0 

Jerry @Jeronimo 26. Jan 2008, 16:08

Pozdravljeni.

Prišel je čas nakupa novega fotoaparata. Po pregledu parih testov sem zaključil, da najbolje če ostanem na CANON-u. Do sedaj sem uporabljal Povershot S50.

Refereca za teste je stran http://www.dpreview.com/

Prišel sem pred dilemo. 350€ za A650 oz. 500€ za G9.

Pri obeh je zelo veliko istih karakteristik.

Kar mene zanima je - ali bi se resnično bolj splačalo vzeti za 150€ dražji fotoaparat oz. če nudi toliko več. Bolša slika, hitrejša odzivnost ....

Fotoaparat rabim za amaterske posnetke (ljudje, šport, pokrajina, makro).

Hvala lepa za mnenja.

LP
   0 

Jerry @Jeronimo 28. Jan 2008, 22:18

ok ....

Izgleda da nobeden nima izkušnje s primerjavo ... smile

Bi mi lahko kdo opisal izkušnje s katerimkoli od omenjenih fotoaparatov?

tx

LP
   0 

Pentagor @Pentagor 29. Jan 2008, 09:23

Kolikor sem pogledal podatke, sta aparata skoraj identična. Enak senzor, enaka optika.
Razlika je ta, da ima G9 naslednje prednostI.
- hot-shoe za zunanji flash
- RAW format zapisa
- večji LCD
- Av in Tv programa (osebno veliko uporabljam Av na DSLR)

Razlika je pa tudi ta, da ima G9 poseben Accu, medtem ko A650 uporablja AA format.

Razlika v ceni - 150€... Osebno ne vem. Slika vprašanje če bo kaj boljša, nekaj lahko le pridobiš z RAW formatom (odvisno od jpeg algoritma v obeh kamerah).
Si pa tu že skoraj v cenovnem razredu DSLR vstopnih modelov, s tem, da ne boš imel toliko zoom-a če ti je to pomemben faktor.
   0 

Jerry @Jeronimo 29. Jan 2008, 13:11

Tx Pentagor.

Mogoče je odzivnot G serije hitrejša - pri vseh trotl aparatih me moti to, da preteče preveč časa od tega, ko želiš slikati do dejanske slike. No vsaj na generaciji mojega S50 ... je pa res da je od tega že nekaj časa preteklo.

Tudi generator napram AA je generator bistveno boljši (vsaj po mojih izkušnjah).

RAW formata ne bom uporabljal .. JPG algoritni so verjetno odvisni od sposobnosti procesorja. Ne verjamem, da software ni enak.

Glede na iste karakteristike me pravzaprav zamimata samo dve poziciji - kvaliteta slike in hitrost slikanja (zoomiranje ...) 1 slike (seveda tudi čas iz stanja 0 v stanje 1 ni nezanemarljiv).

Skoraj dvomim da je G9 za 50% boljši kot A650 - kot je razlika v ceni ... ali pa se mogoče motim?
   0 

Pentagor @Pentagor 29. Jan 2008, 15:11

Hja, kar se hitrosti teh dveh modelov tiče, ti bom težko svetoval. Zakaj pa ne greš probat v trgovino? Jih nimajo?
Je pa res, da nas je veliko preklopilo na SLR tudi zaradi faktorjev, ki jih navajaš. Hitrost vklopa in hitrost zoom-a. Vklop na SLR je praktično v hipu, zoom pa.... saj veš - na roko. biggrin
   0 

Jerry @Jeronimo 29. Jan 2008, 20:17

V trgovino se bom vsekakor podal. Samo te dni ni bilo časa. SLR je seveda bistveno hitrejši ... vendar je majhnost odločilna pri tokratnem nakupu - in seveda možnost enostavnega upravljanja - glede na to, da ne bom edini kateri bo ta fotoaparat uporabljal. smile

Ali tukaj ni nobenega kateri je uporabljal G serijo?

smile

LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati