0 

Jernej Lasič @Sviri 12. Jan 2008, 13:09

Zdravo,

zdaj ko je smučarska sezona me vleče, da bi vzel aparat s seboj, na smuko. Me pa skrbi, če bi slučajno padel... kako bi rešil ta problem, da bi zavaroval fotoaparat pred padcem? obstajajo kaki prav namenski ruzaki za smučat? Da niso prav veliki in da so precej trdni?

plus kako je s temperaturo? kaj škoduje aparatu če je cel dan na minusu zunaj?

prosim za kakšen nasvet, hvala.
aparat 400d, sigma 18-50, mogoče bi tudi 70-200 kdaj vzel s seboj.
   0 

Jernej Lasič @Sviri 12. Jan 2008, 13:32

zdejle sem dobil idejo. V hervisu sem videl da prodajajo tako dost majhne ruzake, ki imajo hrbtno stran trdno. Pa recimo da bi zgradil neko, po merah fotoaparata, škatlo. Trdno seveda. Nato pa bi jo fiksiral na plato v ruzaku.
Samo če pa še enkrat pomislim, bi znalo biti precej nevarno če padeš na hrbet bigeek
Krotim fotone. Kako? Poglej na www.foto-lasic.com
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 12. Jan 2008, 14:29

Po mojih izkušnjah so padci na hrbet pri smučanju precej redki... večkrat se pade na bok ali celo na prsa... Jaz z nošenjem opreme nisem imel težav. Omenjeni rucak zna bit super, vendar raje kot da notranjost fiksiraš, jo oblazini in dopusti vsebini, da rahlo vibrira levo desno, ker boš tako v primeru padca ali udarca podaljšal čas trka, kar pomeni da bo po zakonu o ohranitvi gibalne količine (in energije) sila, ki jo prejme oprema znatno manjša. Preostanek prostora pa zapolni s kako špužvo.
Blog - Portfolio[/size
   0 

Andrej @fotokaj 12. Jan 2008, 14:51

Če se ma namen kdo na smučanju tako razbit, da se sprašuje kaj se lahko zgodi aparatu v enem normalnem ne-podpovprečnem ruzaku, naj ga raje skrbi za samega sebe, tam bo najbrž več škode narejene ...

Drugače pa dela firma 'Burton' krasne in zelo kvalitetne foto-smučarsko-borderske ruzake, zares vredne pohvale. Enega ma tud slo-fotovec FotoPritisk, pri katerem si ga večkrat sposodim tud sam; mogoče se mu splača kak ZS poslat?
   0 

Jernej Lasič @Sviri 12. Jan 2008, 16:08

nimam se namena razbit, redko se zložim,..... imam pa namen skrbet za opremo grin
tele burton zadeve so najbrž precej drage, bom poguglal mal.
hvala
Krotim fotone. Kako? Poglej na www.foto-lasic.com

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati