0 

gasper trampus @gtyrant 28. Jan 2008, 23:29

danes je bil en fajn dan.
popoldanski pouk,prva ura matematika.
sosolec iz torbe potegne neko usnjeno torbico in rece to je zate.
ves navdusen v torbici najdem objektiv.
Carl Zeiss Jena Flektogon F2,4 35mm.

seveda takoj pade zelja in ideja da bi ta super objektivcek pritrdil na d80.
malo pobrskam po netu in najdem da fotodiskont prodaja M42 Nikon F Lens Adapter za 30 e, malce drago a bo ze kako ...

Sedaj pa me matra ena stvar.Pred 2 letoma sem se ravno tako kupoval podoben adapter za canona in sem se spomnil da naj bi ta apadpter v kombinaciji z nikonom deloval malce slabse,ubistvu naj bi bil problem ostrenje na neskoncni razdalji ...

mogoce kdo ve kaj vec o tem ali to drzi ali ne ...

ze v naprej hvala za odgovor

gasper
Musick ta kill for !!! ....
   0 

Alien @Alien 28. Jan 2008, 23:46

Kolikor jaz vem se z navadnimi M42 adapterji za Nikone ne da ostriti na neskončnost. Obstajajo pa adapterji, ki to kompenzirajo z vgrajeno lečo in ostrenje deluje:
http://www.rugift.com/photocameras/nikon_lens_adapter_with_lens.htm
   0 

iztok @izo 29. Jan 2008, 00:15

dobil si zelo fajn objektiv v roke. sicer ostrina ipd precejj varira od posameznega primekr, vendar v vsakem primeru imaš fajn objektivček. preveri, če blenda zapira in je fokus "mehak", brez zatikanj, drugega kaj narobe skoraj ne more bit, razen, če je kdo kaj šaril po njem bl na pamet.
ja, pr nikonih je problem, ker imajo razdljo projecirne ravnine večjo od kot je pr m42 objektivih, zato delujejo te objektivi na tak način, kot da vmes vtakneš makro obroček. sicer ni v tolki meri in verjetno boš na tudi bolj oddaljene predmete ostril izgubi se pa ostrina na neskončnosti, kot si že sam povedal.
za manualne objektive je zelo primeren eos sistem, ker lahko zelo veliko objektivov daš gor prek adapterjev, mislim, da največ od vseh ostalih dslr proizvajalcev. če bi še potrdili focus, bi bilo idealno (je pa enostavno rešljivo z nabavo čipa, ki se ga namesti na adapter, so dobljivi). nikon potrdi fokus, samo mislim pa, da ne dela prioriteta zaslonke oz merjenje svelobe glede na to, kolk je priprta zaslonke. to je možno samo z starimi nikkor objektivi in pro nikon ohišji (tudi digitalnimi), ki imajo fizični kontakt z objektivom prek tistega pina. d80 tega nima, se mi zdi, lahko pa da se motim. torej, svetlobo boš moral "naciljat".
definitivno pa sprobaj objektiv, mislim, da ga boš komot ponucal za kakšne bližje portrete, objektiv zna biti zelo oster, ima lep bokeh itd.

tole so pa tiste razdalje, omenjene prej

Canon EOS 44.0 mm Adapters
Contarex 46.0 mm Mechanical adapters with no optics and which maintain infinity focus may be possible
Contax RTS 45.5 mm
Leica R 47.0 mm
Nikon 46.5 mm
Olympus OM 46.0 mm
Pentax K 45.5 mm
Pentax Screw (M42) 45.5 mm
Petri Bayonet 45.5 mm
Ricoh Bayonet 45.5 mm
T2 mount 55.0 mm
Yashica FR, FX 45.5 mm
Canon (FD and earlier) 42.0 mm Adapters would need optics for infinity focus and act as weak multipliers
Fujica X Mount (bayonet) 43.5 mm
Konica F 40.5 mm
Minolta MD 43.5 mm
Miranda 41.5 mm

kot je videt, imam eos sistem najkrajšo razdaljo od vseh trenutno delujočih konkurentov (pustimo kakšno preteklo egzotiko, ki se začen od canon fd bajoneta navzdol). zato je najlažje nardit adapter za ta sistem, dodaš nekaj "mesa", da dobiš pravo razdaljo in to je vse.
http://www.bobatkins.com/photography/eosfaq/manual_focus_EOS.html
   0 

Pentagor @Pentagor 29. Jan 2008, 09:04

Ja, kot je Izo povedal. Rabiš adapter, ki je narejen pravilno. Torej pretvorba iz Nikon bajoneta v navoj, poleg tega pa še prilagoditev razdalje.
   0 

gasper trampus @gtyrant 29. Jan 2008, 09:30

tole naj bi bilo vredu ....?
http://www.fotodiskont.com/default-20005,6209.html?PHPSESSID=a791b2290f2ae672db9e6ee303292bca
   0 

Pentagor @Pentagor 29. Jan 2008, 09:40

Hja, ne vidi se, ali je original Nikon. Moram povedat, da je lahko problem že pri Pentax-u, ki ima identično razdaljo. Treba je kupit original Pentax adapter, sicer so lahko težave z ostrenjem.
Kaj pa če bi zadevo sprobal pri Besnemu? Zagrabi body pa karlovo steklo pa idi tja. Mogoče še notebook zraven in sprobaš. Mislim da boš še komu pomagal.
   0 

gasper trampus @gtyrant 29. Jan 2008, 09:40

nasel sem tudi tole
http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=431&start=48&product_id=1010020480

vendar me bega kaj pomeni ta T2 ...
   0 

gasper trampus @gtyrant 29. Jan 2008, 09:43

Kaj pa če bi zadevo sprobal pri Besnemu? Zagrabi body pa karlovo steklo pa idi tja. Mogoče še notebook zraven in sprobaš. Mislim da boš še komu pomagal.[/quote]

A mislis pri Besenicarju ?
   0 

Pentagor @Pentagor 29. Jan 2008, 09:44

Tole pa mislim, da je adapter it T2 na M42. T2 je bajonet, ki ga uporabljajo doooooolgi objektivi in teleskopi. Torej: teleskop -> T2/M42 -> M42/Nikon -> Nikon Body. Uf, kombinacija, da te kap.... biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati