0 

Andraž Mulej @SpiderMan 15. Jan 2008, 20:12

Dobil sem tale fotoaparat in ga mislim uporabljati izključno za makro posnetke, problem je da je lega bliskavice desno zgoraj od objektiva (gledano od spredaj)in mi pri makro posnetkih s bliskavico nardi senco ene 25% slike, ker mi objektiv prestreže svetlobno pot. Bi ga zamenjal ali se da kako to odpraviti?
   0 

Aleksander @discom 15. Jan 2008, 20:49

SpiderMan je napisal/a:
Dobil sem tale fotoaparat in ga mislim uporabljati izključno za makro posnetke, problem je da je lega bliskavice desno zgoraj od objektiva (gledano od spredaj)in mi pri makro posnetkih s bliskavico nardi senco ene 25% slike, ker mi objektiv prestreže svetlobno pot.....

SpiderMan je napisal/a:
....ali se da kako to odpraviti?

Seveda:
1. pri makro slikaš brez bliskvice
2. makro posnetke z bliskavico slikaš od 35 cm dalje
3. uporaba drugega vira doosvetlitve slikanega objekta

Se opravičujem avtorju prispevka za malo sarkazma,toda glede na vprašanje.... bigeek
Fino bi bilo,če bi malo več povedal o tem kaj slikaš,mogoče bi potem lažje dobil primeren odgovor.
Glede na to pa,da omenjeni Canon nima vseh ročnih nastavitev in s tem ne omogoča veliko različnih nastavitev pri slikanju, je seveda tudi menjava opcija.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
   0 

Aleksander @discom 15. Jan 2008, 20:50

Aja,pozabil sem omeniti da tudi "marketinških" 12,1 MP pri tako malem senzorju ni prav uporabnih,ker nam večinoma onemogoča uporabo višjih ISO vrednosti,da ne govorimo o dinamičnem razponu itd...

thumbsup

0 

Andraž Mulej @SpiderMan 15. Jan 2008, 21:04

biggrin nism profi... sam tist ka js slikam more bit fleš ker če ga ni je grdo, da ti bo bolj jasn pajki so rjave barve, črne itd... s flešom dobiš mavrice pa nevem kaj še
http://andraz-mulej.moj-album.com/
Tako da ga bom kar zamenjal najverjetneje s Sony DSC-H3.
   0 

Aleksander @discom 15. Jan 2008, 21:16

Ne morem reči,da sem med največjim zaščitniki živali (konec koncev spadam sam med mesojedce grin )....toda...
Ali si pomislil kdaj,da z bliskavico lahko tudi precej motiš slikane živali?
Večina pajkov ima 6 oči (nekateri celo 8 ) in to bi jih znalo precej motiti.
Rešitev je dodaten vir svetlobe ali pa fotoaparat,ki lahko uporabi višji ISO in s tem (včasih delno) zadovolji pomanjkanje zadostne svetlobe.Med kompakti je to lahko samo FujiFilm,druga rešitev pa je (se ve)....DSLR.

thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati