0 

Bert @nekdodrug 26. Jan 2008, 16:25

Zdravo!

sem nov tukej, pa mam nekej vprašanj o nakupu fotoaparata=) namreč, v kratkem bom prešaltu iz kompaktnega digitalca na DSLR, po vsej verjetnosti canon eos400d. Sem pregledal že velik ponudb in se nekako na konc odloču, da kupm na piximaniji. Najprej sem hotu dvojni set (18-55mm in 55-200mm od canona). Ampak sem na strani prebral, da menda slednji objektiv ni tok kvaliteten - oz. je sigma 55-200mm bolša..
budget je tm okrog od 800-1000€, s tem da si želim kupt zravn še polarizacijski&UV filter, spominsko kartico in torbo=)

Fotoaparat:
http://www.pixmania.com/si/uk/382587/art/canon/eos-400d-ef-s-18-55mm-len.html

Objektiv:
http://www.pixmania.com/si/uk/35729/art/sigma/55-200mm-f-4-5-6-dc.html

Dejte mi prosim svetovat, če je v redu oz. kater objektiv naj si kupm kot drugi (teleobjektiv)...

Sem prebral že dost o nakupu fotoaparatov, ampak še vedno pri tako dragi investiciji rajš še enkrat vprašam=)

thx, bert
   0 

Žiga Šparemblek @ZiZa 26. Jan 2008, 16:51

prvo kot prvo! zadevo (DSLR) preglej v trgovini, prosi kolega, ki ima DSLR, da ti posodi aparat za nekaj časa, da spoznaš kaj dejansko te čaka... to nared nujn predno boš nabavil, ker jih je blo že dost prestopnikov iz kompaktov v DSLR svet, ki so po parih dneh obupali in vso robo prodali bigeek
http://photoziga.blogspot.com/
Remove the front cover from the lens before photographing!
   0 

Bert @nekdodrug 26. Jan 2008, 18:41

heh, hvala za nasvet... sicer pa sem ze precej fotografiru z klassičnim zrcalnorefleksnim - je pa precej drago (razvijanje) in zamudno - da si zapises zaslonko, eksp. cajt...
tko da, se zavedam, da je trnava pot, ampak jo mam deloma že čez...sam pocenil bi jo rd, če mi tehnologija to ze ponuja, se ti ne zdi thumbsup
če ma kdo slucajn kšn konstruktiven odgovor na moje prvotno vprašanje, bi bil zelo hvalazen...
   0 

silvo @saxy 26. Jan 2008, 20:32

Po mojem skromnem mnenju lahko precej kvalitetnih podatkov o objektivih (brez odvečnega nakladanja) dobiš na naslovu
http://www.photozone.de/
lp, Sax smile
   0 

Žiga Šparemblek @ZiZa 26. Jan 2008, 22:57

upam da ni zamere, ker sem te podcenjeval smile sem mislu da je spet kakšen začetnik, ki ne ve nič o osnovah v fotografiji...

jst še vedno menim, da je potrebno več denarja investirati v objektive, sepravi da bi blo bolje nabavit en bolj konkreten objektiv... potem pa čez čas še enga (zdaj pa vprašanje: kaj bi rad fotografiral pa ti bomo/bojo še kj dodatno svetovali - kaj prej nabavit: tele al široki kot)
   0 

Aleš @lial 27. Jan 2008, 07:41

Sicer ni odgovor na konkretno vprašanje (kater objektiv naj si kupm kot drugi (teleobjektiv)... ) je pa moje mnenje: namesto kit variante je za začetek idealen objektiv z razponom 18-200, ali 18-250, pri firmah pa je megla, tako da se nima smisla opredeljevati.
In ne samo pri firmah, tudi enaki objektivi se med seboj lahko precej razlikujejo, enkrat smo ugotovili da je pač krivda na strani proizvodnje...

In ko daš skozi nekaj 'kilometrine' pri uporabi aparata, se odločaš o nadaljnem nakupu.

Če bi meni pred leti, ko sem šel na DSLR kdo tako svetoval, ne bi sedaj imel polne omare objektivov, od katerih uporabljam samo tri. confused

LP
   0 

Žiga Šparemblek @ZiZa 27. Jan 2008, 10:48

tako kot je lial napisal...
problem pri teh 18-55 in 55-200 je ta, da jih ˝prerasteš˝ prehitro (dobiš željo po nakupu boljšega objektiva) sploh pri tebi, ker že imaš izkušnje z SLR in boš kmalu opazil slabosti teh dveh objektivov.
kaj boš naredil s starim kit objektivom po parih mescih, ko boš želel boljši objektiv v svoji torbi? prodal - lažje je rečt kot narest... kar poglej na bolho in boš videl, da jih velik prodaja omenjen objektiv. (pod določeno ceno pa se ne boš spuščal in tako se bo le-ta objektiv prašili v omari, ker bo v uporabi boljši, nov objektiv)
jst sem začel z nakupom objektiva 50mm 1.8 in zadevo še vedno uporabljam! (čez čas pa nabaviš še druge objektive, ki boš potreboval) lahko pa tud lialov predlog uporabiš (boš imel skor vse gorišnice pokrite)

mogoče ti moj način razmišlanja ne bo všeč... morda pa le.
P.S.: a veš da ven pride 450D
   0 

Bert @nekdodrug 27. Jan 2008, 19:20

o super, hvala za tako velik odziv=)

@ziza: ni problema, čist razumem. sicer pa sem tudi sam v dilemi, kaj bi vzel..sem pa slišal, da sem 18-55mm splača vzet v kitu, ker je podcenjen in se da potem tudi aparat kot celoto lažje prodat kasnej...
no ja, v osnovi precej potujem/kolesarim (predvsem poleti na kakšne daljše ture), zato pride v poštev predvsem popotniška fotografija...ampak se ne bi rd omejeval samo na to.. je pa definitivno prioriteta. kar se tiče 18-250 - a ostrina in fokus je kljub takšnemu razponu vredu? - vsaj pri meni primernemu razredu objektivov (se pravi če namen 1000€ za foto in odštejemo 500 za body, kšne 80-100€ za filtre - oz. manj, če kupim samo en objektiv..ostane približno 300-400€)
sicer sem pa slišal, da se menda precej splača 35mm in 50mm objektive (oz. pač ne zoom objektivov), ker majo ostrino in barve super=) ampak me skrbi potem teža, ker se na kolesu kr hitr začne poznat.

hvala za izčrpne odgovore=)

Bert
   0 

Bert @nekdodrug 27. Jan 2008, 19:38

btw, našu zdejle tole:

http://www.pixmania.com/si/uk/532962/art/tamron/aspherical-if-macro-af-18.html
oz.
http://www.pixmania.com/si/uk/94823/art/sigma/18-200mm-f3-5-6-3-dc-zoom.html#fichetechnique

kjer je dejansko zajeto ogromno področje...

.........................

btw, ko ste prej omenil...kako je pa z rabljenimi objektivi oz. opremo?? se mogoče bolj splača kupit..poznate kej konkretnega?

.....................................

uf, kr skos ene prigode, tko da bom dodal še tole zravn=) namreč po čudnem spletu okoliščin mi je na razpolago nekej objektivov, ki so sicer stari 20 let, ampak precej kvalitetni:
-Canon 135mm 1:2.8
-Canon 50mm 1:1.8
-Canon FD 28mm 1:2.8

glede na to, da jih dobim na razpolago brezplačno...in glede na to, da je treba množit vse skupej z 1,6..kaj mi priporočate..verjetno bi blo treba kšn širokokotni objketiv še vedno kupit..provzaporv se vse nekolk sfiži s tem množenjem.. stars
   0 

Bert @nekdodrug 29. Jan 2008, 13:50

hm...kšna pomoč bi bla dobrodošla=)
   0 

Pentagor @Pentagor 29. Jan 2008, 15:18

Tile objektivi so najbrž čist vredu, samo kot se ti malo zmanjša (goriščna razdalja poveča). Če boš na 1,6 crop-u želel imeti fish-eye efekt, boš moral vzet tam okrog 10mm. So pa to tipični trije objektivi - wide, normal in telephoto. In to z dobrimi svetlobnimi lastnostmi.
V vsakem primeru, pa ti bo kak zoom prišel zelo prav. Sebe si namreč ne znam predstavljat brez njega. Na terenu je sploh tricky menjavat objektive. Rabiš kako podlago da kam nasloniš, jaz ponavadi še spiham zadnji del objektiva, ki ga natikam..... skartka lažje je imeti zoom, če si v naravi in fotkaš bolj za družinski album. Za take primere je zelo fajn kak 20-200 mm.
Te objektive pa le spravi.
   0 

Bert @nekdodrug 29. Jan 2008, 22:56

aha, aha..jah, po ostalih nasvetih mi je blo rečeno, naj si kupim lepo počasi najprej 18-50mm in potem še tele - če maš vse v enem, potem kvaliteta slike ni nevem kako dobra ravno...tko da si bom najprej kupu Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP XR Di II LD Aspherical verjetno, pa potem kasneje še kšn tele... sicer pa hvala za odgovore=)
   0 

iztok @izo 29. Jan 2008, 23:03

nekdodrug je napisal/a:

uf, kr skos ene prigode, tko da bom dodal še tole zravn=) namreč po čudnem spletu okoliščin mi je na razpolago nekej objektivov, ki so sicer stari 20 let, ampak precej kvalitetni:
-Canon 135mm 1:2.8
-Canon 50mm 1:1.8
-Canon FD 28mm 1:2.8

glede na to, da jih dobim na razpolago brezplačno...in glede na to, da je treba množit vse skupej z 1,6..kaj mi priporočate..verjetno bi blo treba kšn širokokotni objketiv še vedno kupit..provzaporv se vse nekolk sfiži s tem množenjem.. stars

če so to objektivi z fd bajonetom, potem si kaj dost ne moreš pomagat z njimi. sicer sa da dobit adapterje, vendar imajo korekcijsko lečo notr, ki precej zmehča sliko. original canonov adapterj je pa precej drag in ga tudi težko najdeš.
   0 

Pentagor @Pentagor 30. Jan 2008, 08:19

A pri Canon-u ne pašejo stari objektivi na nove kamere al kako?
   0 

Bert @nekdodrug 30. Jan 2008, 09:50

kolkr mi je znano, grejo te trije objektivi na vse eos serije. od konca 80 naj bi canon poenotil sistem...podobno, kot ma nikon to že od konca 60, al kako že..
sicer pa, kje bi se dal dobit takšen adapter - mislm, kšn bl konkreten ime in kolk potem objektivi zgubijo na svoji kvaliteti??
thx, b.

----------------

jp, smo dons preverl in ne gre cry kje bi se dal dobit kakšn tak adapter??
smola pa taka..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati