0 

Simke @Simke 7. Feb 2008, 21:17

Pozdravljeni,

Naletel sem na težavo, saj pri izdelavi spletne strani moram narediti še nekaj slik v neki zlatarni. Sicer sem nekaj slikal ampak slike niso take kot bi morale biti. Torej, zanima me s čim slikati od omenjene opreme(vem da ni nič od tega OK!!) Samo to imam zato vas sprašujem s čim slikati in kako da bodo slike podobne tistim ki jih naredijo profiči z profi opremo.

Moja oprema:
350D
18-55 KIT
18-200 SIGMA
50 1.8
85 1.8

Predlogi !!
   0 

Peter Bernik @Noob 7. Feb 2008, 21:57

V tem primeru sploh ni fora v objektivih, ampak v osvetlitvi. Sam sicer zlata nisem fotkal, sem le par kičastih izdelkov, ki niti niso bili problematični. Treba je ujeti pravi kot (odsevi) in seveda dobro razporediti fleše in svetlobo čimbolj razpršiti. Ne vem sicer kaj imaš na voljo, ampak z enim samim flešem bo šlo bolj težko. Če si lahko kje sposodiš šotor/piramido in vsaj en studijski fleš s softboxom (v tem primeru osvetliš od zgoraj in potem se svetloba itak odbija od vseh sten) bodo rezultati takoj precej boljši. Če ne pa eksperimentiraj s flešem in čim več odbojniki, če se tega nimaš pa obdaj nakit s stiroporjem, da se bo svetloba čim bolj odbijala in s tem razpršila. Kaj pametnejšega mi ne pride na pamet, ker pač nikoli nisem eksperimentiral, ampak sem vedno delal s solidno opremo.
   0 

mirsad @mirsad 7. Feb 2008, 22:09

KAJ PA FILTRI SI JI PROBAL?
   0 

Simke @Simke 7. Feb 2008, 22:46

nope ..nism probal...
   0 

Aleš @lial 7. Feb 2008, 23:22

@Simke: tako, kakor ti je svetoval Noob, je tudi po mojih iskušnjah pri slikanju svetlečih strojnih delov še najboljša rešitev šotor. Sam uporabljam TOLE zadevo in Wireless nastavitev dodatnega fleša. In vsaj deset, če ne dvajset posnetkov z različnimi nastavitvami, da je rezultat zadovoljiv.

LP
   0 

iztok @izo 7. Feb 2008, 23:23

nakit/ kovine ipd je nasploh bl problem fotkat zaradi odsevov ipd. kot so povedali, osvetljava je zelo pomembna ipd.

tu imaš recimo en primer
http://olympusdigitalschool.com/photo_lessons/E-1_A_Different_View_On_Jewelry_Photography/index.html

tukaj so primeri še za ostala področja fotografije
http://olympusdigitalschool.com/photo_lessons/index.html
priporočam!
   0 

Simke @Simke 7. Feb 2008, 23:24

ja ja ..vse lepo in prav...samo se mi ne zdi pametno kupovat zato da bom pač stranki ustregel ...in za tistih par 10 slik ....Bom neki probal...Če bi saj flesh imel na drugi strani pa bi neki se zmislu ..da bi kej podobnega naredu
   0 

Aleš @lial 7. Feb 2008, 23:27

Simke, stiropor je tudi precej uporabna zadeva grin
Ali pa brez bliskavice pri dnevni svetlobi, tako sem to počel prej.
   0 

Simke @Simke 7. Feb 2008, 23:31

ja je tud problem ko ima znotraj zlatarne tako sfukano svetlobo..pa še to če je flesh maš pa od tistih ogledal polno tisti odbijajočih se odsevov. Bom nekaj moram probati...sicer ne vem..

Tud to je da se ne morem približat detajlom...ne ..tud če nardim 100% crop ni to to ..nimam pa take opreme ...sicer bi prav prišel kak makro confused

tud podlaga je mal problematična ..taka se mi zdi da je bila najbolša
   0 

roman @romeno 8. Feb 2008, 00:57

A to moraš slikat nakit v zlatarni, kot del zlatarne ali lahko posebej. Ker če lahko posebej si kaj takega naredi:

http://digital-photography-school.com/forum/showthread.php?t=305

Nekaj nasvetov, kako slikati nakit pa najdeš tudi na tej strani:

http://www.tabletopstudio.com/documents/jewelry_photography.htm#focus

Upam, da kaj pomaga.

Za podlago pa bi jaz raje izbral kakšen papir kot pa blago.

0 

Simke @Simke 8. Feb 2008, 10:11

Hvala za prvi link ...mislim da je kr koristen....neki na to temo bi bilo potrebno narediti ...da bodo slike podobne tistim ki so TOP. Sicer edino ne vem kako naj se približam da bom lahko ostril..tisti ko je šel zraven ...se mi zdi da je čisto zraven objekta....

Ne vem ....imam občutek da bo z KITOM ..še najbol zraven pršu ..da bom vn potegnu tud malenkosti(no kolko tolko)
   0 

Simke @Simke 8. Feb 2008, 12:41

Ekola, takole nekaj sem naredil ..sicer ni to to ...samo za silo bo. Edino kar je da nisem imel pravih luči...sem bol mel slabo luč..oz zunaj...namizne lučke niso dovolj močne.

Prva brez flesha ...druga s fleshom
Oboje slikano s KIT OBJEKTIVOM ...

Predloge prosim ...za kakimi nastavitvami bi vi nastopali v taki situaciji ?

No pokažem moj izum...katerega sem naredil v pol ure...Sicer sem si pomagal z razno raznimi TOP ŠOP SVETILKAMI...sm fotru iz spalnce ukradu. No ena namizna je od zgoraj (bol švoh ) in ena je s strani ..ki pa je tud..samo ni to to .No pa še kar znotri sem jo dal ...

devilish

No še ena ..sm nekje najdu ena star nakit...za test.....biggrin

Slikano z KIT nastavitve:
MANUAL
ISO 400
ČAS 1/250
F 5.6
55 mm

Predlogi, kritike kar se tiče samih nastavitev?

Še ena :
   0 

Peter Bernik @Noob 8. Feb 2008, 15:52

1. Fotkaj v RAW: večji DR in več možnosti korekcij, recimo WB itd
2. Svetlobo imaš absolutno pretrdo. Delaj na odboj ali čez kakšen paus papir itd.
3. Ne vem zakaj fotkaš na ISO 400 če imaš 1/250. zmanjšaj na 200, če imaš 1/3 ISO korake pa na 160.
   0 

roman @romeno 8. Feb 2008, 16:41

Daj kakšno belo rjuho okrog škatle. Za luč pa uporabi kakšen zidarski reflektor.
   0 

Simke @Simke 8. Feb 2008, 16:43

ma ja sej to mi je problem ..ko nimam tok močnega reflektorja ...ne ...mam sicer pa bel papir okol škatle....bom moral neki narest...oz najdt...sej potlej bo pa verjetno kar ok kar se tiče svetlobe...tukaj niso bli dobro pogoji...tako kot je bilo prikazano v zg. povezavah.
   0 

Simke @Simke 11. Feb 2008, 22:11

Ena slika iz tega slikanja ....Kaj mislite ..kaj bi še lahko spremenil...

Naj povem...da sem škatlo naredu..samo beli papir ..je bil preveč ....je pa kupljen bil reflektor...zidarski ...za cca 10 € 2 kos ...tko da sta kr direkt svetla ....

Kaj pravite?
   0 

Peter Bernik @Noob 11. Feb 2008, 22:43

Še zmeraj prtrde sence, pa tudi precej mehka se mi zdi fotka. Odsevi se mi pa ne zdijo problematični.

But then again, I'm no expert grin .
   0 

Simke @Simke 11. Feb 2008, 23:19

škoda, k ne znam bolš narest...ne vem bo treba še potrenirat..pa tud tet nastavitve ..vse upoštevat...se učimo...bomo probal ..še kej poslikat. biggrin
   0 

Peter Bernik @Noob 11. Feb 2008, 23:33

Ja ni enostavna zadeva. Razni izdelki v škatlah in plastični embalaži res niso problematični, če imaš pravo opremo. Vem pa kako je s steklenicami, sem se kar precej lovil preden sem naredil solidne rezultate - jasno je bilo potrebno še nekaj obdelave v PS.
   0 

Žiga Šparemblek @ZiZa 12. Feb 2008, 11:47

pa ISO dj tko kot je Noob reku na nižjo vrednost...
http://photoziga.blogspot.com/
Remove the front cover from the lens before photographing!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati