0 

Marko @JohnDoe 2. Feb 2008, 10:21

Pozdravljeni!

Kupujem novi digitalni fotoaparat in se nikakor ne morem odločit med tema dvema kandidatoma. Zato bi bil zelo vesel vsakega nasveta iz vaše strani. Še posebej od tistih, ki imajo ali pa so imeli ta dva aparata v roki.
Uporaba fotoaparata bi bila vsestranska, nimam nekih specifičnih motivov. Poslikam vse kaj se mi zdi vredno in zanimivo. Prištevam se pa k začetnikom, zato bi mi prišel prav kak kompakt, ki bi mi malo poprijel pod roke.

Za vaše nasvete in odgovore se vam že v naprej zahvaljujem.
   0 

Denis @bucek 2. Feb 2008, 10:56

mislim da je s5 prava rešitev thumbsup
   0 

canonndale @canonndale 2. Feb 2008, 10:57

Po moje Oly zaradi širokega kota, pa še ceneje se ga dobi thumbsup
   0 

Denis @bucek 2. Feb 2008, 11:43

imaš pa možnost makro na "0".
preizkušeno in deluje fenomenalno! smile smile smile
   0 

matej @shining 2. Feb 2008, 11:58

Jaz bi vzel s5. Ne poznam toliko sp-560, ampak sp-550 se mi je zdel zelo slab. Rad prežge sliko, v močnejšem zoom območju velikokrat neizostri, rad prežge sliko..
Tak zoom ima tudi nekaj slabosti:)
   0 

Tomaž @thesaint 3. Feb 2008, 20:51

Jaz bi na tvojem mestu počakal še par mesecev (cca 3) na naslednika "s5 is" in se potem odločil...seveda samo če lahko počakaš in preložiš nakup...
Kljub temu da ima oly širok kot se zanj ne bi odločil (kvaliteta slik:barva,šum,kontrasti...so moji razlogi proti) Bodo pa pri novem canonu skoraj ziher poštimali ta široki kot, ker ga imata tako tale oly in 570uz kot tudi panasonicov fz18... thumbsup
   0 

Denis @bucek 4. Feb 2008, 16:12

potem pa je še varianta da kupiš eos 350d pa si nabaviš zraven kak širokoktni objektiv pa bo stvar še lepše pela pa tudi cena je zadovoljiva thumbsup
   0 

Jan @ghandaed 5. Feb 2008, 13:09

samo vprašanje če bo uspel refleksa izkoristit. Drugače pa tale S5 is ni slab aparat!
acta non verba!
   0 

Denis @bucek 5. Feb 2008, 21:49

saj pa ste tu sami strokovnjaki pa mu lahko lepo svetujete da mu uspe thumbsup grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati