0   

Ciril Jazbec @Gandalf 11. Jun 2003, 22:15

torej za tak denar bi si nabavil digitalca...
no če bi bil res dober...pa če se splača bi tud mal zvišal.
rad bi pa:
5 megapikslov, rabim za večje formate
čimveč ročnih nastavitev tudi(zaslonka)
lepe oblikedober zoom...al pa možnost dat tele objektiv gor
dober makro

fotkam pa pokrajino...pa živali bom začel...torej rabm ...da je čas tud

razmišljal sem pa o:
-g3 ki je v slo 220k...je res tolko?? ...kolk je v tujini?
-fujifilm fp 602
-olympus c-5050...v slo. naj bi bil 260...kaj veste kolk je drugače...pa v tujini?
-minolota dimage 7i
še kaj dobrega za tak denar?
 0   

steppenwolf @steppenwolf 11. Jun 2003, 22:30

Da dodam še tole:
Fujijev FP602Z ima 3.3M veliko tipalo posebne tehnologije (Fuji SuperCCD), ki potem interpolira manjkajoče pixle na končno velikost 6MP. Tako, da v realnosti naj bi bile te slike primerljive nekako s 4MP. Vendar ta interpolacija baje povzroča mehčanje slik. Verjetno je to tudi razlog, da so v posebni izdaji PCFormata napisali, da so slike premehke - so slikali na max (interpolirano) ločljivost. Sicer pa lahko pogledaš sliko tistega "eggman-a", ki je slikan z Fuji FP6900, ki je predhodnik 602-ke in sta si v osnovnih značilnostih zelo podobna.
 0   

Ciril Jazbec @Gandalf 11. Jun 2003, 23:29

zdaj pa že razmišljam o nakupu minolta dimage 7hi,
v avstriji je okoli 255 jurjev!!
ne morem verjet...
se prav...če grem v celovec....grem v vse foto trgovine in našel bom ta fotoaparat za tak denar?

ma res ne morem verjet...hehe

ma zdej mora pa spat...se mi še meša
 0   

slowenien @slowenien 12. Jun 2003, 01:23

Men samo ni jasno kj ti staro al novo kupuješ,če novo pol si takoj vrgu stran 50čukov :? pr dražjih modelih si zadnji lastnik :?
 0   

andrejb @andrejb 12. Jun 2003, 09:37

Gandalf, na tvojem mestu bi potem raje kupil Sony 717. Al pa pocakaj se kaksno leto, pa bodo DSLR za taksno ceno smile
 0   

Ciril Jazbec @Gandalf 12. Jun 2003, 19:13

sloweninen ne razumem....zadnji lastnik?

kopujem novo ja.

ta sony mi ni všeč...te kartice se mi zdijo predrage...
pa newm no
 0   

andrejb @andrejb 12. Jun 2003, 19:18

zadnji lastnik zato, ker si kupo dragi aparat, in ce ga bos prodal bos:
1. al zahteval tudi visoko ceno, zaradi cesar ne bo nihce hoto kupit, ker bodo na voljo novejsi, boljsi in cenejsi.
2. prodal pod ceno, z drugimi besedami - ne bo se ti ga splacalo prodat.
 0   

slowenien @slowenien 12. Jun 2003, 20:36

zakaj pa tega sploh prodajaš,js ponavadi nimam te navade zato je doma ostalo tudi 5 ali 6 kamer.Saj je res da si s prodajo malo stroške olajšaš sam pol recimo js vedno nekje nažicam da mi ni žal tud sm mislu nekaj prodat sam ne bom.Če pa si nameravaš kj kupit malo počakaj pa kaj bolšega kupi sam je pr digitalcih problem k te vedo čas prehiti,pr klasiki te tud sam se pol ustavi...............za te vse profi analogne leica formata bi mogli obstajat digi backi pol bi šlo skoz recimo tako kot ta F5 digital sam ta kdor se spozna ne obstaja. sleep

0   

Ciril Jazbec @Gandalf 12. Jun 2003, 22:15

spet sem v velki dilemi....
newm kaj naj...resno

sam lejte....tehnologija se tako ali tako skoz razvija...tudi če počakam drugo leto...mi lahko kdo reče počakaj še eno leto
 0   

Sabina @Saba 12. Jun 2003, 22:19

A bi mi lako kdo povedal kolk je 2MP, kako se vidi pol sprintano fotko. Kr bi rabla eno digitrotlco za žure (ker po žuru človek bankrotira, če nese vse fotke razvit smile ), pa sem vidla eno lušno od 2MP. Kaj bol konkretnga pa ko me bo minila klasična fotografija...
 0   

steppenwolf @steppenwolf 12. Jun 2003, 22:55

Gandalf je napisal/a:
spet sem v velki dilemi....
newm kaj naj...resno

sam lejte....tehnologija se tako ali tako skoz razvija...tudi če počakam drugo leto...mi lahko kdo reče počakaj še eno leto

Če boš čakal na boljše, boš čakal skoz. Pač nekaj kupiš in od tam štartaš. Da se boš pa čez eno leto po glavi tolkel, pa itak lahko pričakuješ. Pri računalnikih, mobitelih in digitalnih fotoaparatih je to najbolj opazno, ker se to največ prodaja in firme ves čas dajejo na trg nove izdelke, da več zaslužijo. Čeprav ni vedno najnovejše najboljše. Tako je moje mnenje o čakanju. Kupi si tisto, kar ti po tvojem mnenju ustreza tukaj in zdaj. Naše nasvete pa uporabljaj samo za usmerjanje svojih želja. Če rabiš digitalca ga kupi, čeprav bo čez eno leto vreden pol manj, boš z njim lahko delal iste fotke kot danes. :wink:
 0   

andrejb @andrejb 12. Jun 2003, 23:00

Za zure je 2Mpix cisto dovolj. recimo 10x15 lahko naredis v polni kvaliteti. odvisno od same slike in kvalitete, ki jo hoces lahko naredis se tudi vecje printe. Za "normalne" velikosti je torej cisto dovolj in enakovredno "analognim" slikam.

je pa tudi odvisno od kamere, vse 2mpix kamere si niso enake...
 0   

Fish @Fish 13. Jun 2003, 03:09

Glede na to da je nekdo sprašval o ločljivosti in kakšne fotke se da iz tega dobit je tle ena tabelca:

Velikost fotografije Najnižja ločljivost

9x13cm 1560x1080

10x15cm 1800x1200

13x18xm 2160x1560

15x21cm 2400x1800

20x30cm 3600x2400

Pa da ne bo pomote: o digitalcih res nimam pojma, tko da je to sam copy+paste.

Isto tabelo dobite na:
http://www.manjana.si/html/nasveti.html

Upam da se jim nism zameru smile

Pa če bi digital back obstajou za F5 bi z veseljem uložu vse prihranke (pa še banko oropu, ...)
 0   

andrejb @andrejb 13. Jun 2003, 09:01

to velja za primer, ko so natisnjene z 300dpi, torej kvaliteto, ki se priporoca. To pa se ne pomeni, da kljub manjsi locljivosti ne gre na vec. Ti se vedno lahko das na vecji format, kvaliteta izpisa pa bo odvisna tudi od motiva. Pri nekaterih motivih je tudi 200 dpi dovolj kvalitetno. Hkrati mora tudi vsak sam videt kaksna kvaliteta je sprejemljiva zanj. Tukaj je najboljse, da se enkrat riskira par 100 SIT in za finto naredi vec formatov, od najmanjsega pa do najvecjega, ki si ga zelis, potem pa vidis.
 0   

Ciril Jazbec @Gandalf 13. Jun 2003, 12:25

300 dpi je pri revijah....
 0   

slowenien @slowenien 13. Jun 2003, 15:20

Js neglede na fotko in motiv če le imam možnost delam z 600 do 800dpi nikol ne veš kje in za kaj boš potreboval zato raje večje in ziher biggrin
Ja ti digi backi bi bli res ok zaenkrat maš sam te polaroid backe ki pa tud stanejo celo premoženje,če pa se odločiš za kamero srednjega formata pol pa spet ta back stane da ti gate ftrga :?
 0   

cborg @cborg 2. Jul 2003, 08:06

Po mojem je najbolje vprasat direktno v fotolabu. Npr. v Foto-Tabor Maribor imajo mašine ki delajo z 200dpi, tako so mi vsaj tam zagotovili. Tako da vse fotke, ki jih nesem k njim razvijat ze doma pripravim na 200dpi in sem z rezultati izredno zadovoljen.
 0   

slowenien @slowenien 2. Jul 2003, 11:35

ti nasi fotolabi vsi skupaj men malo smrdijo zato raje vozim v avstrijo razvijat pa se po rokah te nosijo tud dost bolj prijazni pr nas pa mam probleme samo za to kr sem bolj zahtevn uporabnik in vem kaj hocem njim pa se ne da sploh ce nekaj vec ves od njih si za njih mrzl....... :?
 0   

rado1 @rado1 2. Jul 2003, 13:10

Slowenian dobil sem mail .
Praviš da nosiš razvijat v avstrijo a filme ,od kod pa si ker če si kje blizu maribora zakaj ne neseš Hostaterju naredi ti po klasičnem postopku tako da če slikaš z filtri se to vidi pa še kakšen praktičen nasvet lahko dobiš ,ne pa ko neseš v foto tabor pa so vse slike enake
 0   

slowenien @slowenien 2. Jul 2003, 14:37

Po klasičnem postopku črno belo delam sam tako da mi to ne dela težav Hochstaterja nimam preveč rad kr ma on pac svoja načela jas pa svoja in se mi ne da z njim kaj preveč debatirat,sj lahko vidiš ko njegove fotke gledaš on je pač portretist stari fotr mi reku da je bil njegov foter mož na mestu on pa je sam slaba kopija svojga fotra....... :? edini tukaj v mb je foto zelnik ki mu js najbolj zaupam tam se lahko tud vsedem zraven laboranta in povem kaj nj doda in kaj naj odvzame al pa recimo foto-m če že nimam druge izbire smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati