali 2,0)....
   0 

gasper trampus @gtyrant 31. Jan 2008, 14:09

bom uporabil kar to temo,da ne odpiram nove ...

zanima me, ce je kje v ljubljani kaksna trgovina ali kaj podobnega kjer bi se dalo kupiti kaksen rabljen analogni manualni aparat(kaksna praktica,..)

a v fotomehaniki samo popravljajo ali se da tudi kaj kupit ? ? ?

saj vem za bolho,ampak ...
Musick ta kill for !!! ....
   0 

iztok @izo 31. Jan 2008, 15:22

ma na bolhi dobiš skoraj vse, samo treba spremljat grin . ravno pred kratkim sem dobil eno tako "terno", torba polna kvalitetne robe ta 100€. ko sem jo spraševal, naj mi pove, kaj je sploh notr, mi je začela brat napis iz filtra, ko sem spraševal, kašni objektivi so. sem potem takoj vedel, kolk je ura biggrin
drgač pa bolšjak v lj (ob nedeljah na tržnici, samo ne vem, če je glih vsak teden to) ipd, vendar po mojem najboljš bolho spremljat. ebay pa itak, če imaš odprt račun, tam vse dobiš, samo je "konkurenca" , in vsi spremljajo "dobre" zadeve, čeprav se včasih kaj spregleda, vendar zelo redko.
   0 

gasper trampus @gtyrant 31. Jan 2008, 15:50

sem si vzel malo casa za bolho in nasel nekaj stvari.

tole se mi zdi zanimivo.
http://www.bolha.com/oglas2712068

@Izo ... mogoce poznas kaj ta model praktice ,... jaz bi nekaj takega da bi gor czj 35mm navil.

ali pa mogoce tudi tole ... http://www.bolha.com/oglas2661921

nekako me mika nekaksen tak aparat (moj zenit ni delujoc),dabi ga lahko nosil sabo v torbi ko grem v solo,pa tko naprej ...
   0 

iztok @izo 31. Jan 2008, 16:03

ta prodaja marsikaj, samo ima kr navite cene, čeprav še ne tolk predrago, da bi rekel, da je nor:
http://www.bolha.com/oglas2853476
za tistega 35mm nabavi kakšen adapter (sploh, če imaš canon), pa probaj kr z digitalom fotkat. drgač pa je teh praktic malo morje, to ima skoraj vsak dedi v vzhodnem bloku kje v predalu, garantiram biggrin .
glej, da dobiš tako, da bo bolj novega datuma (da ima že kakšno merjenje svetlobe itd), da grejo take baterije notr, ki jih lahko še danes dobiš itd. lahko pa kupiš kakšno popolnoma mehansko starino, samo to zna biti tako bl. itak je ponavadi pr vseh teh starejših fotičih treba kaj poštimat, tesnila na vratcih je že prva taka stvar, ker tista pena postane en sam zmazek in ti potem svetloba uhaja notr ipd.
tiste iz tvojih linkov so najbrž ok, samo vseeno poglej za malo mlajše modele, recimo kaj takšnega (mislim, da je ta še z m42 navojem)
http://www.praktica-users.com/cams/l/supertl1000.html
pa tole malo preštudiraj, preden greš kaj kupovat.
http://www.praktica-users.com/cams.html
   0 

purac @purac 25. Mar 2008, 11:05

Če koga zanima - prodam Nikon f401-x z objektivom Nikkor 35-70 makro.

Cena: 60 EUR
   0 

Anže Miš @magus 25. Mar 2008, 11:39

Kakšen je to? popolnoma mehanski? Ima merilec svetlobe?
   0 

purac @purac 25. Mar 2008, 13:47

Evo specifikacije in fotografija aparata:

http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/nikon/htmls/models/specroom98/f401/f401spec.htm
   0 

Miha Babnik @mbabnik 25. Mar 2008, 22:52

Naj se še jaz pridružim tej zanimivi temi. Jaz sem od zgoraj omenjenega prodajalca na Bolhi, ki ima pestro ponudbo aparatov kupil eno Praktico TL1000 super in objektiv Pentacon 50/1.8, ker mi očetova Praktica L nekaj nagaja pa še svetlomera nima (z očetovo praktico sem dobil tudi odličen objektiv CZJ Flektogon 35/2.4).

Torej sem bil pri njemu doma in videl to veliko zbirko aparatov, ki je res lepo urejena in vse ima lepo spucano in zaščiteno tako, da mu je kar za zaupat le nekoliko ceneje bi pa res lahko imel, navsezadnje je to res stara roba, za katero se zamima samo nekaj navdišencev, sploh pa na tako majhnem trgu kot je Slovenija.

Oba objektiva s pomočjo adaptorja uporabljam na DSLR Konica Minolta 5D in Canon EOS 400D, kjer se odlično obneseta, le ostriti je malo težje.

Magus, kar v akcijo in nabavi kaj dobrega. Pa veliko užitkov ob novi pridobitvi.

L.P.
Miha
   0 

iztok @izo 25. Mar 2008, 23:22

ot:
ta liveview v novih canonih zna bit zelo dobrodošel (vsaj na crop kamerah, ki imajo manjše okualrje ipd) pri fotkanju z manual objektivi.
   0 

Vid @Vintagefan 9. Mar 2009, 18:47

-....
   0 

gasper trampus @gtyrant 21. Jul 2009, 20:31

sicer je minilo že kar nekaj časa odkar sem mel imen nabavit en manualni body, no ampak zdej sem se ponovno podal v iskanje ...
sem na bolhi od že zgoraj omenjenega prodajalca kupil Mamiyo MSX 500.

sicer ohišje ni tako lepo kot na fotografiji, no ampak saj to ni tako važno...

sem že sprožil nekaj fotografij na prazno, za enkrat deluje.
baterije in filma še nimam.

sem ohišje malo primerjal z zenitom em ... no ni zenit ravno kaj slabši naproti tej mamiyi. no grajen je po svoje še skoraj boljše(če ga na hitro mal potipaš) je pa mamiya veliko bolj udobna, bolje postavljeni gumbi, pa tudi lepše izgleda.

no kako je s tesnili na zadnjih vratih bom še videl...
verjetno bom poskušal zamenjati usnje na zadnjih vratih, trenutno ni gor original saj je bilo menjano, vendar ni ravno najlepše odrezano, zalimano,....

ja mogoče kdoo ve kako se očistijo smeti na ogledalcu in steklom nad ogledalcem. je kar nekaj večjih smetk gor... pa da pri tem ne bi česa poškodoval
   0 

gasper trampus @gtyrant 1. Jan 2010, 21:31

z mamiyo, ki je v zgornji objavi na fotografiji imam en problem.

ta aparat ima ttl, tako da imam notri na iskalo iglo,ki naj bi se premikala med + in -. pri meni je problem, da mora, ko bi moral biti čas 1/250 (zmerjeno z canon 500n in zenitom) je kazalen še čisto na - in se dvigne šele ko zelo podaljšam čas osvetlitve, tam do nekje 1/8 do 1sekunde. bi mi znal kdo svetovati kako in kaj. zanima me tudi če je sploh smiselno odnest na servis... ali je podobno recimo kot pri zenitih , ki imajo še vgrajen svetlomer in ko se celice pač iztrošijo je pač konec.

res bi bil hvaležen za kakršen koli nasvet, ker me je že karminilo veselje, do teh aparatov, pa čeprav so mi strašno zanimivi...ne bi rad sedaj po 2 okvari dokončno obupal in vse skupaj vrgel v kanto.

že naprej hvala za odgovor

lp
gašper
   0 

Miha Babnik @mbabnik 1. Jan 2010, 22:05

Lušten aparat, škoda, da ga nebi uporabljal.

Probaj zamenjati baterijo oz. preveri če je vstavljena ustrezna (rabi srebrno-oksidno 1.55V to so baterije oznak: 357, 303, S76PX, SR44, SG13, GP76, S-76, 76S). Merjenje je centralnopovprečno, preveri če si tudi na Canonu naštimal na centralnopovprečno merjenje.

Če to ne pomaga je potem verjetno res kadmijev svetlomer švoh. Predlagam, da poslikaš en diafilm pa boš videl pri čem si. Tudi jaz sem že primerjal čase digitalca z svelomerom na analognem pa je bilo vedno nekaj malega razlike (od tretjine do polovice zaslonke).

Ker aparat uporablja iglo, si lahko pomagaš tudi tako ali mora biti za pravilno osvetlitev v položaju proti plus ali minus. Jaz tako uporabljam mojo Praktico, naštimam, da je igla na tričetrt proti plusu.

Ne vem koliko in če se da svetlomer popravit, a lahko vprašaš v Fotomehaniki.

Upam, da sem ti lahko kaj pomagal.
   0 

gasper trampus @gtyrant 1. Jan 2010, 22:27

baterija je iz conrada ->1,5V LR44/AG13
je to splih prava?
vsekakor bom do konca posnel film, tako da bom videl kakšen bo rezultat ...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati