0 

LoveHate @LoveHate 24. Jan 2008, 20:43

Lep pozdrav vsem skupaj!

Berem ze kar nekaj casa o Objektivih za Koncertno Fotografiranje in edino kar me bega je kaj kupiti za siroki kot?!?

Uporabljam Canon EOS 350d, 40d je na poti in trenutno si lastim 50 1.4 in 85 1.8.

Zmanjka mi pa zoom siroki kot.

Ker sem tudi prebral da vas veliko ima izkusnje in da ne gnjavarim vsakega posebej sem se odlocil da napisem post.

Najlpesa hvala za odgovore in VEM da mi boste pomagali(do sedaj ste mi se vedno).

Lep dan zelim!

BK
   0 

Gregor Gomboc @George 24. Jan 2008, 21:10

16-35/2,8 II
   0 

iztok @izo 24. Jan 2008, 21:47

no, kakšen 17-55/2.8 is bi tudi prav prišel, čeprav je 2.8 blenda pr takih primerih že skoraj meja, vendar 40d-ju ipd visok iso ni tuj.
   0 

Peter Bernik @Noob 24. Jan 2008, 22:22

Ali pa 28 1.8. Tudi 10-22 je zakon za bolj klubske nastope, poglej si kaj Samo Bešlagič z njo dela in boš navdušen grin .
   0 

milosh @milosh 25. Jan 2008, 03:05

tko je, ce delas klubske prostore pri nas, pol je zaslonka skor vseen, ker mors v vecini primerov uporabt flash, ker je zelo temno in si dovolj blizu odra da je siroki kot uporabn. pol pa za kaksne detajle brez flasha uporabs 1,8 ali 1,4 pr iso 800 ali vec. to je vecino kar pocnes pri nas v orto baru, k4, kud, metelkova, kms,... ker pr nas klubi investirajo v musko bl kot v luci, kar je dobro.
za vecje koncerte pa siroki kot pride bl malkrat v postev, edin ce hocs tko narest kaksno reprezentativno fotko celotnega odra,... ampak na velikih koncertih je itak ponavad dost luci in je zaslonka spet nepomembna oz je bols da mal zaprta da je vec ostro,...
   0 

LoveHate @LoveHate 25. Jan 2008, 06:42

Lep pozdrav!

Vsem skupaj hvala za odgovore.

Torej po Noob-ovih in milosh-ovih odgovorih si razlagam da je objektiv Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM z uporabo bliskavice cista zmaga?

Ali se morda motim?

Lep dan zelim!

BK
   0 

Jure Makovec @DizzyReed 25. Jan 2008, 07:38

sam imam zaenkrat samo kit objektiv dovolj širok in mi ob pomoči bliskavice čisto zadostuje. sploh za kakšne zelo nagužvane zadeve v teh klubih si česa boljšega itak ne bi upal dat gor...

drugače pa Canonov 10 - 22 za te zadeve zmaga... ker je tudi precej fisheyast, nekatere fotke res dobr izpadejo...

drugače ti pa priporočam Tamrona 17 - 50 mm f/2,8. grin poceni in dobra kvaliteta...
   0 

Miha @Fantocci 25. Jan 2008, 10:56

Jaz imam za široki kot na koncertih kar - o groza - Sigmo 18-200!

Imam zelo oster primerek in njena zaslonka 3,5 na širokem koncu mi ponavadi zadošča (ISO800-1600), zato nisem investiral v svetlobno močen širokokotnik. Torej bi tudi kak kit na širokem kotu uporabil, če bi ga imal.

Preostali objektivi, ki jih vlačim na koncerte pa so (stabilizacija v bodyju - Pentax):
AF 50/1.4
AF 90/2.8
ter manualca 135/2.8 in 200/4

Fleša ne vlačim s sabo. Če svetlobe ni, pospravim foto opremo in vzamem v roke raje pir in uživam v koncertu.

P.S. Bi pa z veseljem uporabil tudi kakšno Sigmo 10-20, če bi jo imal...
   0 

Tilen @Tilen20 25. Jan 2008, 12:54

kaj morem naštimat na flešu, da bi mi služil kot dosvetlitev, fill in, da ga ne vseka tako močno??
   0 

iztok @izo 25. Jan 2008, 13:19

dej na manual, pa minimalno moč, če ne gre drugače. sicer pa je najbrž boljš kakšen difuzor ali dobojnik uporabit, če hočeš bolj mehko svetlobo brez ostrih senc ipd.
no, bojo ti že stručkoti povedli, jst nisem glih v tem..
   0 

Samo Bešlagič @Samo_B 25. Jan 2008, 14:36

Glede "fill-in" fleša jaz ne bi dajal na manualno. Pustiš na avtomatiki, obrneš glavo tako da bo najbolje osvetlila tisto kar slikaš, mogoče uporabiš kakšno kompenzacijo v minus in uporabiš kakšen dovolj dolg čas na aparatu da, da bo tudi ozadje lepo osvetljeno.
   0 

milosh @milosh 25. Jan 2008, 17:37

mislm da je na canonih flash avtomatsko v fill in nacinu ce uporabljas P Av Tv M nacine fotkanja
   0 

Haniball @Haniball 25. Jan 2008, 19:07

Pri Tv in Av načinu je v fill-in, pri P sigurno ni, za M pa nisem prepričan.
   0 

LoveHate @LoveHate 25. Jan 2008, 23:35

Hvala za odgovore se o bliskavicah...

Torej ce potegnemo crto....

Kaj se torej najbolj splaca kupiti?!?

Hvala!

BK
   0 

Olaf @Olaf 25. Jan 2008, 23:39

Če imaš v Av načinu imaš možnost s custom-functions nastavit ali imaš fill-in (prilagodi čas glede na ambient) ali pa fleš kot glavni vir svetlobe (postavi čas na sinhronizacijski; prbl 1/200, odvisno od bodija).
Če imaš v Tv imaš pa samo fill-in delovanje - zaslonko nastavi tako, da pravilno osvetli za ambient (kar ponavadi pride maks. zaslonka....)
V P programu je pa pač malo bolj trotl-ziher - čas nastavi na min. 1/60 in popolnoma odpre zaslonko, tako da se nekako izogne stresenosti fotke in zbere čim več ambientalne svetlobe. V klubskih pogojih taka nastavitev praktično pomeni, da je fleš uporabljen kot glavna luč.

Odločiš se pa na koncu sam. Če želiš zapisati tudi gibanje, potem fill-in. Če želiš popolnoma zmrznit dogajanje, potem pa bliskavica kot glavna luč.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati