0 

nejc rudolf @nejc1991 2. Feb 2008, 08:00

Pozdravljeni!

Zanima me če bi mi lahko kdo povedal kje bi se dalo kupiti PENTAXA K100D?

jAZ SEM ŽE SKORAJ POVSOD GLEDAL PA GA NE NAJDEM.

Lp

nejc
   0 

Andrej @Pophotnik 2. Feb 2008, 11:44

Pred kratkim je Pentax na trg poslal dva nova aparata, naslednika k100 in k10, to sta k200 in k20. Kar se tiče cene, neke "ogromne" razlike ni, pnudba obeh aparatov pa se je precej izboljšala. Poleg tega je Pentax predstavil še nove objektive, kar pa sedaj niti ni tako pomembno. Sam ti predlagam, da za ne precej višjo ceno namesto k100 kupiš k200, lahko tudi s kit objektivom(a), čeprav ne ponujata neke široke uporabe. Mnogo bolj se splača, predvsem zato ker ni velike razlike v ceni, aparat pa res ponuja mnogo več (Izboljšan senzor, popravljen ISO, itd.) Uporabnost se je torej kar močno razširila...
   0 

Ban @Ban 2. Feb 2008, 11:56

Pophotnik: k200d stane skoraj dvakrat toliko kot pa k100d super, če gledamo trenutne cene po geizhals.at .

Nejc, si mogoče pomislil na možnost, da bi kupil preko kakšne izmed nemških spletnih trgovin kot je npr. tole: http://www.foto-erhardt.de/pentax-k100d-super-da-1855-schwarz-p-6916.html?ref=geizhals

Ti ni potrebno imeti nobene bojazni, da bi šlo kaj narobe, še ceneje boš prišel skozi.

Lp
   0 

matej @shining 2. Feb 2008, 12:08

Tudi jaz sem iskal k100d, pa jih ni ravno veliko, ampak ni vrag da ga nebi našel nekje v sloveniji

Imam pa enega k110d preveč, če bi te zanimalo:)

http://www.prodajalna.com/site/index.php , tu pa sem našel k100d
   0 

Andrej @Pophotnik 2. Feb 2008, 12:14

Govoril sem o ceni obeh, ko sta prišla na trg...
   0 

Ban @Ban 2. Feb 2008, 12:28

Ni videti, da si pisal o cenah, ko sta prišla na trg, pa četudi če bi, kaj ima takratna cena sploh veze, če se pa on odloča za nakup sedaj in je trenutna cena k100d taka, cena k200d pa taka in ja, razlika je ogromna.

Mislim, da so imeli v Hartlauer v BTCju neko poceni akcijo za k100d, ne vem pa, če še imajo? Nejc, si tam že pogledal?
   0 

Klemen Bregar @KlemenBr 2. Feb 2008, 12:44

Preveri v Hartlauerju... Verjetno imajo še kakšnega k100d super v kitu za 450€, ki pa podpira nove SDM objektive, ki jih pa navaden k100d ne podpira.
   0 

Andrej @Pophotnik 2. Feb 2008, 14:21

Uglavnem, saj je vseeno. Po mojem mnenju se splača (da boš lažje razumel) devilish še malo počakat in našparat še nekaj in kupit k200. Ampak če že šparamo bi sam recimo šparal za k20. Uglavnem je itak vse začaran krog, v trenutni situaciji pa je mogoče še najbolj ugodna ponudba k10?! Ampak za začetnika, bo tudi k100 dober...
   0 

nejc rudolf @nejc1991 2. Feb 2008, 14:52

Sem iz maribora tak da bom bolj teško prišo do BTC-ja.
Izpita za avto pa še tudi nimam sem komaj 17 star.

O k200 pa še bom razmislil .

Hvala za odgovore

Lp

nejc
   0 

Klemen Bregar @KlemenBr 2. Feb 2008, 14:53

Glede na to, da se k10d v kitu dobi iz nemčije za dobrih 600€ je res dobra izbira za začetnika, ki ne bo pogrešal scenskih načinov (sport,portrait,landscape...). Drugače pa ima k100d in k100d super manj šuma in tudi včasih še kako uporabno občutljivost iso3200 na račun manj pikslov (6Mp).
Če pa samo čakaš na neko novo zadevo, pa v tistem času ne moreš fotografirat, al pa celo nikoli ne kupiš...

Pri nas doma imamo oba (k10d in k100d) in na fotografiji formata 13x18 se ne opazi s katero kamero je posneta. Razlika je v večjih povečavah, pa pri obrezovanju, ker ti pri k10d ostane več pikslov, pa velika razlika je v rokovanju s kamero v prid k10d, ker imaš čisto vse nastavitve (razen Wcool dostopne preko gumbov na ohišju (pri k100d in super gre vse prek menijev), je pa k10 neprimeren za začetnika, ki se ne more ločiti od scenskih načinov...

k200d pa bo imel isti senzor kot k10d in pa zatesnjeno ohišje, ki ga k100d nima, samo po mojem se bolj splača dat 600€ za k10 iz Nemčije ali 800€ pri nas, kot pa čakat na k200d, ki bo ravno tako okoli 800€, bo pa vseeno nekoliko slabši od k10, tako da odločitev je tvoja.

Odloči se pametno in svojim potrebam ter proračunu primerno!

Jaz bi vzel ali k100d super ali pa k10d...

LP!
   0 

Klemen Bregar @KlemenBr 2. Feb 2008, 14:54

Pardon!

Tist sonček je v bistvu (razen WB )
   0 

Andrej @Pophotnik 2. Feb 2008, 15:29

KlemenBr je napisal/a:
Razlika je v večjih povečavah, pa pri obrezovanju, ker ti pri k10d ostane več pikslov, pa velika razlika je v rokovanju s kamero v prid k10d, ker imaš čisto vse nastavitve (razen Wcool dostopne preko gumbov na ohišju (pri k100d in super gre vse prek menijev), je pa k10 neprimeren za začetnika, ki se ne more ločiti od scenskih načinov.

O razlikah je težko govoriti, no, razlike lahko omenimo, nikakor pa jih ne moremo primerjati ker razen tega, da sta oba PENTAX nimata prav nič skupnega. Niti ne sodita v isti razred, tako je recimo k100 aparat amaterskega razreda, k10 pa (eden najboljših, če ne celo najboljši...) pol-profesionalnega razreda. Razlike med obema so ogromne, v tem trenutku pa bi bil idealen PENTAXov paket za (recimo temu...) zahtevnejšega in cenovno NEzmogljivega začetnika body k10 in eden od starejših a sicer fenomenalnih pentaxovih objektivov 16mm-45mm/F4.
   0 

Klemen Bregar @KlemenBr 2. Feb 2008, 15:40

Tu ti dam čisto prav, da se teh bodijev ne da primerjati...
Navedel sem samo povsem zanemarljivo razliko v ceni glede na razliko v tem, kaj za ta denar dobiš... yes
   0 

Pentagor @Pentagor 2. Feb 2008, 16:21

Pophotnik je napisal/a:
Uglavnem, saj je vseeno. Po mojem mnenju se splača (da boš lažje razumel) devilish še malo počakat in našparat še nekaj in kupit k200. Ampak če že šparamo bi sam recimo šparal za k20. Uglavnem je itak vse začaran krog, v trenutni situaciji pa je mogoče še najbolj ugodna ponudba k10?! Ampak za začetnika, bo tudi k100 dober...

Jaz na K200D ne bi čakal!! Malo je treba pogledat po netu in kaj hitro vidiš, da K200 ni velik napredek proti K100D.
Priporočam ti (če seveda takoj rabiš aparat in bi rad začel takoj slikat), da greš k Hartlauerju in nabaviš K100D Super. Za 450€ dobiš zelo veliko od kamere, pa mislim, da je še KIT objektiv 18-55 zraven.
Če imaš pa večji budged in si se odločil za Pentaxa, potem pa lahko ali počakaš k20D, ali pa kupiš cenejšega K10D.
   0 

Pentagor @Pentagor 2. Feb 2008, 16:25

KlemenBr je napisal/a:
Glede na to, da se k10d v kitu dobi iz nemčije za dobrih 600€ je res dobra izbira za začetnika, ki ne bo pogrešal scenskih načinov (sport,portrait,landscape...). Drugače pa ima k100d in k100d super manj šuma in tudi včasih še kako uporabno občutljivost iso3200 na račun manj pikslov (6Mp).
Če pa samo čakaš na neko novo zadevo, pa v tistem času ne moreš fotografirat, al pa celo nikoli ne kupiš...

Pri nas doma imamo oba (k10d in k100d) in na fotografiji formata 13x18 se ne opazi s katero kamero je posneta. Razlika je v večjih povečavah, pa pri obrezovanju, ker ti pri k10d ostane več pikslov, pa velika razlika je v rokovanju s kamero v prid k10d, ker imaš čisto vse nastavitve (razen Wcool dostopne preko gumbov na ohišju (pri k100d in super gre vse prek menijev), je pa k10 neprimeren za začetnika, ki se ne more ločiti od scenskih načinov...

k200d pa bo imel isti senzor kot k10d in pa zatesnjeno ohišje, ki ga k100d nima, samo po mojem se bolj splača dat 600€ za k10 iz Nemčije ali 800€ pri nas, kot pa čakat na k200d, ki bo ravno tako okoli 800€, bo pa vseeno nekoliko slabši od k10, tako da odločitev je tvoja.

Odloči se pametno in svojim potrebam ter proračunu primerno!

Jaz bi vzel ali k100d super ali pa k10d...

LP!

Pod tole razmišljanje se pa tudi jaz podpišem! K 200D bo moral imeti res zanimivo ceno, da se bo prodajal tako dobro kot K100 ali K10.
   0 

Andrej @Pophotnik 2. Feb 2008, 16:42

Pentagor je napisal/a:
Jaz na K200D ne bi čakal!! Malo je treba pogledat po netu in kaj hitro vidiš, da K200 ni velik napredek proti K100D.

to seveda nikakor ni in ne more biti res... Če "malo pobrskaš po netu", kaj hitro vidiš da je napredek očiten:

1. PENTAX-original SR (Shake Reduction) mechanism for sharp, blur-free images
2. High quality image
3. Comprehensive Dust Removal system with prevention, removal and confirmation devices
4. Dust-proof, water-resistant construction
5. Auto sensitivity control up to ISO 1600
6.High-precision 11-point wide-frame AF
7. Bright, clear viewfinder
8. Versatile Auto Picture mode
9. Large 2.7-inch wide-view LCD monitor

Več pa še na pentax k200d

Aja, pa še glede kupovanja opreme pri nas... Vsak, ki kupuje foto opremo pri nas je bebček, ali pa so mu naši ponudniki foto opreme tako pri srcu in jih z veseljem podpira, pri nabijanju cen že tako predrage foto opreme.
   0 

Borut @NME 2. Feb 2008, 16:46

k100d super, ki ga prodajajo v harlauerju ima vse to, kar si napisal, razen water resistant construction ter malce manjši LCD (2,5 inčev)
pa seveda Mpixli, kar pa jaz ne štejem v velik minus (saj tako dobimo ISO3200, manjše fotke, hitrejšo obdelavo....)

če ga v hartlauerju še imajo, mislim, da se splača kupiti k100d super in ne čakati na k200. Razen če si nekdo res želi tistih megapikslov.
   0 

heroj @heroj 2. Feb 2008, 16:48

Predvsem bi pa poudaril, da K100D in K110D nimata podpore za ta nove hitre objektive (ki bodo pršli). Torej glej ali K200D oz. K110D Super ali pa dražji alternativi K20D oz. K10D.

LP

PS: Počakaj 14 dni, se bo zihr tudi več glede cen vedelo. Je spet vprašanje, kdaj bo vse dobavljivo grin
   0 

Klemen Bregar @KlemenBr 2. Feb 2008, 16:57

Pentax k100d super podpira nove objektive in ima čiščenje senzorja!!!
450€ za kit je zelo ugodna cena in je vredna razmisleka, ker ti k200d ne bo ponudil razen 10MP in water resistant bodija nič več in to sigurno ni vredno 400€.
   0 

Pentagor @Pentagor 2. Feb 2008, 18:07

Pophotnik je napisal/a:
Pentagor je napisal/a:

to seveda nikakor ni in ne more biti res... Če "malo pobrskaš po netu", kaj hitro vidiš da je napredek očiten:

1. PENTAX-original SR (Shake Reduction) mechanism for sharp, blur-free images
2. High quality image
3. Comprehensive Dust Removal system with prevention, removal and confirmation devices
4. Dust-proof, water-resistant construction
5. Auto sensitivity control up to ISO 1600
6.High-precision 11-point wide-frame AF
7. Bright, clear viewfinder
8. Versatile Auto Picture mode
9. Large 2.7-inch wide-view LCD monitor

Več pa še na pentax k200d

Aja, pa še glede kupovanja opreme pri nas... Vsak, ki kupuje foto opremo pri nas je bebček, ali pa so mu naši ponudniki foto opreme tako pri srcu in jih z veseljem podpira, pri nabijanju cen že tako predrage foto opreme.

Kolega Pophotnik!
Edino kar 100D Super nima, je točka 4. Pri točki 5. ga K100D celo nese, saj ima 3200 ISO. Vemo pa, da pri največjem isu kvaliteta ni najboljša. Predvsem to je faktor, ki mi pravi, da se ne zagnat takoj na K200D
Ja no, in display ima mičken manjši (za 0,2 cole thumbsup )
Tako.... prosim, da malo preveriš zadeve, preden kopiraš komercialne označbe proizvajalcev.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati