0 

Marko Trifkovič @Trifko 1. Feb 2008, 01:24

Pozdravljeni,

mene pa zanima kater Dslr fotič se splača nabavit za začetniško neprofesionalno rabo smile .Prosim z predlogi na dan.Cena do 700 eur.
   0 

Marjan Sever @BaTeMaN 1. Feb 2008, 08:44

Odkar je na trgu Canon EOS 450D ... mislim, da se bo kdo poslovil od svojega Canon EOS 400D ali 350D. Lahko se pa motim... smile. Mislim, da izbira takega rabljenega... ne bi bila slaba izbira ali pa 30d. (jaz sem pač nor na Canon in zato neprišpeteven za druge firme).

Sicer pa... manj za body, več za objektive.
   0 

Klemen Bregar @KlemenBr 1. Feb 2008, 10:26

Odkar je Pentax napovedal novi kameri je cena k10d (kamera za zahtevnega amaterja, pa vseeno primerna za začetnike) v kitu padla na dobrih 650€ s poštnino in evropsko garancijo (pri nas je cena okrog 800€ za kit), če pa ne rabiš
tako dobrega bodija, imajo pa verjetno pri Hartlauerju v Ljubljani še vedno Pentax k100d super kit za 450€...

http://www.dpreview.com/reviews/PentaxK100D/
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk10d/
   0 

Klemen Bregar @KlemenBr 1. Feb 2008, 10:27

Odkar je Pentax napovedal novi kameri je cena k10d v Nemčiji in Avstriji (kamera za zahtevnega amaterja, pa vseeno primerna za začetnike) v kitu padla na dobrih 650€ s poštnino in evropsko garancijo (pri nas je cena okrog 800€ za kit), če pa ne rabiš
tako dobrega bodija, imajo pa verjetno pri Hartlauerju v Ljubljani še vedno Pentax k100d super kit za 450€...

http://www.dpreview.com/reviews/PentaxK100D/
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk10d/
   0 

Klemen Bregar @KlemenBr 1. Feb 2008, 16:11

V vsakem primeru, ne glede na pripadnost, preglej teste na netu, vse kamere preizkusi in ni vrag, da nebi našel primerne zase... Itak pa vsi proizvajalci ponujajo več ali manj isto v istem razredu, je samo vprašanje sistema, če ti odgovarja (objektivi, bliskavice...)...
Pa še nekaj... Razliko v končnem izdelku (fotografija natisnjena na papir) je zelo težko opaziti, ne glede na to "kakšne barve" je tvoj fotoaparat...

Odločitev je tvoja! Izberi najboljšo! grin
   0 

miran @fenix 2. Feb 2008, 16:37

priporocam K100 super idea z enim najboljsim kit objektivom,--za samo 450 EUR ,ej idea
zacetnik,ne bos zgresil thumbsup
   0 

Pentagor @Pentagor 2. Feb 2008, 18:11

Fenix... napisal je do 700€, tako da se je že odločil... grin

Kaj pa je to Pentax za ena firma? biggrin
   0 

miran @fenix 2. Feb 2008, 18:36

Pentagor je napisal/a:
Fenix... napisal je do 700EUR

ce ti je matematika tuja, meni ni. do 700 EUR je tudi znesek 450 EUR.
ne bot no tko ljubosumen na Pentax.....
   0 

Pentagor @Pentagor 2. Feb 2008, 18:45

fenix je napisal/a:
Pentagor je napisal/a:
Fenix... napisal je do 700EUR

ce ti je matematika tuja, meni ni. do 700 EUR je tudi znesek 450 EUR.
ne bot no tko ljubosumen na Pentax.....

Me nisi prečital a? Sem mislil, da ti bo potegnilo, pa ti ni. biggrin
Skratka: potrdil sem tvoj predlog za nakup, vendar s sarkazmom...
No, zdaj sva pa že malo OT, tako da bom nehal.
   0 

Matej Gazvoda @MatejG 2. Feb 2008, 19:02

Haha, pentaxaši ste po svoje tako smešni. biggrin

k100d super je v najnižjem razredu sigurno najboljši v razmerju kakovost/cena. Idealen fotoaparat za začetnika v DSLR oz. malo manj zahtevnega uporabnika. Za 700€ dobiš body + plus dva kit objektiva, torbo, filtre, spominsko kartico, lahko pa posežeš tudi po objektivih z navojem m42. Tole z dvema kit objektivoma ter objektive z m42 ti bi priporočil le v primeru, da misliš ostati na fotografiji družinske domene, v kolikor pa misliš, da te bo fotografija resno začela zanimat pa ti predlagam, da začneš graditi sistem na trdnejših temeljih, ker kmalu prerasteš kite, da o m42 ne govorim. V tem primeru ti predlagam, da nabaviš objektiv, stopničko nad kit objektivom ter če je finančno vseeno možno nabaviti nek malo boljši body, katerega ne boš hitro prerastel, recimo canon eos 30d, nikon d80 ali pa pentax k10d. Vem, da je budget 700€, ampak če misliš, da te bo fotografija zares potegnila, potem ti priporočam, da daš par cekinov več.
   0 

miran @fenix 2. Feb 2008, 19:11

off topic
[quote="MatejG"]Haha, pentaxaši ste po svoje tako smešni. biggrin
quote]

smo navajeni taksnih izjav, saj ce nimas N ali C si takoj smesen
   0 

Matej Gazvoda @MatejG 2. Feb 2008, 19:27

Haha, no ravno o tem govorim. Vaši(vsaj nekaterih pentaksašov na tem forumu) takojšni potrebi po izkazu občutka zapostavljenosti in manjvrednosti in kakšni pikri pripombi na račun tistega, ki raje kupi velika dva kot pa pentax, češ to je pa itak samo zaradi imena. O tem jaz govorim.

In sem tudi že povedal. Fotografija ni je*eno tekmovanje med firmami in se mi kar malo smilijo tisti, ki so s tem obremenjeni, pa naj bo uporabnik Canona, Nikona ali Pentaxa. Totalni bebci. Če nekdo vpraša za nasvet glede nakupa, mu svetujte, ne pa mu soliti pameti s takimi bebastimi, ki ne sodijo nikamor.
   0 

miran @fenix 2. Feb 2008, 21:40

[quote="MatejG"]Haha, pentaxaši ste po svoje tako smešni. biggrin

30d, nikon d80 ali pa pentax k10dquote]

to niso bodiji za zacetnika, pa ce se ceu svet okol obrne
beri prvi post: on je zacetnik
   0 

Matej Gazvoda @MatejG 2. Feb 2008, 22:14

Namesto, da takole neargumentirano nabijaš bučke, preberi še enkrat moj post, pa ti bo mogoče veš jasno. Napisal sem, da naj te bodye nabavi, če je mnenja, da ga bo fotografija potegnila, torej če ima želja ter voljo po napredku, so to po mojem mnenju pravi bodyi. Jih ne prerasteš kar, medtem ko znajo biti tisti vstopni kmalu prekmalu.

In ne vem zakaj ti bodyi po tvojem niso za začetnika? Za entuziasta znajo biti tile vstopni kmalu premalo. Pa nisem edini, ki tako misli. Taka mnenja je slišati tudi od bolj kompetentnih ljudi, kot sva pa midva.

Bi me pa zelo zanimalo, v čem se recimo Nikon d80, za katerega se pravzaprav odloči veliko začetnikov, tako zelo različen od nikona d40x, da se cel svet okol obrne, da ni za začetnika? Ali pa recimo 30d od 400d?
   0 

Klemen Bregar @KlemenBr 2. Feb 2008, 22:29

Moj prvi DSRL je bil iz zgoraj omenjene trojice, odločil pa sem se za njega ravno zaradi bojazni prehitrega preraščanja in tudi zaradi vseh tistih gumbov, bližnjic in prilagodljivosti bodija svojim potrebam... Na začetku je bla res ena huda kriza k z nobeno fotko nisem bil zadovoljen (v tem primeru bi me rešili scenski načini iz vstopnega razreda), a sva si bila kar kmalu na ti in ne obžalujem 200€ več zapravljenega denarja... Razlika med vstopnim in srednjim razredom je ta, da pri vstopnem moraš vse nastavljat preko menijev, pri srednjem razredu pa gre vse preko gumbov na kameri, kar je neprimerno hitreje...
   0 

miran @fenix 2. Feb 2008, 22:50

body je samo skatla in ima najmanjso " tezo". :fredy:
najvecjo tezo daje tisti, ki ga uporablja in objektivi
   0 

Pentagor @Pentagor 3. Feb 2008, 09:47

MatejG je napisal/a:
Haha, pentaxaši ste po svoje tako smešni. biggrin

He he he, pentaxaši, dobro ime.... thumbsup

MatejG je napisal/a:
k100d super je v najnižjem razredu sigurno najboljši v razmerju kakovost/cena. Idealen fotoaparat za začetnika v DSLR oz. malo manj zahtevnega uporabnika.....

Si pa prvi "nepentaxaš", ki je to priznal. Če sem komu naredil krivico, se opravičujem.

grin
   0 

Pentagor @Pentagor 3. Feb 2008, 09:49

MatejG je napisal/a:
... ki raje kupi velika dva kot pa pentax, ...

Aha, Pentax, Sony, Samsung... so pa mičkeni? Aja si mislil po prodaji... OK, pradon thumbsup
   0 

heroj @heroj 3. Feb 2008, 14:59

Pentax zakon ... za ta denar ponuja ogromno, poleg tega zdejle prihaja ogromno odličnih objektivov, ki pa bodo ceneje kot pri konkurentih. Zakaj potem ne bi razmišljal o Pentaxu.

Sam sem mnenja, da je priljubljenost nekega fotoaparata odvisna od več stvari. Oprijem oz. velikost aparata so specifična za vsakega uporabnika. Da ne omenjam samih tipk, menijev, načina rešitev določenih funkcij.

Pojdi v trgovini, sprobaj par modelov, kako ti leži v roki. Še boljš je, če si uspeš od koga sposoditi. Ko si na enem sistemu, se težko odločiš, da boš zamenjal. Je pač menjava spet dodaten strošek.

LP
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 3. Feb 2008, 17:49

v objektivih je res morda zakon... v ostalem žal ne... je pa res, da so objektivi večji delež na tehtnici...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati