0 

marin @p87 11. Jan 2008, 20:53

zakaj je na dnu vsake fotke del imenovan 'Linkanje' ?
sploh se ne strinjam s tem.. niso naše fotke stock fotke da lahko dam link na svojo fotko da bi kak mulc objavu na svojem blogu.. .wtf ?!

ne vem če bom vse svoje fotke izbrisal iz galerije ali ne ..

mislim .. upset
   0 

misfits @misfits 11. Jan 2008, 21:20

DDD, saj tud, če ni linka lahko kdorkoli objavi... tvojo fotko. Če objaviš sliko na spletu je to pač tveganje.
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 11. Jan 2008, 21:47

Ja, ampak ni treba pa na pladnju ponujat... S tem avtomatsko negiraš tisti napis, kjer piše, da je uporaba brez avotrjevega dovoljenja nedovoljena.

Jaz sem tudi za to, da se stvar ukinie!
Blog - Portfolio[/size
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 12. Jan 2008, 00:20

Se opravičujem, testiram to novost, ki bo avtorju pri dodajanju fotografije omogočila ali želi da se to okno pojavi ali ne. V vsakem primeru pa se bo lahko linkalo samo thumbnail in ne cele fotografije.
   0 

miha @mihaaa 12. Jan 2008, 01:08

mislim a ce pa z desnim knofom klikne v sliko pa skopira link je pa kaj drugace kot ce je link se napisan biggrin,.. no mogoce res bolj vabi na linkanje,. stvar posameznika,..

jaz bi pa nekaj drugega prasal, kar se sicer nanasa na prejsnje spremembe, namrec jaz pogresam povecevalna stekla pri slikah in moznost spremembe ozadij,.. ne vem ce je bilo to ze pisano in se ne obesam na pikice na slikah smao kdaj mi pa res falita ti 2 funkciji sad

lp
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 12. Jan 2008, 01:13

Tista funkcija je bila samo mišljena, da lahko lažje svoj thumbail fotografije objavite s povezavo na kakšnem drugem forumu.

Zoom? Kaj pa kaj takšnega:
http://valid.tjp.hu/tjpzoom/index_en.html

Ozadje... hja bele barve mamo zdej, pa ne vem a bi kaj spreminjal. Bom premislil.
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 12. Jan 2008, 03:41

mihaaa je napisal/a:
mislim a ce pa z desnim knofom klikne v sliko pa skopira link je pa kaj drugace kot ce je link se napisan biggrin,.. no mogoce res bolj vabi na linkanje,. stvar posameznika,..

Ne stvar posameznika, ampak stvar politike portala. Ne gre za to, da ne bi mogli z desnim klikom rešiti, gre za sporočilo, ki ga s tem dajemo/dajejo. Če ti v enem voglu napišeš, da se avtorske pravice spoštuje, v drugem pa na široko ponujaš različne vrste linkov, potem je to samo s sabo v paradoksu.
Dokler so ljudje soočeni s svojim desnim klikom in napisom o avtorskih pravicah, je jasno, da v primeru dejanja sami odgovarjajo zanj. Če portal ponudi link, daje na znanje, da podpira tovrstno dejavnost, saj sam proizvaja sredstva zanj.

Normalno, vsak avtor, ki daje na internet svoje stvari ve, da bodo zaokrožile. Boljše kot so, bolj bo šlo naokoli. Tu ni kaj, zato tudi dajemo male resolucije, wattermarke & podobno. In dokler si folk zgolj shranjuje slikce ali jih uporablja v neškodljive namene, me niti ne moti (samo za primer; svoje fotke Siddharte sem videl kot avatarje najstnic na njihovem forumu, kar sem vzel kot prisrčen kompliment)... Ampak čeprav se s tem strinjamo, pa tega ni treba tako na glas podpirati.

Gre zgolj za to, kaj se s takimi ukrepi med vrsticami sporoča...
Blog - Portfolio[/size
   0 

Lenart Senica @lenyn 12. Jan 2008, 09:43

Lucifix je napisal/a:

Zoom? Kaj pa kaj takšnega:
http://valid.tjp.hu/tjpzoom/index_en.html

Proti. Pipetkarstvo bi se samo še bolj razmahnilo.
   0 

miha @mihaaa 12. Jan 2008, 22:53

hehe,.. take povecave bi pa res bile precej pipetkarsko usmerjene,.. tisti povecevalni knofiki smo jih ze imeli so mi bili ravno pravsnji, ce si kdaj rabil kaj malo povecati, ce je tako kot na linku pa s tak omajhnim kvadratom in tako povecavo ne pridobis kaj dosti ker je resolucija slik premajhna

kar se tice linkov (se 1x pravim da je meni vseeno),.. ce nekdo rabi link ga rabi da tvojo sliko nekje objavi,.. in ce kdo pogleda vidi da je linkana iz tam,.. ce kdo hoce ukrasti sliko ne bo rabil tistega linka ampak bo sel kliknit na sliko jo shranil in drugje uploadal, oz ce je to onemogoceno bo naredil capture ali kaj tretjega,... z linki se po mojem mnenju ne sporoca ja kradite slike, ker jih niti ne bojo tako ce jih ze bodo,.. to prej sluzi promoviranju slike ki jo nekdo linka po mojem mnenju

lp
   0 

marin @p87 13. Jan 2008, 11:33

potem bi blo dobro da tisto reč lahko vidijo le lastniki fotke smile naj vsak ima svoje ''linkanje'' thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati