0 

Boštjan @BJ1 20. Jan 2008, 18:59

Želim se amatersko ukvarjati s fotografijo: slikanje narave in objektov... Zanima me, če se vam zdi 130€ za aparat Nikon F 60 in objektiv AF-80-200 mm prava cena?
Poleg tega pa me še zanimajo razlike med Nikon F 55 in Nikon F 75. Za vsak odgovor vam bom zelo hvaležen. B.
   0 

Miha Babnik @mbabnik 20. Jan 2008, 19:29

Zdravo,

a gre to za nov aparat? Če ne potem je predrag in pojdi pogledat (če si iz Ljubljane) v CityPark trgovina Hautlauer, kjer imajo Nikon F75 z objektivom 28-80 ali 28-100 za cca 130 €. Jaz sem si ga vzel za rezervo, če mi digitalc crkne in pa za kdaj, ko si želim slikat na film. Nikon F50 oz. 55 je najosnovnejši model F80 ali pa F100 sta top modela F6 pa pro. Kakšne so točno razlike med temi aparati ti pa težko rečem npr. pri F75 ne moreš izbirati občutljivosti filma na aparatu ampak samo preko DX kode na filmu, merjenje svetlobe je samo matrično ali točkovno v scenskih in P, S, A načinu in centralnopovprečno pri M načinu, za izbiro načina merjenja je treba iti v "custom menu" in še kaj bi se našlo, toda jaz še nisem nič pogrešil, tako da, tudi ti, če se boš s fotografijo ukvarjal amatersko ne boš pogrešal teh nekaj funkcij drugače pa si lahko pogledaš specifikacije na Nikonovi spletni strani.

Upam, da ti bo odgovor vseeno v pomoč.

L.P.
Miha
   0 

Peter Atanackov @Geo 20. Jan 2008, 20:33

imas zasebno sporocilo grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati