0 

Marjan Sever @BaTeMaN 10. Jan 2008, 22:40

Trenutno sem dal delat sorodnikom neke fotke in so pretemne. Barve so čisti mimo, naprimer oranžne in zelene skoraj ni.

Nazadnje sem dal nekam drugam in so bile neostre, kot bi mel gaussian blur na 1,5 čez njih..

Pa še ene druge mi niso všeč,.. vedno je nekaj.

Torej s tremi ponudniki... sem nezadovoljen...

Prosim če mi poveste vaše izkušnje... kje ste bili ZADOVOLJNI.

Zanima me tudi katere foto knjige so trenutno ok pri nas.

Hvala.
   0 

M_M @M_M 10. Jan 2008, 22:52

Si razmišljal o kalibraciji monitorja? Lahko je težava pri tebi in ne v fotolabu.
Sam fotografije razvijam v lokalnem foto labu, kjer mi dovoljijo, da sem vedno polek pri izdelavi pomembnejših zadev. Do sedaj sem bil vedno zadovoljen z izdelki.
   0 

Marjan Sever @BaTeMaN 10. Jan 2008, 23:40

Sem in ni v tem problem.

Problem je pomoje, da imajo to oni nastavljeno nekako te barve kot neko povprečje al neki.....

Kakorkoli...

Glede na to da si MB-SG, kje je potemtakem lokalni dober foto lab...?

Lahko tud na ZS, če je zaupna skrivnost smile.

Jaz bi napisal, kje sem nezadovoljen in zakaj.. ampak ne bom nikogar blatil javno... pohvalo, pa si ziher kdo zasluži za dobro delo smile

Sicer bom naredil sledeče... 10 fotk bom dal delat v par različnih "hiš" in se odločil katera je dobra zame... sam trenutno se mi še ne ljubi. smile

Še kak nasvet / izkušnja smile PROSIM!

Hvala.
   0 

M_M @M_M 10. Jan 2008, 23:56

Mislim, da imajo na vseh mašinah opcijo barvnih in svetlobnih korekcij, odvisno je le, koliko časa si bo operater vzel zate. Prav tako je veliko odvisno od papirja. Največja razlika je bila vidna pri ČB fotografiji. Veliko je dejavnikov, ki vplivajo na končni rezultat. Moj predlog je, da se spoprijateljiš z ljudmi v najbližnjem fotolabu (če seveda imajo spodobno mašinerijo) in gotovo ti bojo šli na roko.

Kje jaz ravijam, pa se lahko prek ZS zmeniva, da ne delamo nepotrebne reklame grin
   0 

Marjan Sever @BaTeMaN 11. Jan 2008, 00:11

A tak se torej to dela smile.

Jaz sem upal na bolj plug n`play zadevo smile.

What you see on screen is not what you will get on paper... not even close.
   0 

bockorek @bockorek 11. Jan 2008, 11:10

Za začetek...če imaš vsaj kalibriran monitor povej tam, kje daš razvijat fotke, da naj razvijejo popolnoma brez korekcij, saj že njihove mašine delajo korekcije.
   0 

Marjan Sever @BaTeMaN 11. Jan 2008, 11:30

malo za primerjavo smile

scaner je sicer malo slab .. ampak v grobem je nekako tako...

vem, da slike niso state of the art, sam izdelane pa so katastrofa
   0 

iztok @izo 11. Jan 2008, 11:51

no ja, originali so precej podosvetljeni, zato so najbrž malce navili svetlost in kontrast. pa papir nima takšnega razpona kot monitor, to je tudi dobro vedet.
v glavnem, probaj najprej originale malo poštimat, da ne bodo pretemni ipd, pa potem razvit.
   0 

Marjan Sever @BaTeMaN 11. Jan 2008, 12:04

Hja... lahko bi skeniral, ko sem dal iste fotke delat drugam vendar 1x dražje in so ok.
Ne vem... kaj naj rečem.

Nekega odgovora torej še ni.. ki bi ga rad slišal smile.

Naj en reče npr. mixi je zakon, tam naredijo super smile ali kaj podobnega...
   0 

Marjan Sever @BaTeMaN 11. Jan 2008, 12:16

Zdaj vidim da sem rez izbral za ta sample slabo osvetljene fotke pa saj je vseeno. Da bi bila kaka slika ok... se ni zgodilo smile
   0 

Klemen Bregar @KlemenBr 11. Jan 2008, 12:29

Zdravo!

Do sedaj sem dal razvit fotke samo enkrat in to v mixi-ja (okoli 150 slik). Vse fotografije so bile neobdelane, nad rezultati pa sem bil pozitivno presenečen(vse fotografije so bile všečno obdelane, z obdelavo pa so malo pretiravali le na dveh, ki pa so bile že v osnovi slabe kvalitete). Navajen sem bil fotografij iz lokalnih fotolaboratorijev, ki se pa niso mogle primerjati z mixi-jevimi (barve...)...
Je pa tudi res, da je to edini ponudnik, ki sem ga preizkusil z naročilom po internetu, tisto zgoraj pa je tudi samo moje mnenje, zato me ne držat za besedo in počakaj še na kakšno mnenje ali pa ponudnike preizkusi sam.

Lep pozdrav!
   0 

LeVaK @levak 13. Jan 2008, 10:10

Jaz večino svojih slik razvijam v Foto-GM v Kranju. Sam sem zadovoljen z končnim izdelkom, saj je slika enaka kot pri meni doma na ekranu. Cene so primerljive z ostalimi ponudniki, slika pa lahko osebno dvignem:)

Drugje še nisem razvijal.
   0 

Bernard @B4U 13. Jan 2008, 15:48

Sam sem razvijal slike poslane preko interneta v Foto Mixi-ju in Foto Fantasy.

Prej ko sem imel še kompakta (Fuji S 5600) sem bil zelo zadovoljen s razvitmi slikami pri Mixi-ju. Kar nekaj časa sem razvijal izkljucno pri njih. Razvijajo na Fuji papirju.
Potem sem kupil DSLR-ja in dal razvit slike - za probo so bile neobdelane in pregledane na dveh monitorjih (sam imam kalibriran minitor) tako katodnem kot LCD-ju. Po prejemu slik sem opazil, da je bila na vseh slikah za odtenek povdarjena rumena, kar je bilo zlasti pri slikah, slikanih zvecer moteče. Res pa je tudi, da sem poslal slike razvit v januarju, ko je bil obseg njihovega dela dosti večji kot ponavadi in je mogoče tudi zaradi tega prišlo do navedenega. Zato sem poizkusil tudi pri Foto Fantasy. Vse slike so bile za odtenek svetlejše, kar se je ponovilo tudi drugič. Barve pa so bile kot na monitorju.

Do sedaj nisem zahteval, da izdelajo slike brez korekcije. Vem da to omogočata oba navedena foto studija. Tako da bom stestiral še to in se potem odločil.

Lep pozdrav!
   0 

Miha @Milko 30. Jan 2008, 17:53

Zdravo

A je kdo že stestiral Digifot in njihovo foto knjigo?
Naložil sem si nov program in sem z njim zelo zadovoljen, ne vem pa še
kakšen je končen izdelek?
Ima kdo izkušnje?

Lep pozdrav

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati