0 

Petra @Petraaa 8. Feb 2008, 00:17

Full sm prebrala od vseh treh aparatov...pa se mi zdi, da so vsi nekak v istem rangu.
Prosla bi vas za mnenje, mogoče imate izkušnje, karkol...glede Panasonica FZ18, Sony H9 in Olympusa SP-560 UZ. Ne morm se odločit kerga bi si kupla. En mi je svetoval Sonyja pol drug Olympusa zarad širokega kota...pa niti ne vem ka je fora tega...PROSIM POMAGAJTE, ker se mi bo še zmešal smile hehe....

Hvala in LP
   0 

matej @shining 8. Feb 2008, 12:04

Če poveš kaj misliš slikat, potem bi pomoč zelo olajšala smile
Široki kot pa... v grobem to pomeni da fotoaparat zajame šriši kot kot človeško oko.

Jaz sem za sony-ja:)
   0 

Petra @Petraaa 8. Feb 2008, 12:54

Nimam kakšnih posebnih namenov glede slikanja...pač vse kar se drgač slika...ljudi, dogodke, naravo, živali,....sam si pa želim mal bolš zoom, ker mam na sedanjem aparatu le 3x in se mi to res ne dopade! Glede širokega kota se mi je zdel da to pomen, sam nism bla glih ziher smile Drgač pa se mi zdijo te trije aparati zlo podobni kar se tiče karakteristik al se motim? Prej sm bla že skor odločena za Sonyja, pol sm mal brala na netu komentarje, pa me je mal odvrnilo, zdj se mal bl nagibam k Panasonicu...zato bi rabla še kakšno mnenje, tako da hvala!!!
   0 

matej @shining 8. Feb 2008, 13:04

Olympus ima široki kot..ampak, meni osebno ta model ni bil všeč. Preveč "slaba" slika v zoom ter širokokotnem področju, meni se res ni dopadel. Zelo rad prežge sliko, in ostrenje mu povzroča veliko problemov. Sony mi je bil všečsmile
Panasonic pa..hmm, tudi ta se mi ni dopadel, ni slab..ga pa tadva premagata.

Iščeš nekaj majhnega?
Ker, če velikost ni ovira.. bi jaz izbral Fujija s5600 ali s5700 smile
   0 

Petra @Petraaa 8. Feb 2008, 13:16

Velikost mi sploh ni pomembna, tk da sem odprta za vse predloge smile HVALA
   0 

matej @shining 8. Feb 2008, 13:22

Imel sem Fujija s5600, pa mi je žal da ga nimam več smile
Hitro ostri, probleme mu predstavlja le ostrenje proti koncu zoom področja v temi. s5700 je novejša verzija, veliko trgovin pa drži oba, tako da jih lahko tam primerjaš, ter se odločiš.

225€ pa je okvirna cena po trgovinah:)

P.S. Meni se zdi velika prednost tudi to, da dela na normalne AA baterija, ki so poceni, dolgo držijo, dobi pa se jih v vsaki trgovini:)

Če te zanima, lahko nalepim kakšno sliko narejeno z s5600:)
   0 

Petra @Petraaa 8. Feb 2008, 13:34

ja bi te prosla smile sm pa že malo brskala po netu in si jih ogledovala in delujejo res fajn smile
   0 

matej @shining 8. Feb 2008, 13:46

Nič posebnega niso, bodo pa za neko referenco o barvah:)

Nobena pa ni predelana.
   0 

Petra @Petraaa 8. Feb 2008, 14:10

Ja dobre fotke, sploh tale čebelca mi je noro fajna smile js zlo rada kj takega slikam, sploh pa mojga psa v elementu norenja smile hehe
   0 

matej @shining 8. Feb 2008, 14:11

Potem pa bo to prava izbira, vsaj zame je bila.
   0 

Petra @Petraaa 8. Feb 2008, 14:12

za tok hitre odgovore smile
   0 

Rudi Robič @ferrari 8. Feb 2008, 14:26

Od teh treh je panasonc najboljši poglej malo ocene,samo da je pri nas malo majn poznan,ima vse kar rabiš
   0 

Petra @Petraaa 8. Feb 2008, 14:38

Ja sej sem gledla in je na večino straneh bols ocenjen, na enih pa tut ne, na drugih pa enako...sem opazla da je tut panasonic glede baterije bolsi od sonyja, 2x dlje zdrzi, pa tut resolucija pr filmčkih je boljša...Tk da sem se že res bolj k panasonicu nagibala..pol pa ti en reče js bi tega raj, pol drug js tega...pol sm si pa rekla da še na tej strani vprašam za nasvet smile HVALA!
   0 

Matjaz @mbbirdy 8. Feb 2008, 14:50

Petraaa je napisal/a:
Full sm prebrala od vseh treh aparatov...pa se mi zdi, da so vsi nekak v istem rangu.
Prosla bi vas za mnenje, mogoče imate izkušnje, karkol...glede Panasonica FZ18, Sony H9 in Olympusa SP-560 UZ. Ne morm se odločit kerga bi si kupla. En mi je svetoval Sonyja pol drug Olympusa zarad širokega kota...pa niti ne vem ka je fora tega...PROSIM POMAGAJTE, ker se mi bo še zmešal smile hehe....

Hvala in LP

Pisanje v slovenskem jeziku ti je pa res tuje, žal ... upset
   0 

Rudi Robič @ferrari 8. Feb 2008, 14:51

Idi v trgovino in poglej pa vroke primi pa se odloči
   0 

Petra @Petraaa 8. Feb 2008, 15:06

sam panasonica full nimajo...sej to je problem!!!
   0 

Rudi Robič @ferrari 8. Feb 2008, 15:25

SAj to ni forum slovenščine mbbbirdy,te bi ti tudi mogo met SLO nic
   0 

Rudi Robič @ferrari 8. Feb 2008, 15:30

Tu jih majo ,sem jaz mojga prek neta naročo ,dobo plačal po povzetju...
http://www.enaa.com/oddelki/foto/product.asp?dept_id=1258&pf_id=709220
   0 

Rudi Robič @ferrari 8. Feb 2008, 15:38

Čez mejo so pa cenejši
http://geizhals.at/a268418.html
   0 

matej @shining 8. Feb 2008, 16:06

Ironično. Pojdi ter primi, potem pa naj naroči iz neta biggrin

"Neka" trgovina v BTC-ju ima Fujifilm ter Panasonica, tam poglej:)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati