0 

Jaka @jack22 20. Jan 2008, 18:30

Sem začetnik pri fotografiranju. Do zdaj sem uporabljal Canon A520, vendar sem zdaj kupil širokozaslonski monitor in bi si želel kupit tudi širokozaslonski fotoaparat. Katerega mi priporočate? Pripravljen sem odšteti tam do 300€.
   0 

martin @pikoli 20. Jan 2008, 19:19

Noben fotoaparat(oz. zelo redki) ne slika v širokem načinu. Slikajo samo v 4:3 ali pa 3:2.
   0 

Andrej @fotokaj 20. Jan 2008, 19:41

Prva stvar: zadeva kot "širokozaslonski fotoaparat" ne obstaja!

Fotografiranje v 16:9 formatu ("widescreen mode" ali "16:9 mode" ali "HD mode") pa mislim, da danes nudijo že prav vsi kompaktni fotoaparati predstavljeni (vsaj) v zadnjem letu; tu sicer nisem glih domač, a mislim da bo kar držalo. Od D-SLR-jev pa vsi Sonyjevi Alpha modeli, ampak so tud dražji od 300 eur...

Ni pa to povezano, a veš jack22 - če maš wide LC zaslon, ne rabiš nujno še aparata ki v istem razmerju snema fotke... ne boš nič na boljšem zarad tega.
   0 

iztok @izo 20. Jan 2008, 19:45

16:9 je samo odrezana slike zgoraj in spodaj iz 4:3 formata (format senzorja). to lahko nardiš s vsako sliko iz vsakega fotiča v obdelavi, majo pa najbrž več ali manj vsi kompakti možnost fotkanja v tem formatu.
   0 

Aleš @lial 20. Jan 2008, 20:09

Čeprav malo iz konteksta - A700 ima opcijo HDTV, kjer je pregled fotk na LCD TV v wide načinu precej bolj prijazen za oko, kakor tistih, ki so posnete v razmerju 3:2.
In posnetek je, kakor pravi Izo, le porezan zgoraj in spodaj, kar je pri zajemu treba upoštevati, da komu ne bi odsekal glave grin grin

LP
   0 

Jaka @jack22 20. Jan 2008, 20:26

Aha, hvala za informacije. No kateri fotoaparat bi mi pa priporočali tak, da ga ima kdo in je zadovoljen.
   0 

miran @fenix 23. Jan 2008, 01:11

jaz mam Fuji 31FD in sem zadovoljen thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati