0   

iztok @izo 11. Jan 2008, 14:37

to sem opazil na dpreview
http://www.dpreview.com/news/0801/08011101olympus1260firmware.asp
http://www.olympus.co.jp/en/support/imsg/digicamera/download/software/firm/e1/
očitno lahko na oly fotičih "updejtaš" tako firmware za body, kakor za objektive in fleše, vsaj glede na zadnji link.
tega nisem vedel do zdej, pa če kdo pozna postopek, naj malo pove več o tem. najbolj me zanima za objektive ipd, za body je jasno, da samo nov firmware naložiš. a za objektive gre pravtako prek bodija ali na objektiv kakšen kabel priključiš, ne vrjamem, da ima kakšen usb vhod gor, hehe (čeprav ne bi bila šfoh ideja).
kr tole kolkr vem, lahko na canonu samo na servisu nardijo, ko rečipajo objektiv za točnost fokusa ipd. če bi lahko to vsak doma nardil, bi bilo super..
 0   

iztok @izo 11. Jan 2008, 14:41

aha, nekaj je tukaj
http://dl01.olympus-imaging.com/eamend/UpdateFirmware_ENU.pdf
očitno gre prek kamere vse to, kr drgač si ne predstavljam.
 0   

David @dlicen 11. Jan 2008, 16:04

Ja, vsem Zuiko Digital objektivom lahko updejtaš firmware, poteka pa isto kot fw update za aparat.
 0   

Andrej @fotokaj 11. Jan 2008, 17:06

Objektivov se ne da "updejtat"; to bi pomenilo, da majo interni spomin ... Pri update-u za objektive gre za vrsto "camera firmware-a", ki vpliva na komunikacijo med aparatom in objektivom. Vse šiba prek aparata.
 0   

iztok @izo 11. Jan 2008, 17:09

no, sej to sem mislil prej in potrdi moje sume. samo ni mi jasno, zakj posebej še firmware za objektiv, sej bi lahko imel popravke za objektive vkomponirane že v original firmware za body.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 11. Jan 2008, 18:02

pomojm zato, da si lahko vsak po svoje skonfigurira svoj aparat z objektivom... ker nimajo vsi čisto ekzaktnih problemov. ečja kompatibilnost pomojem..
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Andrej @fotokaj 11. Jan 2008, 18:23

izo je napisal/a:
no, sej to sem mislil prej in potrdi moje sume. samo ni mi jasno, zakj posebej še firmware za objektiv, sej bi lahko imel popravke za objektive vkomponirane že v original firmware za body.

Zato, da o tem debatiramo na Slo-foto, posledično hodmo klikat na njihovo spletno stran, jim nabijamo klike... - oni pa služijo z oglasi!
Rofl
 0   

David @dlicen 11. Jan 2008, 21:46

fotokaj je napisal/a:
Objektivov se ne da "updejtat"; to bi pomenilo, da majo interni spomin ...

Ne vem, kaj točno misliš s tem. Kolikor vem, se fw zapiše na chip.
Ne vem, zakaj ni mogoče, da imajo objektivi takšen chip vgrajen, glede na to, da so Zuiko Digital objektivi že v osnovi zasnovani za digitalno fotografijo (4/3 sistem). Sicer pa je preizkus preprost: objektiv z določeno verzijo fw-ja lahko daš na drug body in če pokaže isto verzijo kot na prvem, pomeni, da je fw zapisan v objektivu (kot tudi mislim, da je). Škoda, da nimam dveh bodyjev. Morda pa jutri vprašam kolega, da mi svojega E1 posodi za trenutek.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati