0 

gasper trampus @gtyrant 29. Jan 2008, 08:47

moram povprasat se o tem ker bom drugace pocasi izgubil zivce.
mam sicer super kombinacijo nikona d80 in nikkor 50mm.
do tu je vse lepo in prav.
vendar kadar vzamem objektiv iz aparat in ga pritrdim nazaj na ohisje,se pojavi problem.
AF mi ne deluje.
Kolikor se jaz razumem v to je tezava v tem da se nikonov >kardan< ki sluzi na prenos AF ne ujame z tistim delom na objektivu.

in sedaj ne vem kaj naj naredim.

to se mi je sicer ze zgodilo pa mi je ponavadi po dolgotrajnem matranju celo nekako uspelo popravit,vendar sedaj imam tega pocasi dovolj in res ne vem kaj naj storim ... stars

hvala za odgovore

gasper
Musick ta kill for !!! ....
   0 

Bostjan @Archie 29. Jan 2008, 09:07

A se motorček v D80 sliši, ko vrti? Ali imaš še kak AF-D objektiv in ali z njim deluje vse normalno.

So tri opcije:
1. Ali štrajka motorček v D80.
2. Ali je vzmet šibka oziroma tisti jeziček na objektivu "požrt" in se ne uspe ujet v režo na bajonetu.
3. Ali je pa "požrt" prenos na ohišju.

NA koncu ti pa vedno ostane servis.
   0 

gasper trampus @gtyrant 29. Jan 2008, 09:21

ce bi se tisti jezicek ki je na bajonetu ohisja ujel z tisto zarezo ki je na na bajonetu objektiva bi vse delovalo(to se mi je ze zgodilo ze 2x vendar mi je nekako uspelo ujet oba elementa in je lepo delovalo)
Musick ta kill for !!! ....
   0 

Bostjan @Archie 29. Jan 2008, 11:19

Poskusi še s kakšnim drugim AF-D objektivom ali pa 50-tko na drugem ohišju in boš videl, če je problem v ohišju ali na objektivu. In potem ostane verjetno le še servis.

Po moje je problem v tistem "jezičku" na objektivu in to ne bi smela bit umetnost zamenjat. Lahko da je malce "požrt" ali pa malenkost predebel in ne sede v zarezo.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati