0   

klemen @soled 6. Jan 2008, 18:34

sem se odločil, da zapustim olympus 550 uz in presedlam na večje tipalo nikona D300...najprej me je zamikal canon eos 5d, pa je kvaliteta vsega ostalega razen tipala zmagala...
sem pa omagal pri lečah...
in tu bi vas prosil za pomoč...zanima me kaj bi vi obesili na nikona, da bi bil D300 res izkoriščen in kaj bi dali nanj, če bi vam babica zapustila danacionalizacijsko premoženje...
za tele že vem,gor bom dal "bigmo"(sigma 50-500),plus 2x telekonverter, ker me bolj zanima živalski svet kot šport.
pri macro potrebujem enega za povečave(na blizu) ter enaga vsaj 150mm ali več za bolj divjo živad..smile))
in široki kot...tu bi res najbolšega...
prosil bi vas za vaše izkušnje in ideale...
za vsak nasvet in kritiko vam bom hvaležen...

ter častim pivo, če mi kaj ostane od tega nakupa...smile))
 0   

Andrej @blur 6. Jan 2008, 19:42

za široki kot imas sigmo 10-20 ki se meni super obnese.

lp
 0   

misfits @misfits 6. Jan 2008, 19:48

Namesto 2x TC bi jaz predlagal 1,4 (s prelepljenimi kontakti bi morda celo AF delal), z 2 TC na tem objektivu izgubiš preveč na kvaliteti, zato je bolje 1,4 TC in izrez.

Za makro mogoče Sigma 150, ki jo lahko uporabiš tudi s TCjem in imaš že kar lepo goriščnico
 0   

klemen @soled 7. Jan 2008, 12:16

blur je napisal/a:

lp

vzeto na znanje...verjetno bom kar to sigmo nabavil...sigme nasploh hvalijo, sem pa zasledil trditev, da včasih katera odstopa od standardov in da je zato treba vsako sprobat...za ziher...pir pade...hvala
 0   

Andrej @blur 7. Jan 2008, 12:20

soled je napisal/a:
blur je napisal/a:

lp

vzeto na znanje...verjetno bom kar to sigmo nabavil...sigme nasploh hvalijo, sem pa zasledil trditev, da včasih katera odstopa od standardov in da je zato treba vsako sprobat...za ziher...pir pade...hvala

pokliči Jurija (lahko ti dam kontakt na ZS) pa jo probaj. On je zlo fajn in bos lahko tudi menjal ce bos dobil slabo kopijo.

jaz nisem imel težav z ostrino.
 0   

klemen @soled 7. Jan 2008, 12:35

misfits je napisal/a:
Namesto 2x TC bi jaz predlagal 1,4 (s prelepljenimi kontakti bi morda celo AF delal), z 2 TC na tem objektivu izgubiš preveč na kvaliteti, zato je bolje 1,4 TC in izrez.

Za makro mogoče Sigma 150, ki jo lahko uporabiš tudi s TCjem in imaš že kar lepo goriščnico

hvala za nasvet...verjetno bom moral kupit kar oba tc-ja, ker tele naše gorske kure(beri orel) previsoko gnezdijo...na olya 550uz sem dal 1.7 konverter(se pravi okoli 800mm) pa sem bil prekratek...kvalitete pa ne bi omenjal,čeprav z telekonverterjem zoom od olya dobi toliko na kvaliteti, da ni samo dokumentaren...smile...

sigma 150mm se mi zdi dobra izbira in če dodam tc, je to ta pravo...

sem pa zasledil pri canonu macro objektiv z petkratno povečavo(brez obročkov) a kaj veš, če je pri sigmi kaj takšnega?
ker kolikor sem v svojem zelenem odtenku začetnega fotkanja odkril, bi moral imeti en macro za na blizu in enega za bolj divjo in lačno živad...smile))
 0   

klemen @soled 7. Jan 2008, 12:49

če prav razumem bom potreboval dva macro en tele ter širokokotni objektiv in kakor izgleda bo vse od sigme...
sem pa razmišljal o nakupu v avstriji, vendar moram reči, da pri omembi avstrije dobim v foto trgovinah tak popust, da mi to ni smiselno tudi do 15%...
ima kdo drugačne izkušnje..?oziroma, koliko je komu uspelo stisniti avstrijske trgovce...

ps.pa bogate babice izgleda, da nihče nima...smile))))ampak me res zanima kaj bi dali na nikona, če bi furali ideale...

pss.misfits...hvala...pir pade...smile
 0   

Stane Crnjak @staneC 7. Jan 2008, 12:53

Soled, glede na napisano, bi še malo počakal z nakupom. Makro ni namenjen fotografiranju planinskih orlov nekje visoko na skalah no . Je pa odličen za fotografirat oko planinskega orla, ko priplezaš do njegovega gnezda . Za fotografirat planinskega orla bo treba poseči globoko v denarnico. Za dokumentarno fotko narediti bo dovolj dober že tvoj Oly. Pa preden greš fotkat planinskega orla, treniraj malo na vrabcih in siničkah. Ali pa pojdi v ZOO. Tam imajo planinskega orla. 300mm objektiv bo za začetek dovolj, da dobiš občutek, kako blizu jim moraš priti, da zapolniš kader.... idea
 0   

iztok @izo 7. Jan 2008, 12:56

ja, 300mm na olyu, hehe.
 0   

klemen @soled 7. Jan 2008, 12:59

blur je napisal/a:
soled je napisal/a:
blur je napisal/a:

lp

pokliči Jurija (lahko ti dam kontakt na ZS) pa jo probaj. On je zlo fajn in bos lahko tudi menjal ce bos dobil slabo kopijo.

jaz nisem imel težav z ostrino.

bi bil hvaležen za kontakt...bo pa mal trajalo da se oglasim, ker bom z nakupom nikona počakal do marca ali aprila, ker je ravno nov model in ker je canon nekaj obljubljal in pentaksa še ni, pa še nikon je nekaj grozil...tako da upam, da mi bo kak evro za pir ostal...smile)))
 0   

klemen @soled 7. Jan 2008, 13:04

izo je napisal/a:
ja, 300mm na olyu, hehe.

dobr tole...hvala.
 0   

Andrej @blur 7. Jan 2008, 13:14

staneC je napisal/a:
Soled, glede na napisano, bi še malo počakal z nakupom.

zakaj že? a ker pride cela množica kamer, ki bo v prodaji poleti?

če rabis sedaj in gres slikat.

lp
 0   

Andrej @blur 7. Jan 2008, 13:14

staneC je napisal/a:
Soled, glede na napisano, bi še malo počakal z nakupom.

zakaj že? a ker pride cela množica kamer, ki bo v prodaji poleti?

če rabis sedaj in gres slikat.

lp
 0   

klemen @soled 7. Jan 2008, 13:17

staneC je napisal/a:
Soled, glede na napisano, bi še malo počakal z nakupom. Makro ni namenjen fotografiranju planinskih orlov nekje visoko na skalah no . Je pa odličen za fotografirat oko planinskega orla, ko priplezaš do njegovega gnezda . Za fotografirat planinskega orla bo treba poseči globoko v denarnico. Za dokumentarno fotko narediti bo dovolj dober že tvoj Oly. Pa preden greš fotkat planinskega orla, treniraj malo na vrabcih in siničkah. Ali pa pojdi v ZOO. Tam imajo planinskega orla. 300mm objektiv bo za začetek dovolj, da dobiš občutek, kako blizu jim moraš priti, da zapolniš kader.... idea

pol bo pa spet v novicah pisalo"gorenjca požrle kure"....bo kar "bigma"za to...
oly je pa odličen za učit se...ter nič drugega...mala trotlkamera mi omogoča fotkanje v jpg ter raw hkrati, čeprav takrat postane tako počasna, da grem včasih vmes na kavo...smile))

imam pa dva orla na debeli peči nad dolino Krme, ki je odaljen približno 500m od roba stene v previsu in kolikor sva se v miru spoznala, mi pravi, da ga lahko fotkam v času gnezdenja...
bliže niti ne bi šel, zaradi škode, ki bi jo utegnil povzročiti...

tisto v živalskem vrtu so pa oskubljene kure, ne pa orel...
lahko bi jim nudili vsaj dostojna prebivališča...ne pa orla v kletko...
 0   

Stane Crnjak @staneC 7. Jan 2008, 13:22

Pa hitro zbriši, kje orli gnezdijo. no
 0   

misfits @misfits 7. Jan 2008, 13:34

Samo Canon ima makro objektiv, ki gre do 5:1, drugi so do 1:1.
Zakaj bi rabil 2 makro objektiva, enega za blizu in drugega za malo bolj daleč? Saj s 150ko lahko dobiš povečavo 1:1, samo ti ni treba bil oddaljen samo par cm od motiva, ampak imaš kar solidno razdaljo (to je samo prednost). Razen, če bi te ta malo večja razdalja motila, pol bi ti proporočal za manjše razdalje Sigmo 50, za kakšne rože...(mirujoče zadeve) kjer se lahko zelo približaš bi bila fajn.

Glede 2 TC, pol imaš začetno zaslonko kar 12,6 in rabiš res močno svetlobo, pa 2 TC pri objektivih, ki niso res super ostri, preveš ostrine pobere. Če bi recimo to uporabil na Nikonu D70, ki ima samo 6 mpix bi se mogoče še splačalo, ampak D300 jih ima pa 12 in imaš možnost večjega izreza. Mogoče za začetek kupiš samo objektiv in najprej sprobaš oba TCja pa boš videl kateri bi ti ustrezal.
 0   

klemen @soled 7. Jan 2008, 13:40

staneC je napisal/a:
Pa hitro zbriši, kje orli gnezdijo. no

ne se bat...ga je treba navadit nase...drugače ni nič, niti alpinist tam nima šans, ker je vse zelo krušljivo(zato bigma z 2xtc)...če pa koga zanima jih je pa kar nekaj v karavankah(hvala bogu in vsem njega spremljajočim demonom)...samo gnezdijo na avstrijski strani...
in kolikor sem jih lahko opazoval jim najhuje škodijo vojaški helikopterski prevozi po pokljuki(in ne firbci), ki jih je zelo veliko, da oskrbovanje koč in reševanja ne omenjam...
ko je helikopter v hribih zginejo tudi za par dni...
in zato ne vem ali dognezdijo ali ne.....
upam, da vam bom poleti lahko postregel z kako spodobno fotko...
in, če ne dognezdijo...potem bo karl erjavec hodil peš na pokljuko....!!!
 0   

klemen @soled 7. Jan 2008, 14:02

misfits je napisal/a:
Samo Canon ima makro objektiv, ki gre do 5:1, drugi so do 1:1.
Zakaj bi rabil 2 makro objektiva, enega za blizu in drugega za malo bolj daleč? Saj s 150ko lahko dobiš povečavo 1:1, samo ti ni treba bil oddaljen samo par cm od motiva, ampak imaš kar solidno razdaljo (to je samo prednost). Razen, če bi te ta malo večja razdalja motila, pol bi ti proporočal za manjše razdalje Sigmo 50, za kakšne rože...(mirujoče zadeve) kjer se lahko zelo približaš bi bila fajn.

Glede 2 TC, pol imaš začetno zaslonko kar 12,6 in rabiš res močno svetlobo, pa 2 TC pri objektivih, ki niso res super ostri, preveš ostrine pobere. Če bi recimo to uporabil na Nikonu D70, ki ima samo 6 mpix bi se mogoče še splačalo, ampak D300 jih ima pa 12 in imaš možnost večjega izreza. Mogoče za začetek kupiš samo objektiv in najprej sprobaš oba TCja pa boš videl kateri bi ti ustrezal.

no...to sem hotel...to je že za gajbo.... biere ...hvala....kaj pa nikon d40...ta je res poceni....ker d70 ni nikjer več..?oz. samo na e bay-u...čeprav je tudi poceni...
v bistvu sta oba po 500eu(približno)...katerega bi ti...?
ps...ravno si me prepričal da bom še pol kile več vlačil z sabo...smile))))
 0   

misfits @misfits 7. Jan 2008, 14:13

nisem jaz rekel, da ne kupit D300, ampak sem samo povedal primer kje bi bil 2TC bolj smiselen (glede na manjše število pixlov).
V tvojem primeru, ker rabiš veeeliko mm se ti splača vzeti nekaj z več mpix (kot je D300, D200, D80), da lahko manjko kakega mm nadomestiš z izrezom.
 0   

klemen @soled 7. Jan 2008, 14:40

misfits je napisal/a:
nisem jaz rekel, da ne kupit D300, ampak sem samo povedal primer kje bi bil 2TC bolj smiselen (glede na manjše število pixlov).
V tvojem primeru, ker rabiš veeeliko mm se ti splača vzeti nekaj z več mpix (kot je D300, D200, D80), da lahko manjko kakega mm nadomestiš z izrezom.

nisem niti tako razumel....sem pa razumel, da bi se mi splačalo imeti z seboj aparat z 6mil pix. zaradi izkoristka 2tc....vzel bi ga ob d300, enostavno zato, ker je res poceni...pa še en objektiv je v kitu za 500eu...
kot malo boljši objektiv.....
samo ne vem, če potem ne bova pila sok....)))))in še tega bom na štop pripeljal...smile)))

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati