0 

Pika @pikica25 11. Jan 2008, 01:12

Zanima me če kdo ve koliko lahko zahtevam ( finančno) od določene firme, ki je uporabila moje fotografije za svojo spletno stran brez mojega dovoljenja.
Ima kdo izkušnje s tem?
lp
   0 

milosh @milosh 11. Jan 2008, 02:03

zahtevas lahko tocno tok kot ti misls da so vredne. ce bos pretiravu ti ne bodo ugodil, ce bos dal neko realno ceno (je odvisna od tega kera firma to uporablja, kok je stran obiskana, kok so velke fotke,....) bos pa mogoce se kej dubu. ce ne druzga zahtevi da jih odstranjo, se bodo (upam) vsaj kej naucil
   0 

Pika @pikica25 11. Jan 2008, 02:33

Fotografij je 25, so velike....
Mislila sem, da bi zahtevala 50 evrov in to, da se na fotografije napiše moje ime, konec koncev je to potem tudi meni reklama.
Kaj misliš, je to premalo denarja?
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 11. Jan 2008, 07:37

2 evra za 1 fotografijo? no Tole bo pa huda lekcija za podjetje...
   0 

primoz75 @primoz75 11. Jan 2008, 09:04

Lucifix je napisal/a:
2 evra za 1 fotografijo? no Tole bo pa huda lekcija za podjetje...

pa misliš da jim bo uspelo zbrat 2 € za fotko? devilish
   0 

Tomislav @tomaz_urh 11. Jan 2008, 13:02

veliko več jih privij.......
   0 

Hakan @Hakan 11. Jan 2008, 15:02

20€ na fotko jim računi, če pa firma ni preveč uspešna pa ene 10€ na fotko, pa malo jim zagrozi grin
   0 

milosh @milosh 11. Jan 2008, 15:23

aja pa se neki. posl jim zlo prjazn mail najprej, napis tko da bo zgledal kot da ti njim uslugo delas, ker pol se oni pocutjo krive (res da to tut so) in dost lazje ugodijo. ce bos takoj zacel tezit sam za dnar pa grozil s tozbo bojo takoj svoj ego branil in se bojo odjebal, ce jih pa tozis bo pa to ful trajal pa slo enga dnarja za nic...
jst sm recimo z vodafone areno enkrat za eno fotko cist lepo se zmenu in sm mel ene parkrat bowling zastonj - njim to financno nc ne pomen, men je pa kr prov prslo in vrednostno je blo se vec kokr ce bi jim fotko prodal... tko da probi najdt magar kaksno tako kompenzacijo, ce se firma ukvarja s cim, kar te zanima oz lahko uporabs
   0 

Pika @pikica25 12. Jan 2008, 16:47

Milosh , hvala za odgovor.
Kaj misliš o tem, da zahtevam 50 evrov odškodnine in to, da se na fotografije napiše moje ime??
Misliš, da se prepoceni prodajam?
Mislila sem zahtevati popust pri potovanju, a žal ne bom imela časa iti kam.
   0 

Pika @pikica25 12. Jan 2008, 16:49

Hakan je napisal/a:
20€ na fotko jim računi, če pa firma ni preveč uspešna pa ene 10€ na fotko, pa malo jim zagrozi grin

Če bo cena previsoka bodo fotografije enostavno umaknili.
   0 

Hakan @Hakan 12. Jan 2008, 19:29

Ampak cena ni previsoka bigrazz

Ali veš kašna je normalna cena ene fotografije?
   0 

Hakan @Hakan 12. Jan 2008, 20:02

Pa tudi če fotografije umaknejo so vseeno kršili tvoje avtorske pravice da so sploh objavili tvoje fotografije. Tako da ti lepo naredi printscreen in jim zagrozi thumbsup
   0 

Pika @pikica25 12. Jan 2008, 20:17

Hakan je napisal/a:
Ampak cena ni previsoka bigrazz

Ali veš kašna je normalna cena ene fotografije?

Ne vem, veš morda ti?
   0 

Matjaz @mbbirdy 12. Jan 2008, 22:22

Če so jih kar ukradli, jim napiši, da zahtevaš, da ali jih takoj zbrišejo dol in plačajo 500€ ali pa jih odkupijo po ceni 100€/kos, ker so jih ukradli.
   0 

Pika @pikica25 12. Jan 2008, 22:59

mbbirdy je napisal/a:
Če so jih kar ukradli, jim napiši, da zahtevaš, da ali jih takoj zbrišejo dol in plačajo 500€ ali pa jih odkupijo po ceni 100€/kos, ker so jih ukradli.

500 evrov? Kdo ti bo dal toliko denarja? Meni osebno več pomeni, da je gor moje ime in da zato dobim nekaj denarja,kot pa da mi fotke fliknejo dol ...konec koncev je to tudi meni reklama, ne samo njim.
   0 

Matjaz @mbbirdy 13. Jan 2008, 00:08

pikica25 je napisal/a:

500 evrov? Kdo ti bo dal toliko denarja? Meni osebno več pomeni, da je gor moje ime in da zato dobim nekaj denarja,kot pa da mi fotke fliknejo dol ...konec koncev je to tudi meni reklama, ne samo njim.

Ja, potem pa ne jamraj ... daj jim cel portfolio in se veseli brezplačnih (ukradenih) objav ...
upset
   0 

Pika @pikica25 13. Jan 2008, 12:42

mbbirdy je napisal/a:
pikica25 je napisal/a:

Ja, potem pa ne jamraj ... daj jim cel portfolio in se veseli brezplačnih (ukradenih) objav ...
upset

Oh slovenska foušija in požrešnost....
Misliš, da se nek fotomodel na začetku prodaja za ne vem kakšne denarje??
Daj ne biti tako požrešen, ker verjemi, da te to v življenju ne bo pripeljalo daleč.
Mene je zanimalo koliko lahko od njih zahtevam, kakšne so moje pravice, za koliko se prodaja ena slika, če nič od tega ne veš, potem bodi raje tiho.
   0 

roman @romeno 13. Jan 2008, 13:17

Najbolje jih je kontaktirat in jim razložit situacijo. Če nočeš denarja jim samo daj fotografije z imenom in še 20 €, da boš lahko prepričana, da jih bodo zamenjali.
   0 

Matjaz @mbbirdy 13. Jan 2008, 14:33

pikica25 je napisal/a:

Daj ne biti tako požrešen, ker verjemi, da te to v življenju ne bo pripeljalo daleč.
Mene je zanimalo koliko lahko od njih zahtevam, kakšne so moje pravice, za koliko se prodaja ena slika, če nič od tega ne veš, potem bodi raje tiho.

Pikica25 - Ne pametuj preveč. O tem bi ti lahko razlagal celo uro. Ko boš prodajala nekaj 10 tisoč RF slik, se pa javi. Do takrat pa delaj zastonj in boš videla ali je tvoje delo in čas zastonj oz. lastnina nekoga drugega. Še en primer, ki potrjuje, da fotografija v SLO ni nič vredna - le kako naj bo, če še avtorji ne znajo cenit svojih del ... upset
   0 

Pika @pikica25 13. Jan 2008, 14:55

mbbirdy je napisal/a:
pikica25 je napisal/a:

Pikica25 - Ne pametuj preveč. O tem bi ti lahko razlagal celo uro. Ko boš prodajala nekaj 10 tisoč RF slik, se pa javi. Do takrat pa delaj zastonj in boš videla ali je tvoje delo in čas zastonj oz. lastnina nekoga drugega. Še en primer, ki potrjuje, da fotografija v SLO ni nič vredna - le kako naj bo, če še avtorji ne znajo cenit svojih del ... upset

Poglej, nisem se prišla s tabo kregat. Pogovarjala sem se z enim pravnikom in je rekel, da je zelo težko dokazati na sodišču čigave so fotografije. Lastnica firme je tudi sama pravnica in je vprašanje če bom sploh kaj dobila.
Nimam niti imena, zato pač nekje moram začet....
Ne morem zahtevat 500 evrov, če mi jih ne bodo dali. Fotografija je moj hobi. Fotke še zdaleč niso profesionalne, so pa morda malo neklasične in bodo za njih sigurno reklama.
Hotela sem samo vprašati za koliko se drugače prodajajo kaj fotografije.
Če pa hočeš ti fotografije lahko pošljem in sam oceniš koliko so vredne, če se na to spoznaš. Ljudem so všeč, ko sem jih razvila na a4 format so mi jih dobesedno prijatelji razgrabili, samo to je tak a veš.....kdo pa se sploh spozna na fotografijo. Ko jaz gledam te strani na katere ljudje objavljajo fotke...so res super, moje se ne morejo tekmovati s temi na teh galerijah.
Sicer pa se strinjam, da se v bistvu prepoceni prodajam in tako nižam cene drugim, ki od tega živijo...a kako naj drugače začnem??? Nisem rekla,da bom od fotografije živela, je pa morda to lahko dodaten zaslužek in s temi 50 evri si kot študentka lahko kupim marsikaj. Za 50 evrov jaz delam s dni degustacije, tako pa jih bom dobila s tem, da sem šla na potovanje, tam malo poslikala...kar mi je bilo v v veselje.....
Ne vem no..... Povej mi kakšna je realna cena fotke nekoga, ki je nepoznan in slike pomoje tudi niso bog ve kaj...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati