0 

Samo @Lubitel2 9. Jan 2008, 22:33

Našel sem nek star (vsaj 10+ let) barvni film. Film je poslikan a nerazvit. Seveda je bil "skladiščen" v "idealnih" pogojih - na sobni temperaturi. Zanima me, ali ima kdo kak predlog, kam bi ga dal razvit, da bi vsaj poskusili kaj "potegnit" iz njega.

Pred cca pol leta sem že imel podoben primer, pa so film razvili tako, da niti osvetljeni začetek filma ni bil črn (ozirom je bil prozoren), niti ni bilo številk na perforaciji cry. Saj ne rečem, mogoče se res ni dalo narediti več, a sedaj vseeno ne bi še enkrat poskušal pri njih (ja, ja, sem jih opozoril, da je film zelo, zelo star).

Če ima kdo kakšno izkušnjo, se priporočam!

Lep pozdrav!
   0 

chips @chips 10. Jan 2008, 00:01

Daj ga razvit, ni blema. Barve bojo sicer cudne, ampak bistvo bo gor.

Pa ce je film prozoren po razvijanju, je neposlikan. Stevilke na perforaciji so pred desetimi leti ze bile (vsaj pri boljsih znamkah filmov), ce jih pa na tvojem ni bilo, pa je bil film najbrz kake kikiriki firme.
"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)
| DENISZUPAN.COM | BLOG |
   0 

Samo @Lubitel2 10. Jan 2008, 13:32

Chips,
Hvala za odgovor, a ne vem če sva se dobro razumela. Zanima me, če ima kdo kakšno podobno izkušnjo, oziroma kje so toliko fleksibilni, da se da kaj dogovorit okrog razvijanja, ne pa da film enostavno vtaknejo v mašino, pa bo kar bo.

Oni prvi film pa ni bil nič kikiriki, temveč kodak gold 100 in to poslikan. Številke na perforaciji bi seveda morale biti, prav tako kot bi moral bit črn osvetljen začetek filma (tisti del, katerega izvlečeš ob vstavljanju v fotoaparat).

Lep pozdrav!
   0 

chips @chips 10. Jan 2008, 14:59

Nevem sicer kaj bi se moral dogovorit okoli razvijanja, saj preden film ni razvit, ne mores vedet kaj in kako je.

Ce je bil zacetek film prozoren (ker bi moral biti crn), je lahko posledica delovne prakse studija, da tisti kos filma odstrize in vrze stran. To je samo moje predvidevanje, seveda. Zakaj pa film ni imel kode in stevilk, pa mi ni jasno.
Mogoce pa vendarle film ni bil poslikan...? Dogaja se, da mnogi trdijo tako, pol pa obtozujejo studije, da so jim zafuckali film;) Ampak ponavljam, film je treba najprej razvit, da se vidi, kaj je, ce sploh je, gor.
"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)
| DENISZUPAN.COM | BLOG |
   0 

Samo @Lubitel2 13. Jan 2008, 18:50

chips je napisal/a:
Nevem sicer kaj bi se moral dogovorit okoli razvijanja, saj preden film ni razvit, ne mores vedet kaj in kako je.

To, da jim povem, da je film zelo star in da to upoštevajo pri razvijanju, ne pa da ga vstavijo v nek avtomat in razvijejo po standardnem postopku.

chips je napisal/a:
Ce je bil zacetek film prozoren (ker bi moral biti crn), je lahko posledica delovne prakse studija, da tisti kos filma odstrize in vrze stran.

Ne, ne, tist ožji začetni del polovične širine je še vedno tam.

chips je napisal/a:

Mogoce pa vendarle film ni bil poslikan...? Dogaja se, da mnogi trdijo tako, pol pa obtozujejo studije, da so jim zafuckali film;)

Bil, bil poslikan, ampak saj nikogar nič ne obtožujem (saj sem si sam kriv, kaj sem pa toliko časa čakal preden sem ga dal razvit...), le pri naslednjem bi bil rad bolj previden. Sicer pa ne na prvem ne na tem drugem verjetno ni nič velepomembnega, firbčen sem pa vseeno. smile

Lep pozdrav!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati