0 

Sebastian @tanov 10. Jan 2008, 18:24

Lep pozdrav!
Razvil sem 2 filma Ilford DELTA 100 PROFESSIONAL v razvijalcu LC29. 1. film v razmerju 1+19, 2. pa 1+29. Zanima me kakšna je razlika na sliki v 1 in v 2 razmerju?
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 10. Jan 2008, 19:03

bigeek Če si že opravil preizkus, potem nam lahko ti poveš o rzultatih.

Po mojih izkušnjah ne bi smelo priti do razlike. Gostejša mešanica se preferenčno uporablja za pushe, jaz običajno delam bolj redke, pa daljšam čas, da prihranim kemijo.
Blog - Portfolio[/size
   0 

Sebastian @tanov 10. Jan 2008, 19:10

Jaz tudi ne vidim bistvene razlike, vendar bi morala biti. To se opazi sploh pri večjih povečavah.
Sem na srednji šoli in še nimam veliko izkušenj z razvijanjem, moram pa napisati poročilo, kakšna je razlika. Imam slike 13x18 cm tako, da razlike skoraj da ni.
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 11. Jan 2008, 11:00

Potem bi moral narediti merodajen test; slikat s popolnoma istimi nastavitvami popolnoma isti merodajni motiv (s pravilno osvetlitvijo seveda). Nato narediš dve FF povečavi in čim večji crop nekega detajla. Povečevalnik enostavno našponaš do kraja gor in položiš papir, četudi majhen.
Pomembno je, da imaš vse ostale nastavitve POPOLNOMA enake, da je edina spremenljivka razvijalec oz. njegov količnik.

Ko/če boš to naredil, objavi še tule poročilo, ker bomo nekateri z zanimanjem prebrali.
Blog - Portfolio[/size
   0 

Olaf @Olaf 11. Jan 2008, 15:55

Pa seveda temperatura, agitacija ipd. mora biti v obeh primerih tudi enako. Kot je rekel Nikio - razen razvijalca, mora biti vse drugo popolnoma enako pri obeh filmih. Je bilo v tvojem primeru tako?
   0 

Andrej @fotokaj 11. Jan 2008, 17:15

Olaf je napisal/a:
Pa seveda temperatura, agitacija ipd. mora biti v obeh primerih tudi enako. Kot je rekel Nikio - razen razvijalca, mora biti vse drugo popolnoma enako pri obeh filmih.

Če si se držal zgoraj navedenega, BI MORAL opazit predvsem (sicer manjšo, a opazno) razliko v tonskih vrednostih; point je v tem, da večje ko je razmerje mešanja razvijalec:voda, daljši je cajt razvijanja, kar pomeni da je razvijanje manj agresivno, kar ponavadi rezultira v bolj finih tonskih vrednostih oz. več sivinah.
Takšna je teorija, kaj in v kakšnih pogojih si ti zmiksal in razvil, je pa druga stvar ...
   0 

Sebastian @tanov 11. Jan 2008, 19:54

Ja, sem ponovno razvil večje povečave in ugotovil, da so na sliki razviti v razmerju 1+19 detajli veliko bolj vidni. Glede na to, da je razvijanje krajše in razvijalec manj razrečen je razvilo bolj grobo. V razmerju 1+29 so sivine zlite med sabo-se slabše razloči detajl. Naprimer pri zadrgi- 1+19-> vidi se vsak zobec medtem ko so v razmerju 1+29 zliti med samo in nerazločni.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati