0 

marko @maarkec 30. Jan 2008, 13:08

lep pozdrav
ker kupujem digitalni fotoaparat me zanima nekaj mnenj. a ma ze kdo nikon coolpix s200. zanima ce je dober za ta denar, oziroma kaj se splaca vzet v tem razredu 170-200 eurov, al rajs canon ixus 70-75, zanima me kateri majo lepse, slike, ker sem na tem podrocju novinec, kaj naj gledam pri fotoaparatu, kaj so tiste stvari, k so vazne, oziroma da dobim najvec za ta denar.

lep pozdrav
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 30. Jan 2008, 13:51

V tem cenovnem razredu prav veliko razlike v "kvaliteti slike" ni. Barve imajo najbolj všečne Olympusi, nato Nikoni in nazadnje Canoni.
Sicer pa bi jaz gledal predvsem tele podatke: koliko je najširši kot objektiva (zoomi pridejo recimo 35-120 mm, ekvivalent leici). Pri takih kamerah boš veliko bolj pogosto potreboval čim nižjo vrednost prve številke, kar pomeni čim širši kot slikanja (za skupine, prostore...). Ne nasedaj prodajalcem, ki ti hočejo prodat 4x ali 5x zoom, pri čemer pravijo, da eni "full približajo". To sicer drži, ampak pri velikih "približavah" se ti že roka zelo trese in brez stojala tudi ne bo šlo. Zato in pa zaradi revne optike, so močni zoomi na poceni kompaktih navaden nateg. Kot pravim, raje glej, da je na spodnjem nivoju vidni kot čim širši.

Glej tudi, koliko časa zdrži baterija, kakšna je cena rezervne... če se le da, kupi aparat, ki jemlje navadne AA baterije, tako da lahko v primeru krize, kupiš nove na vsaki benzinski pumpi.
Bodi pozoren tudi na reakcijski čas; koliko časa preteče od pritiska do zajema slike. Pri enih nikonih se hvaljo, da je to le 0,005 sekunde, kar je super. Pri nekaterih drugih kompaktih (ta mali Olympusi), pa je ta čas že moteče dolg.

Vsekakor pa jih primi v roke in poglej, kaj ti najbolj sede.
Blog - Portfolio[/size

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati