0 

Miran @Fotograff 19. Jan 2008, 11:53

V REVIJI COLOR FOTO (2/2008) SO TESTIRALI PROFI DSLR :
TESTI KVALITETE SLIKE PRI ISO 100/400 SO DALI SLEDEČE REZULTATE:

CANON EOS 1D Mark III 59,5točk (priISO100) /59točk (pri ISO400)
CANON EOS 1Ds Mark III 73toč ( priISO100) /72,5 točk (pri ISO400)
NIKON D3 58,5točk (priISO100) /58 točk (pri ISO400)
NIKON D2xs 62,5točk (priISO100) /58,5 točk (pri ISO400)
COLOR FOTO (1/2008)
NIKON D300 61,5točk (priISO100)/61,5 točk (pri ISO400)

Iz testiranja izhaja, da pri ISO 400 je najboljši pred NIKON D300 le CANON EOS 1Ds Mark III po ceni 8200EUR.
To le dodatno potrjuje, moje navajanje kakšen mesec nazaj, da je pri višjem ISO NIKON D300 brez konkurence.
Zanimivo pa je, kot vidimo po zadnjih testih, da D300 tudi pri ISO 100 po kvaliteti slike poseka dvakrat dražje fotoaparate n.p Nikon D3 oziroma CANON EOS 1D Mark III . grin

Me prav zanimajo vaši komentarji, v reviji so tudi primeri slikc, tako da tu ne gre za razne prirejene teste ki smo jim lahko večkrat priča na spletu.
   0 

Gregor Gomboc @George 19. Jan 2008, 12:53

Uauu...
D300 je za dve piki namazal MKIII. Ne, ne... POSEKAL ga je.
In to brez da bi videli koliko detajlov je na kateri sliki. To so v tej relaciji nepredmetni podatki.

Je pa res, da je cena dvojna curtain
Žal pa pri aparatu ni pomemben samo en kriterij.
   0 

Andrej @fotokaj 19. Jan 2008, 14:21

Fotograff je napisal/a:
Me prav zanimajo vaši komentarji ...

Pacienti teste delajo, pacienti teste objavljajo in vemo kdo potemtakem te teste tud bere; pacienti.
   0 

Andrej @blur 19. Jan 2008, 15:39

D300 bigrazz
   0 

ogabe @ogabe 19. Jan 2008, 17:23

Fotograff je napisal/a:
Me prav zanimajo vaši komentarji, v reviji so tudi primeri slikc, tako da tu ne gre za razne prirejene teste ki smo jim lahko večkrat priča na spletu.

Moj edini komentar je to, da so taksni testi totalen kretenizem, katerega pocno ljudje, ki nimajo niti najmanjsega pojma kaj delajo, imajo pa krepko prevec casa.... Ker tebi (in ko kaze tudi ljudem pri tej reviji) stvari niso najbolj jasne, ti bom dal primerjavo z avtomobili... Primerjas Ferrarija in Land Roverja. Kateri je boljsi? Na dirkaliscu najbrz Ferrari, kar pa se zdalec ne pomeni, da je Land Rover zanic avtomobil za v pol metra dreka.
In ravno ene toliko, kot so primerljivi ti fotoaparati med seboj, sta primerljiva tudi prej omenjena avtomobila... vsi so sicer fotoaparati, ravno tako kot sta tudi oba avtomobila. Tu se pa podobnosti nehajo. Primerjalni test med neprimerljivimi stvarmi je pa "malce" tezko delati.
   0 

Aleš @lial 19. Jan 2008, 17:40

ogabe je napisal/a:

Moj edini komentar je to, da so taksni testi totalen kretenizem, katerega pocno ljudje, ki nimajo niti najmanjsega pojma kaj delajo, imajo pa krepko prevec casa...

thumbsup thumbsup

Podpišem...

LP
   0 

Stane Crnjak @staneC 19. Jan 2008, 17:48

Ma jest se bolj strinjam s Fotokajevim "teoremom". S to razliko, da ni pacient tisti, ki to nekaj prebere, ampak tisiti, ki to nekaj razlaga kot evangelij. biggrin
Ogabejev "teorem" je pa naraobe nastavljen. Meni se zdi, kot da bi primerjal tri avtomobile s pribl 2400 ccm: bolid F1, Discovery 2,5 in Alfo JTD 2,4. Rezultat testa bi pa bil, da najbolj "potegene" Discovery, ker ima največ kubikov laugh
   0 

Hakan @Hakan 19. Jan 2008, 18:01

Se podpišem pod zadnje poste in se popolnoma strinjam z Ogabe.
Večino ljudi, ki bo uporabljalo 1Ds III verjetno sploh nebo rabilo ISO 400 yes

Popoln idiotizem da primerjajo fotoparate, ki so narejeni za različne namene.
D3 in 1Ds III sta tukaj najdražja fotoaprata in v samem vrhu v DSLR classi in jih grejo primerjat bigeek Dva popolnoma različna fotoparata deal
   0 

Miran @Fotograff 19. Jan 2008, 18:06

0 

Miran @Fotograff 19. Jan 2008, 18:12

ogabe je napisal/a:
Fotograff je napisal/a:

Moj edini komentar je to, da so taksni testi totalen kretenizem, katerega pocno ljudje, ki nimajo niti najmanjsega pojma kaj delajo, imajo pa krepko prevec casa.... Ker tebi (in ko kaze tudi ljudem pri tej reviji) stvari niso najbolj jasne, ti bom dal primerjavo z avtomobili... Primerjas Ferrarija in Land Roverja. Kateri je boljsi? Na dirkaliscu najbrz Ferrari, kar pa se zdalec ne pomeni, da je Land Rover zanic avtomobil za v pol metra dreka.
In ravno ene toliko, kot so primerljivi ti fotoaparati med seboj, sta primerljiva tudi prej omenjena avtomobila... vsi so sicer fotoaparati, ravno tako kot sta tudi oba avtomobila. Tu se pa podobnosti nehajo. Primerjalni test med neprimerljivimi stvarmi je pa "malce" tezko delati.

No pa je moj zapis v bistvu dosegel namen, ampak ko smo že pri avtomobilih ......... ... omenjeni DSLR fotoaparati in če dodam še OLYMPUS E-3, trenutno veljajo za najbolše fotoaparate razreda DSLR na svetu in primerjave med njim so čisto nekaj normanega.......obstajajo pa še drugi razredi najbolših digitalnih fotoaparatov in njihove primerjave v razredu .....tvoje primerjave avtomobilov pa žal izgledajo tako kot da bi sam primerjal na eni strani Canon G9 z naprimer Hasselblad H3D-II. Seveda oba sta fotoaparata in oba sta odlična in vodilna v svojem razredu.
grin
   0 

ogabe @ogabe 19. Jan 2008, 18:48

Ti se vedno ni jasno, kajne? 1ds in 1d nista fotoaparat namenja isti stvari. Torej je 1d krepko boljsi kot 1ds ker ima 10fps in cisto uporaben iso3200, medtem ko je 1ds totalen junk, saj je krepko prepocasen, iso3200 pa sploh ne vem ce ima, kaj sele ce je uporaben. Se strinjas s tem? Jaz se namrec ne... 1ds je namenjen enim fotografom, 1d pa drugim in vsaka od teh skupin potrebuje cisto specificne stvari, ki niso niti priblizno sorodne.
In to je bil moj point... ti fotoaparati so namenjeni profijem, ki delajo tocno dolocene stvari. Niso pa namenjeni, vsaj ne v prvem planu, ljudem, ki imajo prevec denarja in ne vedo kaj bodo s temi fotoaparati sploh delali. In ti testi so namenjeni izkljucno tem ljudem, ki iscejo nek fotoaparat za vse in nic... od slikanja v studiu do slikanja sporta, zraven pa bi bilo fino ce skuha se kavo.
Zame osebno je lahko 1ds super dober, pa zaradi mene ima lahko 2x 20mp, pa je se vedno neuporaben fotoaparat... ker pac za tisto kar delam krepko bolj rabim 8fps kot pa 20mp.
In ko smo ze pri avtomobilih... Ferrari in Land Rover sodita med najboljse avtomobile na svojem podrocju (ok mogoce ne, ampak nisem nek avto frik, upam pa vseeno, da je jasno, kaj sem hotel povedati), pa jih zares se vedno ne mores neposredno primerjat. In ne, primerjava le teh dveh ni podobna primerjavi G9 z H3D-II, ampak zares primerjavi 1ds z 1d.
Bolj jasno?
   0 

bockorek @bockorek 19. Jan 2008, 19:01

Kot sem že v drugi temi napisal... To je isto kot če kupiš najdražji traktor in najcenejši avto, primerjaš pa le končno hitrost.
   0 

Miran @Fotograff 19. Jan 2008, 19:16

Ja Ogabe tu se popolnoma strinjam s teboj, da je CANON EOS 1Ds Mark III namenjen tudi ali predvsem studijski fotografiji in bi ga lahko primerjali do neke mere z digitalci srednjega formata, dočim NIKON D3 in CANON EOS-1D Mark III sta bolj reporterska fotoaparata....Moj povzetek testov in razmišljanje osebno gre bolj v smer občudovanja napredka prihajajočih novih modelov in predvsem v manšanje razlike v možni kvaliteti slike med takoimenovanimi pravimi profesionalnimi in ostalimi cenejšimi DSLR fotoaparati višjega razreda.....kje je tu meja se sprašujem ?

Sam menim, da se bo nekaj sličnega zaradi napredne in poceni tehnologije obdelave leč in vse več elektonike v objektivih (stabilizatorji in motorčki) v prihodnjih letih začelo dogajati tudi na področju objektivov. Pričakujemo lahko vse boljšo kvaliteto za nižjo ceno tudi pri objektivih....ali pa?
   0 

Bostjan @Archie 19. Jan 2008, 19:39

Brez veze... še dobro, da Leica še ni dala na trg svojega DSLR-ja, ker če bi ga, se ve kdo bi bil prvi na testu.
   0 

Janez Šturm @jj65 19. Jan 2008, 22:05

To Arche! Švabi tak samo svojo industrijo hvalijo.
Sploh se pa NE strinjam s tezo, da če je Cankar pijan pisal, da ga je potem potrebno pijan brat. Lp j
   0 

Janez Šturm @jj65 19. Jan 2008, 22:06

To Arche! Švabi tak samo svojo industrijo hvalijo.
Sploh se pa NE strinjam s tezo, da če je Cankar pijan pisal, da ga je potem potrebno pijan brat. Lp j

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati