0 

Jure Makovec @DizzyReed 1. Feb 2008, 09:08

ker sem ravno pred nakupom tega fotoaparata me zanima nekaj mnenj uporabnikov tega aparata.

kako ste kaj zadovoljni, kaj vas moti... toliko, da vem... smile

berem, da po večini ni kritik, sicer, da kvaliteta slika je primerljiva nekje z 400D, vendar pa je uporabnost precej na višji ravni, ter da je AF sploh poglavje zase. križni elementi na vseh AF točkah menda naredijo svoje.

fotografiram predvsem koncerte, zato mi je AF v slabših pogojih zelo pomemben, delam pa tudi nekaj družebnosocialne fotografije (razni sprejemi, dogajanja v studiu, filmske premiere), vendar tu niti ni kakšne posebne umetnosti.

torej, zanimajo me vaša mnenja, predvsem pa mnenja uporabnikov.

Duc vem, da ima prav to mašino. smile

lp, Dizzy
   0 

Tilen @Tilen20 1. Feb 2008, 10:34

jaz ga uporablam skupaj z 17-40 4L USM, super kombinacija
hitro ostri, res sem ful zadovoljen z njim, pa lepo sede v roko thumbsup
   0 

Jure Makovec @DizzyReed 1. Feb 2008, 10:47

Tilen20 je napisal/a:
jaz ga uporablam skupaj z 17-40 4L USM, super kombinacija
hitro ostri, res sem ful zadovoljen z njim, pa lepo sede v roko thumbsup

sam sicer uporabljam za širokokotne posnetke kar kit objektiv (upam, da kmalu naberem za Tamrona 17 - 50 mm f/2,8, občasno mi ga sicer posoja kolegica, a vseeno ni moj bigrazz ), na koncertih pa največ uporabljam kombinacijo niftija (50 mm f/1,8) in Sigmo 70 - 200 f/2,8. nasploh se je nifty izkazal in se ga res da skoraj za vse uporabiti...
   0 

Bojan Stepancic @bododo 1. Feb 2008, 11:22

Bom kr linke do fotografij objavu....
http://bophot.blogspot.com/2007/12/orto-trinajstletnica-26-12-2007.html
http://bophot.blogspot.com/2007/11/orto-bar-231107.html

pa tudi vse ostale na tej strani so narejene z 40D.
Meni služi super. Všeč mi je da mi nekako da podobn filing iz fotogarafije, ki sem ga uspel ustvarit z 5D. Ni sicer čisto isto vendar zelo podobno. Pa 14bit ad konverter tud nardi svoje.
Se pozna na dinamiki. Napram 20D je dosti boljša kvaliteta detajlov. AF pa sploh super.

l.p.
Bojan
   0 

Jernej @Horse 1. Feb 2008, 20:34

Sicer sem ga šele začel dobro uporabljati, samo lahko vseeno rečem, da je super fotoaparat.

Edina "slabost", ki sem jo jaz opazil oz. me na trenutke malo moti, je, kot že nekajkrat povedano, precej nizka loćljivost zaslona - zaradi tega nekako nikoli ne veš, če je slika res ostra. Imel sem/imam še nekaj težav z ostrenjem pri uporabi "Live View-a", samo je verjetno razlog v tem, da še nisem prebral navodil... smile
   0 

Tadej @Neptune 1. Feb 2008, 22:04

Prej sem imel 300D in razlika je očitna. Predvsem AF in upravljanje. Hitrost vklopa bliskovita in pa zelo uporabna ISO 800 in 1600, v sili celo 3200. Zeza me še malo merjenje svetlobe, zato se mi zgodi, da je kdaj kakšna fotka podosvetljena. Zelo priročen je tudi My Menu, kjer si lahko pogosto uporabljane custom funkcije daš med bližnjice in do njih hitreje dostopaš - zelo uporabno, ker za vklop Mirror Lockup-a ni potrebno čez goro menijev (sicer bi bil boljši namenski gumb za MLU namesto tistega bedastega Direct Printa). Pregled slik je zelo hiter (v primerjavi z npr. 300D), je pa res, da včasih ne moreš oceniti ali je fotka zares ostra, vendar je skrb odveč, na PCju so fotke OK. Mislim, da je za ta denar (cca. 1100 Eur) odličen nakup, še posebej v kombinaciji s 17-55 f/2.8 IS (cca. 1800 Eur) ali pa kakšnim Lčkom. Glede kvalitete slike je res morda podoben 400D, je pa ogromna razlika v ergonomiji, upravljanju in nasploh uporabi in to je to, kar mi je npr. pri 300D začelo najedati živce (ko čakaš po sekundo ali dve med pregledom slik, pet sekund za vklop, ne moreš vseh kombinacij merjenja v vseh programih, ...).
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 2. Feb 2008, 07:46

ma nimaš sploh kaj spraševat, dvomestni in enomestni canoni so biere
   0 

andyz @andyz 2. Feb 2008, 09:42

Super aparat!
   0 

Peter Bernik @Noob 2. Feb 2008, 09:56

Za to ceno res nikjer ne dobiš več. Ne pozabi pa na kakšen dober lens, sicer ti tudi najboljši AF ne pomaga.

Neptune je napisal/a:
v kombinaciji s 17-55 f/2.8 IS (cca. 1800 Eur)

A si malo zamešal z Nikonovimi cenami Rofl . Okoli 1,1k je pa res thumbsup .
   0 

canonndale @canonndale 2. Feb 2008, 10:54

Noob je napisal/a:
...
Neptune je napisal/a:

v kombinaciji s 17-55 f/2.8 IS (cca. 1800 Eur)

A si malo zamešal z Nikonovimi cenami Rofl . Okoli 1,1k je pa res thumbsup .

Bo kr držalo 1800€... po moje je noob malo prehitro pisal oz. slabo prebral Bye
   0 

Alien @Alien 2. Feb 2008, 11:10

http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?catalogue_cat_id=2680&start=40&product_id=2519 deal

Zunaj se ga dobi že za slabih 900€. grin
   0 

Tadej @Neptune 3. Feb 2008, 08:21

Ja, mislim sem na 40d + 17-55 f/2.8, kot npr:
http://www.fotemia.de/fotemia_web_shop/index.php?lang=DEU&cat=KAT75&product=P036033

Mislim, da so zaradi D300 cene še dodatno padle.
   0 

Olaf @Olaf 3. Feb 2008, 11:53

bododo je napisal/a:
...Pa 14bit ad konverter tud nardi svoje.
Se pozna na dinamiki...

V bistvu je dinamični razpon lastnost senzorja in nima veze s koliko biti odčitavamo podatke. Predstavljaj si da imaš na enem koncu "črno" in na drugem "belo". Vmes lahko spraviš npr. 10 EV nivojev in to je dinamični razpon senzorja. 14 bitov pa samo pomeni, na koliko "stopničk" lahko aparat razdeli teh 10 nivojev. In napram 12 bitom imaš tukaj pač bolj zvezne prehode oz. več stopničk, dinamični razpon je pa še vedno 10 EV. Ne pravim da 40D nima dobre dinamike (naj bi bila celo enaka kot pri 5D), vendar pa to nima veze z biti....
   0 

Peter Bernik @Noob 3. Feb 2008, 12:10

Neptune je napisal/a:
Ja, mislim sem na 40d + 17-55 f/2.8, kot npr:
http://www.fotemia.de/fotemia_web_shop/index.php?lang=DEU&cat=KAT75&product=P036033

Mislim, da so zaradi D300 cene še dodatno padle.

A tako...Pri nas se teh kitov ne prodaja kolikor vem, oz se zagotovo da naročiti, samo nisem še videl nikjer v ponudbi.

No ampak še vedno prejšnji post delno drži. Namreč pri Nikonu dobiš za ta keš samo objektiv, pri Canonu pa še zelo soliden body deal .
   0 

Tadej @Neptune 3. Feb 2008, 18:01

Kdo pravi da kupuj pri nas. V naših trgovinah še marsikaj ni, cene pa so itak 15-20% višje.

Zaradi D300 so cene 40D verjetno nekoliko padle. To sem imel v mislih, ne za objektiv.
   0 

Bojan Stepancic @bododo 3. Feb 2008, 18:58

Olaf je napisal/a:
bododo je napisal/a:
...Pa 14bit ad konverter tud nardi svoje.
Se pozna na dinamiki...

V bistvu je dinamični razpon lastnost senzorja in nima veze s koliko biti odčitavamo podatke. Predstavljaj si da imaš na enem koncu "črno" in na drugem "belo". Vmes lahko spraviš npr. 10 EV nivojev in to je dinamični razpon senzorja. 14 bitov pa samo pomeni, na koliko "stopničk" lahko aparat razdeli teh 10 nivojev. In napram 12 bitom imaš tukaj pač bolj zvezne prehode oz. več stopničk, dinamični razpon je pa še vedno 10 EV. Ne pravim da 40D nima dobre dinamike (naj bi bila celo enaka kot pri 5D), vendar pa to nima veze z biti....

Se strinjam glede teoretnične razlage dinamičnega razpona. Kako pa to spraviti v prakso je pa druga zadeva... npr. Pentax K10 naj bi imel enak senzor kot Nikon 80D.
rezultati dinamičnega razpona po Dprew so pa precej boljši pri nikonu.... preveč dejavnikov vpliva na dinamični razpon končne fotografije.
Pri 40D mi pride teh 14bit precej do izraza kadar prek RAW konverterja obdelujem fotografije. Tako pri končnem dinamičnem razponu, ki ga prikazuje fotografija kot tudi ostalih korekcijah... res pa je, da 14bit nima veze z dinamičnim razponom senzorja...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati