0 

nejc rudolf @nejc1991 12. Jan 2008, 15:25

Pozdravljeni!

Sem popolni začetnik , zdaj pa bi se rad začel ukvarjat z fotografiranjem.

Zdaj me pa zanima kakšen fotoaparat bi mi priporočali?

Do zdaj sem slikal z cannom powershot a520, vendar sem vedno manj zadovoln z kvaliteto slik sedaj pa ne vem kateri fotoaparat bi si kupil.

Lp

Nejc
   0 

Andrej @fotokaj 12. Jan 2008, 15:29

Here we go all over again ... confused upset
   0 

nejc rudolf @nejc1991 12. Jan 2008, 15:51

Sej če vam je problem svetovat mi ni treba bom pa kje drugje vprašal.
   0 

Aleš @lial 12. Jan 2008, 17:15

Nejc, nekaterim pač ni 'koža prav', ne jemlji takoj vsega za hudo.

Povej, koliko si pripravljen za hobi odštet, koliko že veš o fotografiji in kaj boš fotografiral, pa bo takoj šlo naprej grin

LP
   0 

Andrej @fotokaj 12. Jan 2008, 18:24

Mislim... ni nobenem problem svetovat, se mi pa zdi, da je vendarle fajn poprej prebrat malo morje enakih/podobnih tem v arhivu, potem pa poprosit za nasvet.
deal

Če pa ne napišeš niti kakšen aparat bi rad (boljši kompakt, DSLR?), niti za kakšen denar oz koliko si pripravljen odštet, niti za kaj boš rabil oz kaj rad fotografiraš, pol pa ja, je problem svetovat.

Fair enough?

Lial, in kakšen nasvet si mu ti, z ravno prav veliko kožo, dal? Bom jaz povedal; nikakršen, drugačnega mu pa tud nisi mogel dat.
   0 

Aleš @lial 12. Jan 2008, 18:29

Če nič drugega, sem mu poskušal nakazati, kaj se vpraša... pri tem, ko si mu ti, fotokaj dal jasno vedeti, da imaš takšnih vprašanj 'poln kufer'.

Če se motim, se opravičujem, jasno.
   0 

nejc rudolf @nejc1991 12. Jan 2008, 20:36

No za fotoaparat imam namen odštet tam nekje do 500 eur ,ker mi vsi govorijo naj rajši dam na začetku malo več da mi pol ne bo žal.

Nameravam pa slikati naravo in podobno (živali , rastline , itd.)

O fotografiranju pa ne vem skoraj nič ker bi se s tem komaj začel ukvarjat ker se mi zdi lep in sproščujoč hobi.

Zdaj pa ne vem kaj je bolje da vzamem vredu kompakt ali DSLR fotoaparat?
Tukaj pa bi vas proso da mi svetujete.

Lp

nejc
   0 

Aleš @lial 13. Jan 2008, 08:29

Dilema, 'v redu kompakt ali DSLR' je predvsem odvisna od tega, koliko si se pripravljen učiti. Pa ne v šoli, tukaj in na podobnih forumih sem mislil.
Pri boljšem kompaktu, ki bi verjetno bil kakšen od ultra zoomov, ti bodo uspevale lepe fotke tudi brez veliko razumevanja zakonitosti tehnologije, pri DSLR-ju pa se zna zgoditi razočaranje.
Če boš lahko čez kakšno leto kupil še en aparat, potem ti priporočam izbiro med Canon S5, Olympus 560UZ in Sony H9. Canon je hiter, Olympus ima širši kot, Sony pa vsakega malo, tako da je odločitev odvisna predvsem od občutka, ki ti ga aparat da v roki pred nakupom. Za moj okus je Olympus v prednosti zaradi širokega kota, možnosti RAW in nastavka za bliskavico.

Če boš šel direktno na DSLR, potem je zanimiva izbira Pentax k100D zaradi cene, Sony Alpha 100 zaradi prijaznosti do uporabnika ali Canon 400D zaradi širokih možnosti nadgradnje. To je spet moj pogled na ta razred aparatov, ki ni nujno pravilen. Čeprav sem prepričan minoltaš in bi morda moral navijati za A100, sem v tem razredu najbolj navdušen nad Pentax-om, pa ne samo zaradi nizke cene.

To je mojih 5 stotinov.

LP
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 13. Jan 2008, 12:20

A lahko nekdo, ki je razgledan v teh vodah napiše en vodič za take uporabnike? Ali pa ga skupaj napišemo (podobno, kot nastaja wiki)...
Blog - Portfolio[/size
   0 

roman @romeno 13. Jan 2008, 13:21

To je majo na dcresource foumu lepo urejeno. http://www.dcresource.com/forums/showthread.php?t=5111

LP Roman
   0 

nejc rudolf @nejc1991 13. Jan 2008, 13:43

No kot sem že zgoraj napisal koliko mislim zapravit in kaj nameravam slikat bi pa še poudaril da bi rad mel tak fotoaparat ki bi delal čiste in kvalitetne slike.

Hvala za odgovore!

LP

nejc
   0 

nejc rudolf @nejc1991 13. Jan 2008, 13:48

Bi pa vprašal za vaše mnenje o tem fotoaparatu: http://www.ceneje.si/nikon-digitalni-fotoaparat-d-slr-d40-plus-objektiv-18-55-mm-plus-sandisk-sd-2gb-extreme-iii
   0 

Alien @Alien 13. Jan 2008, 13:53

Super zadeva. thumbsup
   0 

nejc rudolf @nejc1991 13. Jan 2008, 14:21

Zdaj bi vas pa samo proso če mi lahko razložite malo več o D-SLR fotoaparatih.

In če je tak fotoaparat sploh primeren za mene in kakšne so te zakonitosti tehnologije pri D-SLR-ih.

Hvala za odgovore!

Lp

Nejc
   0 

Alien @Alien 13. Jan 2008, 14:50

Na internetu o D-SLR fotoaparatih piše že vse, če že ne na tem forumu...
Če ne veš, da ga potrebuješ, potem ga najbrž ne.
   0 

nejc rudolf @nejc1991 13. Jan 2008, 14:56

jaz vem da potrebujem dober fotoaparat samo če sem prav razumel D-SLR aparati delajo lepše in kvalitetnejše slike zdaj me je pa samo zanimalo če je res tako ali sem kaj narobe razumel.

Hvala

Lp
Nejc
   0 

Ban @Ban 13. Jan 2008, 15:01

Nejc, ti priporočam, da si prebereš spodnje tri članke glede kompaktov v primerjavi z DSLR. Verjamem, da ti bo potem veliko več stvari bolj jasnih. Je vse lepo razloženo.

http://www.e-fotografija.com/artman/publish/article_1088.shtml

http://www.e-fotografija.com/artman/publish/article_1040.shtml

http://www.e-fotografija.com/artman/publish/article_712.shtml
   0 

nejc rudolf @nejc1991 13. Jan 2008, 15:25

Hvala ti Ban po tem ko sem prebral te članke sem se odločil da si bom kupil en vredu kompaktni fotoaparat.

Hvala!

Lp
Nejc
   0 

Ban @Ban 13. Jan 2008, 19:13

Mislim, da si se prav odločil, da boš kupil kompakta. Na sosednjem forumu sem opazil, da si tudi povprašal, pa bi ti raje kot Canona s5 predlagal Panasonic Lumix DMC-FZ18. V primerjavi z canonom ima kar 18kratni zoom(canon "samo" 12), ima večji široki kot(to pomeni, da lahko zajameš večjo kot in da ti recimo ni potrebno narediti par korakov nazaj, da bi dobil recimo še kaj na sliko), Li-ion baterije( to so tiste akumulatorske), ki zdržijo več kot pa navadne AA baterije. Canon ima edino vrtljiv ekranček pa malo boljšo makro funkcijo. Poglej še za Olympus SP-560.
   0 

nejc rudolf @nejc1991 13. Jan 2008, 20:28

Najlepša hvala Ban ne vem kak bi se ti zahvalo zelo si mi pomagal.

Bi te pa še nekaj vprašal kaj če je olympus dražji od panasonica je zato tudi kaj boljši.

Pa v vsakem primeru me nekako bolj zanima olympus samo pač vseeno vprašam da ne bom več denarja dal za isto kvaliteto aparata in slike.

Lp

nejc

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati