0 

Damir @damc3k 14. Jan 2008, 13:06

Pozdravljeni!grin

sicer sem tu na novo, pa vseeno upam, da sem temo odprl v pravi temi smile

mam en problem, in sicer iščem zobnike ali kako bi se temu reklo, za odpiranje vratic objektiva,... fotoaparat (sony p52) je samo naenkrat zacel spuscati cudne zvoke smile in ko sem ga odprl, in pogledal kaj bi bilo narobe, sem videl da so ocitno polomljeni ti zobci, in zaradi tega se tako oglasa in ne odpre vratic do konca;

tukaj je slika: (prakticno bi rabil samo to stvar, in bi verjetno delal fotoaparat normalno dalje)

http://shrani.si/f/3D/FC/3mohYtBj/digitalecp52.jpg

upam, da mi lahko kako pomagate grin

hvala ze vnaprej
   0 

milosh @milosh 14. Jan 2008, 13:11

uprasanje ce bi to kje kr tko dubu, to majo vrjetn serviserji, sam oni ne prodajajo delov ampak menjavajo, ker jim sama delovna ura prinese zasluzek
   0 

Damir @damc3k 14. Jan 2008, 13:29

milosh je napisal/a:
uprasanje ce bi to kje kr tko dubu, to majo vrjetn serviserji, sam oni ne prodajajo delov ampak menjavajo, ker jim sama delovna ura prinese zasluzek

saj vem ja grin mogoce pa ma le kdo tukaj fotoaparat v okvari, oz. je narobe se kaj vec kot z mojim, pa bi mi lahko ta del prodal grin upam, da se bo nasel kdo grin
   0 

iztok @izo 14. Jan 2008, 13:31

probaj najt kakšen podoben zobnik (oz mora biti kar identičen) iz kakšne razbitega avtomobilčka na baterije, ure ipd.
v skrajni sili lahko z posebno maso "dolepiš" mas gor in potem spiliš v pravo obliko. tu imaš recimo prave zadeve za to
http://www.pascofix.si/index.php?lang=slo&section=5
nasploh priporočam ta lepila ipd, ker res zlepi orenk vse živo in potem drži, kar je najbolj pomembno.
   0 

Pentagor @Pentagor 14. Jan 2008, 13:58

Na ebay-u boš tak aparat po moje dobil za male denarce. S poštnino vred govorimo okoli 20 - 30 €. Na ta način poleg zobnika dobiš tudi kak drug rezervni del, če ti je kamerca res všeč.
   0 

Damir @damc3k 15. Jan 2008, 00:28

hvala vsem za nasvete grin bom upošteval vse vaše nasvete, pa upam da mi uspe grin hvala še enkrat

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati