0 

Marko Jar @marko1 15. Jan 2008, 12:39

Ker je to moj prvi prispevek na forumu, bi vas rad prvo vse lepo pozdravil.

Naj povem, da sem pregledal po forumu, če bi slučajno našel kaj podobnega, da ne bi potem isto spraševal, pa na žalost nisem.

Zopet me je zamikalo, da bi se začel pogosteje in resneje ukvarjati s fotografijo. Nazadnje, ko je bilo to, je bilo še v času filma in sicer sem takrat uporabljal odličen Canon eos 3, od kar se je pa pojavil digital, pa samo v domeni družinske fotografije z olympusovim kompaktom.

Kakšne pol leta nazaj sem malo pošlatal pentaxa k10d ter bil resnici na ljubo malo razočaran ter si rekel "ah to še ni to, to ni še enako filmu" , zadnjič pa sem v rokah držal od kolega Eosa 5d in me je resnično zamikalo, da bi si pa kaj podobnega le omislil. Sedaj je naneslo tako, da si on kot nadomestni body kupuje eosa 40d, 5-ko pa prodajo.

V kompletu z 5-ko mi proda še objektiv 24-105 z UV filtrom ter baterijsko držalo za ceno 2000€. Narejenih ima okoli 5000 fotk, ni pa imel še nobenih problemov z njim. Se vam zdi to dobra cena? Mi je dal 2 tedna časa, da se odločim, nakar ga misli dati na bolho za dobrih 2500€.

Budget imam tam nekje slabih 4000, 3500€ in si nameravam nabavati še 17-40, 50 1.4 ter mogoče v bližnji prihodnosti še 135 2.0 .

Vaša mnenja?

Lp
   0 

misfits @misfits 15. Jan 2008, 12:44

Ja, to je dobra cena, le vzemi.
   0 

brane @brejn 15. Jan 2008, 13:12

Marko!Če napisano drži potem glasujem Za,vzemi ja!
   0 

iztok @izo 15. Jan 2008, 13:28

definitvno odvisno, kaj fotkaš. 5d je super fotič za eno splošno bolj omirjeno fotografijo (studio, portret, narava ipd), malo manj pa za kakšen šport/teren. ne tolk zarat af tracking, ki je na 5d-ju kar ok, temveč ker ima bolj šfoh fps (3 v sekundi), nima pravih tesnil za dež ipd. definitivno tudi moj kandidat za nslednji nakup že nakj časa, vendar še vedno kar dobor držijo ceno rabljeni ipd.
eos 3 je bil malce drugačna zver (precej robustna zadeva, namenjena za na teren in z dobro odzivnostjo ipd, tudi fiksen špegl ima trojka, če se prav spomnem), ki v digitalu še ni dobil reinkarnacije, tako da glede tega te zna 5d malce razočarat, ampka kot pravim, če ne ne boš glih rambota igral s fotičem, je 5d čist ok. slika je pa itak na 5d-ju nekaj extra (ff ipd), kar na konc najbrž vse odtehta. se mi pa zdi, da stari zaprizeženi "filmovci" preveč dajo poudarek ff ali pa nič, ker očitno niso do zdej dodobra sprobali tudi crop bodijev- ni spet tako drugače, kakor hojo nekateri prikazat.
cena je ok, preveri pa, če vse dela ipd. še enrkat za na konc: po tehniki je 40d bližje trojki kot 5d, če se mene vpraša, ni pa ff seveda. z enim 17-55/2.8 lahko lepo zapolniš vrzel, po ostrini je verjetno nad kakšno 24-70, 28-70 2.8 serijo, ampak to je samo mnenje, da ne bom kakšnega fokusa poslušal potem.

edit:
popravljam tisto o špeglu, je pr enkah to najbrž
http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=138&modelid=7246#ModelTechSpecsAct
   0 

Dragan @lippi 15. Jan 2008, 14:05

če ga ne vzameš, zrihtaj meni za ta denar bigrazz
http://www.draganzlatanovic.com/
http://draganzlatanovic.com/blog
Imagination is more important than knowledge...
   0 

Marko Jar @marko1 15. Jan 2008, 14:34

Izo, hvala ti za takšno izčrpno mnenje. Res je, ohišje 5d ni ravno enako tistemu pri eosu trojki, ampak saj ne mislim ne vem v kakšnih razmerah okrog hoditi. Sem bolj podoben martinčku laugh .

Kar se pa nakupe same opreme in morebitnih kakršnih težav tiče, pa me niti najmanj ne skrbi, ker gre za družinskega prijatelja in mi bi sigurno vse povedal. Mislim, da bom kar nabavil. Zraven pa še 17-40 + polarizacijski f. ter canona 50 1.4 . Kakšen flesh ter kaj drugega pa v bližnji prihodnosti.

Mogoče se vam bo zdelo smešno, ampak trenutno sem čisto iz sebe, kako lahko s software programom obdeluješ fotko. Prej se nikoli nisem poglabljal v to, sedaj pa me je Adobe Lightroom čisto fasciniral.

Hvala vam!
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 15. Jan 2008, 19:36

Če ne vzameš, zveži mene s tem človekom, ker tudi kupujem tako reč grin
Blog - Portfolio[/size
   0 

primoz75 @primoz75 15. Jan 2008, 20:59

odlična cena !

ga kupim jaz (in ga pol naprej za več prodam) devilish
   0 

Marko Jar @marko1 6. Feb 2008, 11:47

Očitno je bila res kar hudo dobra ponudba. No, jaz sem po tistem, ko sem zvedel koliko pod ceno on to meni misli prodati rekel, da naj pač da po normalni enemu in je prodal mislim da za 2600, jaz sem si pa nabavil tale komplet:

- Nikon D200
- Nikon fisheye 10.5
- Sigma 10-20
- Nikon 85 1.4
- Nikon 18-200

Nabavil vse v B&H v New Yorku. To je to. Hvala še enkrat!
   0 

Dragan @lippi 6. Feb 2008, 13:05

neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee biggrin

joke.. super nakup!

zdej pa se prijavit u galerijo in srečno pot u digi svetu! thumbsup
http://www.draganzlatanovic.com/
http://draganzlatanovic.com/blog
Imagination is more important than knowledge...
   0 

Marko Jar @marko1 6. Feb 2008, 13:17

Ej hvala! Sem pa že prijavljen v galeriji kot m1, tudi že tri fotke objavil, čeprav je res, da je tazadnja iz arhiva potegnjena pa še s sposojeno opremo.
   0 

Matej Gazvoda @MatejG 6. Feb 2008, 14:24

Uf, si si pa lep kompletek nabavil. smile

Pa te prišlo potem dosti ceneje kot pa če bi nabavil v Nemčiji, da ne govorim pri nas? Si kaj računal?

Mene je tudi matralo, da bi šel v ZDA nabavt(seveda ne izključno zaradi f. opreme da bi šel tja), ampak sem nato to misel zaradi problemov z uveljavljanjem garancije opustil ter nabavil kar preko nemške spletne strani, "prišparal" dobrih 30% kot če bi kupil pri nas, dobil še garancijo, ki velja normalno pri uradnem serviserju pri nas in z opremo vse štima, nič narobe.

Lahko poveš še, kako je bilo s carino?
   0 

Bojan Stepancic @bododo 6. Feb 2008, 14:26

Sm že hotu rečt da raj 40D kup....!
Sam za tako ceno ni kej za razmišlat. Sam sem imel to kombinacijo. V navezi z 24-105 dela super. Vendar me aparat le ni tako prepričal. Imaj raje 40D predvsem zaradi boljšega AFja zatesnjenih gumbov ter crop faktorja, ki mi zelo sede. Pa še za crop dobiš res fantastičen 10-22USM od canona za dobrih 600 eur... pri FF senzorju se morš pa kar skeširat za takšno kvaliteto... (razen 17-40 sam pustmo zdej to pr mir).
   0 

Marko Jar @marko1 6. Feb 2008, 14:34

bododo; oh si malo zamudil, preberi še zadnje komentarje, drugače pa hvala za nasvet. biggrin

MatejG; Ja. V New Yorku sem bil službeno, tako da sem imel časa za nakup samo slabo uro. S carino je pa tako, da mi je sploh ni bilo potrebno plačati, ker me niso preverili. Iz Frankfurta smo se nato z avtomobilom odpeljali v SLO torej nisem pristal na Jožetu Pučniku.

Za ceno sem malo računal in sem dal približno 40% cene, ki bi me prišla v Sloveniji, s tem da mi garancija v EU velja samo pri nekem uradnem serviserju v Nemčiji.
   0 

iztok @izo 6. Feb 2008, 14:39

no, za ff se lahko ponuca kakšen wide manualc, ki ga lahko dobiš za drobiž, vendar ja, kvaliteta na robovih bo vprašljiva (sploh pri doprtih blendah), še vedno je treba za dobro steklo dobro plačat.

samo za refreš spomina:

"I find the 14mm L, 20mm, 24mm T&S, and 24-105mm IS L okay for A3 prints from a D5 or 1Ds Mk II, but no better than okay. I'd be in no hurry to trade up to a new 22mp Canon uber kamera without better wide-angle optical options. So real world experiences of other lenses via an adapter would be very interesting.
The best wide angle and normal lenses I have found for my 5D are all Zeiss designs: 21, 28 and 35 Contax manual focus with Cameraquest adapters, and the new Zeiss 50mm ZF 1.4. with a Fotodiox adapter.
I have never found a good 24mm lens (tried and tested Nikon, Zuiko and Contax), but based on the outstanding quality, optical and mechanical, of the 50mm ZF, I will be buying the new 25 and 35 Zeiss ZF's when they become available.
Above 50mm, the Canon L primes are so sharp I have not bothered to test other lenses."

bi se kr strinjal za napisanim, sicer to so že res mnenja dlakocepcev, vendar poznajo zadeve, ker delajo povečave, kjer še vedno hočeš imet detajle dobro vidne tudi od blizu.
   0 

abo01 @abo01 7. Feb 2008, 08:01

Sem dolgo časa razmišljal, kupim Canona 24L ali Sigmo 24mm, nekako nisem našel razloga, da bi dal 3x več za USM motorček (ki ga pri širokem kotu niti najmanj ne pogrešam) in morda za nekaj procentov boljšo sliko. Zeiss bi bil resno v igri, če bi imel vsaj avtomatsko zaslonko. Je pa res, da nisem dlakocepec biggrin.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati