0 

Andrej @blur 7. Feb 2008, 20:23

Zdravo!

Katero banko uporabljate in zakaj?

lp
   0 

slavko @samotar1978 7. Feb 2008, 20:30

HKS, ker je bila včasih odprta v soboto, pa cel dan je odprta.
Plastiko mam še vedno na NLB.
   0 

Alien @Alien 7. Feb 2008, 21:09

NLB, ker jo imam od začetka in se mi je ne da menjat. Najbrž ni med ugodnejšimi kar se tiče provizij in obrestnih mer, ima pa dosti dobro mrežo poslovalnic in bankomatov, elektronske storitve delajo zadnje čase v redu (Klik in Moba), tako da jih niti ne kolnem kot pred recimo dvema letoma, ko so imeli razsulo.
Za depozite uporabljam Delavsko hranilnico, ker so obresti zelo ugodne. Tudi tam operiram z elektronskim bančništvom. Osebnih obiskov se skušam na vsak način izognit.
Tako da, za sproti imam NLB, viški gredo na DH. To pomeni, da za stroške povezane s fotografijo več ali manj uporabljam DH. biggrin
   0 

Gregor Gomboc @George 10. Feb 2008, 20:51

SKB.
Bili so najbolj "osebni". Še zmeraj lahko mnogo stvaro pistorim po telefonu, ker me bankirka pozna po glasu.
   0 

Robert Purkart @robert_purkart 10. Feb 2008, 22:27

Hypo Alpe-Adria.
Če hočeš (ugoden) stanovanjski kredit, moraš biti njihov.
deal
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
   0 

Andrej @blur 12. Feb 2008, 22:53

robert_purkart je napisal/a:
Hypo Alpe-Adria.
Če hočeš (ugoden) stanovanjski kredit, moraš biti njihov.
deal

kaj pomeni ugoden?
   0 

Robert Purkart @robert_purkart 12. Feb 2008, 23:35

Kaj pa vem?
Kolegica računovodkinja je pregledala ponudbe, ki sem jih imel, povprašala je še na nekem računovodskem forumu in tako sem se odločil za to banko.
Za obrok, ki sem ga navedel, da ga lahko odplačujem, so mi ponudili največ. Ni bila ne vem kakšna razlika, a na razgovoru so si vzeli čas.
Sodelavec, ki ga je vzel pri isti banki si je izračune delal sam in prišel do skoraj popolnoma enakih zaključkov.
Če sva se prav odločila, pa ne vem.
Nihče ne da nič zastonj. no
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
   0 

Marjan Sever @BaTeMaN 13. Feb 2008, 08:01

SKB.
Osebni odnos,.. nikoli gneče,.. vse lepo razložijo res fajn odnos.. in pa el. bančništvo brez inštaliranja debilnih certifikatov. Preko telefona se da marsikaj zmenit - tudi res.

Izkušnje imam pa z Banko CE in NLB. Negativne.
   0 

Andrej @blur 14. Feb 2008, 00:45

BaTeMaN je napisal/a:
SKB.
Osebni odnos,.. nikoli gneče,.. vse lepo razložijo res fajn odnos.. in pa el. bančništvo brez inštaliranja debilnih certifikatov. Preko telefona se da marsikaj zmenit - tudi res.

ni vidiš jaz pa sem danes dobil občutek da pri SKB-ju niso ravno za biznis -brez volje, pozabijo poklicat nazaj itd.

kaj folk tko moti certifikat? če delaš preko doma je to to...ni ti treba pisat tistih dooolgih številk. če greš na pot si das certifikat na USB in je enako kot kreator kod ali ni? sploh pa kolikokrat bos to počel na dopustu??? Če pa želiš pregledovati račun ima pa Abanka fino narejeno: nastaviš si geslo in password ampak potem lahko samo pregleduješ račun.

SKB ima ugodne obrestne mere samo ima stroške povezane z kreditom visoke. NLB mi ne delue slabo. sploh čakam kaj bodo dali ven s to novostjo ENKA (www.enka.si).

Abanka pa nadpovprečno nad ostalimi (zame) web stran + e-banka. Ostali se skrijejo.

Kolk sem pameten ampak banke si pa še nisem izbral Rofl
   0 

Marjan @elanino 14. Feb 2008, 08:11

Po zadnji tržni raziskavi je stranki najprijaznejša banka v SLoveniji Unicredit Banka (prej BA-CA).
Za njo sledi Reiffeisen banka, na dnu sta Gorenjska banka in NLB.
   0 

Marjan Sever @BaTeMaN 14. Feb 2008, 08:37

blur je napisal/a:
BaTeMaN je napisal/a:
SKB.

ni vidiš jaz pa sem danes dobil občutek da pri SKB-ju niso ravno za biznis -brez volje, pozabijo poklicat nazaj itd.

kaj folk tko moti certifikat? če delaš preko doma je to to...ni ti treba pisat tistih dooolgih številk. če greš na pot si das certifikat na USB in je enako kot kreator kod ali ni? sploh pa kolikokrat bos to počel na dopustu??? Če pa želiš pregledovati račun ima pa Abanka fino narejeno: nastaviš si geslo in password ampak potem lahko samo pregleduješ račun.

SKB ima ugodne obrestne mere samo ima stroške povezane z kreditom visoke. NLB mi ne delue slabo. sploh čakam kaj bodo dali ven s to novostjo ENKA (www.enka.si).

Abanka pa nadpovprečno nad ostalimi (zame) web stran + e-banka. Ostali se skrijejo.

Kolk sem pameten ampak banke si pa še nisem izbral Rofl

- jaz hodim v banko SKB Rogaška Slatina
- znajo poklicat oni (sploh ko gre za njihovo oškodovanje smile )
- uredijo vse hitro
- v 4 letih nisem nikoli čakal več kot 2 minute
- certifikat me moti, ker občasno komu formatiram računalnik... (like 25x letno) in... pol je to letanje s tem glupim certifikatom... ker se noben ne spomni met backupa, skratka sovražim ga...
- ko sem pred 4 leti jemal kredit, je ravno ugodnost le tega, prevesila v prid SKB...

drugače pa nimam pojma o A-banki... nobenih izkušenj... najbližja poslovalnica je 30km vstran.... in ker si že uh in ah hvalil.. kredite pri A banki... vzel sem INFO izračun za 10 000 EUR na 5 let. Zavarovan pri zavarovalnici, kot komitent, namenski za avto, fixne obresti...
SKB vrneš 12082 pri A pa 12424.... tolk o tem,.. lahko, da ko se pojaviš na okencu, zadeve izgledajo malo drugače. LP
   0 

Andrej @blur 14. Feb 2008, 09:26

BaTeMaN je napisal/a:
vzel sem INFO izračun za 10 000 EUR na 5 let. Zavarovan pri zavarovalnici, kot komitent, namenski za avto, fixne obresti...
SKB vrneš 12082 pri A pa 12424.... tolk o tem,.. lahko, da ko se pojaviš na okencu, zadeve izgledajo malo drugače. LP

tole mi pa ni ravno jasno kako si dobil.

SKB vrne

Znesek kredita: 10.000,00 EUR
Doba odplačila: 60 mesecev

Mesečna anuiteta: 196,36 EUR

Stroški odobr.kredita: 125,19 EUR
Stroški zavar.kredita: 262,74 EUR
Efektivna obrestna mera: 8,76 %

Pregled podatkov uporabljenih pri izračunu:

Referenčna obrestna mera 0,00%
Obrestna marža 6,65%
Skupna obrestna mera 6,65%

Abanka vrne

znesek kredita: 10.000,00 EUR
mesečna obveznost: 201,81 EUR

odplačilna doba:
(v mesecih): 60
datum črpanja: 14.2.2008

namen: namenski
sodelovanje z Abanko: komitent

način obrestovanja: NOM (fiksna obrestna mera)
metoda izračuna mesečne obveznosti: linearni obrestovalni faktor

EOM: 9,530 %

obrestna mera (letna): 7,800 %

interkalarne obresti: 31,97 EUR

stroški odobritve: 85,00 EUR
stroški zavarovanja: 231,27 EUR

skupaj stroški: 316,27 EUR
   0 

Andrej @blur 14. Feb 2008, 09:31

Še primer za stanovanjski kredit:

100.000€ bigeek , 15let, EURIBOR+ xx%, zavarovanje Triglav

SKB vrne:

Znesek kredita: 100.000,00 EUR
Doba odplačila: 180 mesecev

Mesečna anuiteta: 886,80 EUR

Stroški odobr.kredita: 250,38 EUR
Stroški zavar.kredita: 3.176,50 EUR
Efektivna obrestna mera: 7,72 %

Pregled podatkov uporabljenih pri izračunu:

Referenčna obrestna mera 4,33%
Obrestna marža 2,45%
Skupna obrestna mera 6,78%

Abanka vrne

znesek kredita: 100.000,00 EUR
mesečna obveznost: 900,23 EUR

odplačilna doba (v mesecih): 180
datum črpanja: 14.2.2008

namen: namenski
sodelovanje z Abanko: komitent

način obrestovanja: EURIBOR + fiksni pribitek
metoda izračuna mesečne obveznosti: anuitetni način z upoštevanjem linearnega
obrestovalnega faktorja

EOM: 7,830 %

obrestna mera (letna): 7,025 %

interkalarne obresti: 287,91 EUR

stroški odobritve: 170,00 EUR
stroški zavarovanja: 3.143,60 EUR

skupaj stroški: 3.313,60 EUR
   0 

Marjan Sever @BaTeMaN 14. Feb 2008, 11:20

ej,.. saj mi je vseeno smile
(60*196,36)+125+262 = 12.170EUR

(60*201,81)+316 = 12.425EUR

takole.... sem dobil...

ampak kot sem rekel... vseeno mi je... tudi če sem narobe izračunal, mi je vseeno... sam povem, da sem sam z SKB zadovoljen... tudi če nimajo kredita dobrega... biggrin Bye
   0 

Andrej @blur 14. Feb 2008, 22:40

BaTeMaN je napisal/a:

ampak kot sem rekel... vseeno mi je... tudi če sem narobe izračunal, mi je vseeno... sam povem, da sem sam z SKB zadovoljen... tudi če nimajo kredita dobrega... biggrin Bye

ja sej te ni nihče napadel, da se moraš sedaj zagovarjat smile

potem pa mi razloži kaj ima SKB neko postavko "Avtorizacije BA"?

a še zmeraj na roke tipkajo kaj je kdo dvignil? a ni to vse online pomeni da gre takoj iz računa? kot sem videl iz predstavitve še vedno vidiš razpoložljio stanje pravilno vendar to je skupaj z limitom. hm... nebi blo logično da bi se kazalo tudi "Knjigovodsko stanje" pravilno takoj ko kaj kupim, dvignem...

ni mi jasno zakaj tudi plačila položnic po ne vem kateeri uri izvajajo naslednji dan. to pomeni če bi v primeru imel rok 14.2.2008 za plačat in bi izpolnil položnico 14.2.2008 ob 21:00 zvečer pomeni da bo transakcija narejena naslednji dan kar dejansko pomeni da sem zamudil rok. ok za te položnice je vseeno načeloma samo če bi se šlo pa za kaj resnega bi pa to pomenilo... hm...

Pomoč - razlaga - odgovor... anyone?

Hvala!
   0 

Andrej @blur 15. Feb 2008, 00:44

elanino je napisal/a:
Po zadnji tržni raziskavi je stranki najprijaznejša banka v SLoveniji Unicredit Banka (prej BA-CA).
Za njo sledi Reiffeisen banka, na dnu sta Gorenjska banka in NLB.

link?
   0 

poZdravcek @poZdravcek 15. Feb 2008, 10:41

blur: Avtorizacije BA so začasne knjižne na računih zaradi načina obdelave podatkov. Knjižbe gredo preko Bankarta in so najprej knjižene kot avtorizacije, po končani medbančni poravnavi banke dobijo prave knjižbe in z njimi nadomestijo avtorizacije. Ponavadi je zamik dan ali dva. To velja za vse banke, za dvige na bankomatih in plačila z BA kartico preko POS-ov v trgovinah. Če avtorizaciji v določenem obdobju (mislim, da je 10 dni) ne sledi prava knjižba, je avtorizacija brisana.
Datum plačila položnic ni muha banke (tudi tu velja za vse banke). Datum plačila je odvisen od urnikov plačilnih sistemov, v katerih se izvajajo medbančne poravnave, kar omogoči izvršitev plačila iz ene banke na drugo. Po prenehanju delovanja poravnalnih sistemov banka (po zakonu) ne sme več sprejemati plačil na drugo banko za isti dan. Lahko prejme nalog z datumom valutacije naslednjega dne in ga izvrši naslednji dan.
   0 

Marjan Sever @BaTeMaN 15. Feb 2008, 12:15

lej, blur, ne počutim se ravno napadenega... ampak, le povem, kako sem prišel do nekega "oprijemljivega" zaključka...

glejmo... prvo postavko...

še vedno je odgovor...

1. SKB
2. Ugodnost, odnos, preprostost.

LP
   0 

Andrej @blur 15. Feb 2008, 14:54

poZdravcek je napisal/a:
blur: Avtorizacije BA so začasne knjižne na računih zaradi načina obdelave podatkov. Knjižbe gredo preko Bankarta in so najprej knjižene kot avtorizacije, po končani medbančni poravnavi banke dobijo prave knjižbe in z njimi nadomestijo avtorizacije. Ponavadi je zamik dan ali dva. To velja za vse banke, za dvige na bankomatih in plačila z BA kartico preko POS-ov v trgovinah. Če avtorizaciji v določenem obdobju (mislim, da je 10 dni) ne sledi prava knjižba, je avtorizacija brisana.
Datum plačila položnic ni muha banke (tudi tu velja za vse banke). Datum plačila je odvisen od urnikov plačilnih sistemov, v katerih se izvajajo medbančne poravnave, kar omogoči izvršitev plačila iz ene banke na drugo. Po prenehanju delovanja poravnalnih sistemov banka (po zakonu) ne sme več sprejemati plačil na drugo banko za isti dan. Lahko prejme nalog z datumom valutacije naslednjega dne in ga izvrši naslednji dan.

Hvala

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati