0 

Urška @Nera 5. Feb 2008, 13:34

Lep pozdrav!

Obračam se na vas z željo, da mi pomagate izbrati pravi fotoaparat zame. S fotografijo nimam profesionalnih izkušenj in zato se obračam na vas.

Kakšen fotoaparat potrebujem...

Slikam predvsem naravo in živali. Kar pomeni, da potrebujem fotoaparat, ki bo imel čimkrajši odzivni čas. Rabim nekaj, s čimer bom lahko slikala žival v trenutku, po možnosti, da mi naredi še celo serijo slik v čimkrajšem času. Ne iščem klasičnega zrcalno.refleksnega aparata, ker bi preveč denarja zapravila za razvijanje filmov. Potrebujem torej digitalni fotoaparat oziroma digitalno-zrcalno refleksnega ( slednjega ne poznam in ne vem v čem je bistvena prednost ali slabost v primerjavi s prešnjima dvema ) Sedaj imam Sony-a cybershot, 4,1 mega pixels, model dsc p73. Ta je absolutno prepočasen. slike so meglene, odrezane glave ker je prepočasen, temne, ... Klasični fotoaparat mi ne pomaga, ker od 200 slik, ki jih naredim je mogoče 5 takih , ki so dokaj uredu, in bi ostalih 195 slik lahko samo zavrgla.

Kaj bi mi vi svetovali za nakup? Cena naj se giblje tam nekje do 1000 EUR , več že skoraj ne. Gledala sem nikona milsim da D60, ta ki zdej pride na tržišče. Kaj si mislite o tem, bi bil primeren zame ali je mogoče kakšen aparat boljši, hitrejši in po možnosti cenejšismile)?

Že vanprej hvala za odgovore.

lp by Nera
   0 

M_M @M_M 5. Feb 2008, 14:35

Glede na tvoje zahteve, boš polek hitrega aparata potrebovala še zelo dober, hiter in svetlobno močan teleobjektiv. S tistimi 1000€ kolikor misliš vložit v opremo lahko skoraj sigurno pozabiš na vrhunske rezultate.

TUKAJ recimo eden najcenejših objektivov, ki bi znal biti pogojno primeren za foto lov. Še vsaj 1x toliko moraš računati za soliden body. Nikon d200/d300 Canon 30d/40d.

Sicer pa obstaja tukaj nekaj strokovnjakov za foto lov. Gotovo ti kdo iz prve roke pove kaj je najbolje kupiti.
   0 

Gregor Gomboc @George 5. Feb 2008, 15:31

d300 kot minimalna zahteva??? dead
   0 

M_M @M_M 5. Feb 2008, 16:04

@George: imaš kakšen konkretnejši predlog?? Na vprašanje odgovorit z vprašanjem... nisi ravno v pomoč.
   0 

Urška @Nera 5. Feb 2008, 16:34

Pozdravljeni!

Najprej hvala za odgovor!

Stvar je v tem, da se ne mislim ukvarjati s profesionalno fotografijo, ker je malce predrago cool

2000 EUR je zame malce prevelik zalogaj. Kar iščem je malce boljši fotoaparat, vendar ne v tako visokem cenovnem razredu. Ni nujno da so slike 100 % idealne. Kar je prioriteta je čimhitrejši čas od pritiska na gumb do dejanskega "ulova" slike. Vem, da so drage stvari pač boljše, ampak ali obstaja kaj takšnega kar ni tako drago in bi približno pokrilo moje potrebe? Za čisto amatersko slikanje.

Saj vem, da sem malce zahtevna apmak vseeno... upam da se bo našlo tudi kaj zame smile

lp by Nera
   0 

M_M @M_M 5. Feb 2008, 16:37

V tem primeru bi d40 + Sigma 135-400 bila bližje tvojemu budgetu.
   0 

Urška @Nera 5. Feb 2008, 16:45

Ja tole je pa že boljše smile Hvala!

Zdej že malce težim..ampak zakaj recimo, pa ni ta objektiv dober, ki je že priložen d40?
Vem, da sem zdej v temo brcnila, vendar ali je hitrost odvisna od objektiva? Vedno sem namreč mislila, da je hitrost odvisna od fotoaparata, kvaliteta slika pa večinoma od objektiva...

lp
   0 

Alien @Alien 5. Feb 2008, 16:47

M_M je napisal/a:

AF v tej kombinaciji ne bo delal.
   0 

misfits @misfits 5. Feb 2008, 16:49

Nera je napisal/a:
Kar je prioriteta je čimhitrejši čas od pritiska na gumb do dejanskega "ulova" slike.

to je zelo odvisno od objektiva, mislim, da je v tvojem primeru bolj pomembno izbrati pravi objektiv kot aparat. Jaz bi predlagal Canon 70-300 IS ali pa Nikon 70-300 VR, aparat pa kakšen rabljen Canon 400D, za Nikon pa ne vem. To je to za ta denar.

Koliko mm pa misliš, da rabiš za te živali, so zelo oddaljene?
   0 

Urška @Nera 5. Feb 2008, 16:57

Predvsem rabim to za slikanje živali v naravi. Največ slikam pse v gibanju. Največkrat na večji razdalji, to je tja od 10 m pa nekje do 30 m razdalje. Pa tudi na krajše razdalje ( ko pes miruje ).Namreč zelo težko slikam psa v gibanju, ker dobim same zmazke. Že če je pes na miru težko ujamem pravi trenutek ko pravilno stoji, pravilno gleda ima pozorno držo...in ravno zato potrebujem hitrost. Po drugi strani je pa pes še črn z rdečimi ožigi, in če hočem, da se ti ožigi dobro vidijo, mora biti res sončen dan oz. pes dobro osvetljen.

Koliko mm in to, ti pa ne znam povedat, ker se na to ne razumem.
   0 

M_M @M_M 5. Feb 2008, 17:01

Alien je napisal/a:
M_M je napisal/a:

AF v tej kombinaciji ne bo delal.

V delovanje Nikona se ne spuščam, pri Canonu vem da vse dela devilish

Rabljeni Canon 400d in 350d so že zelo ugodne, kot ti je predlagal misfits. Objektiv ki je priložen 40d ima premalo mm in moraš biti zelo blizu živali, če jo želiš uspešno fotografirati.
Morda poveš bolj natančno, kaj in kje želiš fotografirati?
   0 

Urška @Nera 5. Feb 2008, 17:07

Tukaj recimo je nekaj slik, ki semjih naredila s sedanjim fotoaparatom http://beauceron-beauceron.blogspot.com/2007/07/galerija-slik.html

Vendar to so bili res sončni dnevi, in pes je bil na miru. Kar želim je slikati takšnega psa, na večji razdalji , v teku, med skokom, v trenutku ko zagrabi markerja...

Fotografiram pa večino zunaj, v naravi.

Sem gledala cene rabljenih, so res skoraj pol cenejši od novih.
   0 

Alien @Alien 5. Feb 2008, 17:15

Nikon D40x ali D60 z 70-300VR ali Canon 400D z 70-300, vključno s kit objektivi 18-55 VR/IS bi bila zelo dobra rešitev.
Drugače pa tudi rabljen 350D ali D70s najbrž nebi razočarala.
   0 

Urška @Nera 5. Feb 2008, 17:25

Od teh treh kombinacij, katero bi vi izbrali? Ali je canon boljši od nikona? Ali obratno'

kakšna pa je bistvena razlika med nikon-om D40x ali pa D60 ?

Za objektiv pa pravite vsekakor 70 - 300 ?

lp
   0 

Alien @Alien 5. Feb 2008, 17:34

Ne zdaj tukaj vojne med Canonaši in Nikonaši podžigat. Jaz sem vsekakor za Nikon. devilish
D60 sicer še ni na trgu, ima pa kar nekaj prednosti pred D40x, čeprav je v osnovi enak. Čiščenje senzorja, live view, novejši procesor, boljšo pomoč pri ročnem ostrenju, pa še kaj. Nič kritičnega pa vseeno...
Ja, po mojem bo 70-300 za začetek dovolj.
   0 

Urška @Nera 5. Feb 2008, 17:41

Kdaj pa pride nikon D60 na tržišče?
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 5. Feb 2008, 17:52

@m_M: lahk je tut 300d, pa če bo tista sigma gor, bo čist hudo... biere
   0 

Alien @Alien 5. Feb 2008, 18:00

Nera je napisal/a:
Kdaj pa pride nikon D60 na tržišče?

Še nisem zasledil. Verjetno kmalu, ampak pričakuj ceno okoli 800€ za kit z 18-55, tako da ti od 1000€ za 70-300VR ne bo dosti ostalo.
Se pa da rabljen D40x kit dobit za 500€ pa še 500 za objektiv pa bo.

@uzp6: predlagana kombinacija fosilov bi bila mogoče primerna za speče pse slikat. biggrin
   0 

Urška @Nera 5. Feb 2008, 19:11

Glede na to, da verjetno potem še dolgo časa ne bom nič novega kupila, se bom verjetno odločila kar za nikona d60, in počakala nekaj časa da se mal EUR nabere, pol si pa nabavm še objektiv pa bo smile

najlepša vam hvala za informacije!!

Bom povprašala kdaj približno naj bi to prišlo na tržišče.

a drugače je to v tujini kaj ceneje kupovati?
čez kakšne 2 meseca grem v francijo, tako da bi si lahko privoščla kakšen postanek na poti čez avstrijo ali nemčijo.

Če slučajno veste, kje bi bilo to ceneje kupit, bom vesela informacije.

Kje pa vi običajno kupujete?

lp
   0 

Gregor Gomboc @George 5. Feb 2008, 19:47

M_M je napisal/a:
@George: imaš kakšen konkretnejši predlog?? Na vprašanje odgovorit z vprašanjem... nisi ravno v pomoč.

Ja. Imam konkretnejši predlog: Bilokateri vstopni DSLR od Nikona ali Canona.

Punca je postavila budget - 1000€. Za aparat in objektive.
In ti ji predlagaš aparate za 1100-1600€. Body only.

Meniš, da si ji s tem res pomagal ???

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati