0 

Jernej @Horse 13. Jan 2008, 02:08

Sicer gre verjetno bolj za napad potrošništva zaradittenutno kekoliko bolj ugodnega finančnega stanja oz. če po domače povem: "Ma me, da bi neki nabavu..." biggrin

Ima kdo kaj izkušenj s tem objektivom? Sigma 17-35mm f/2.8-4 EX DG Aspherical HSM
Bega me, da na slrgear-u nima nikakršnih ocen, opisu pa tudi ne gre slepo verjetn, glede na to, da je podan s strani proizvajalca.
   0 

Bojan Stepancic @bododo 13. Jan 2008, 09:32

Živjo!

Jaz sem imel ta objektiv na nikonu 1Dx in fujiju S3pro.
Ostri zelo hitro in natančno, moja kopija ni imela problema z bac ali front focusom.
Na cropu je bila ostrina od roba do roba zelo dobra... nisem opazil kaj kar bi me motilo.
Barve in kontrasti so bili presentljivo dobri ... sem pričakoval slabše.
Ni ravno 17-35 f 2.8 od nikona je pa zelo soliden objektiv... moraš pa vedeti da so starejše verzije tega objektiva neprimerno slabše... (tiste, ki nimajo HSM motorčka).
Je pa to FF objektiv tako da ga lahko uporabiš udi na FF aparatih.

Če ga dobiš za dobro ceno se ga splača kupiti.

l.p.
Bojan
   0 

Jernej @Horse 13. Jan 2008, 09:50

bododo je napisal/a:
Če ga dobiš za dobro ceno se ga splača kupiti.

Nov je na prodaj za manj kot 400€, kar se nekako ne zdi ravno vrtoglava cena, sploh če se objektiv tako dobro obnese kot praviš. Hvala za komentar!
   0 

iztok @izo 13. Jan 2008, 11:39

tukaj ni ravno najbolje ocenjena, je pa res, da je največ zamer bilo zarat problemov z fokusom na eos kamerah, možno, da se na nikonih bolje odreže.
http://www.fredmiranda.com/reviews/showproduct.php?product=190&sort=7&cat=37&page=1

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati