0 

Andrej @fotokaj 9. Feb 2008, 18:57

http://www.worldpressphoto.org/index.php?option=com_photogallery&task=view&id=1095&Itemid=187&bandwidth=high

Standard; iste štorije kot lani, le drugi posnetki; Afganistan, Irak, shirani črnci s palicami in mačetami, trupelca, kri in jasno; 2/3 vseh fotk je stresenih/neostrih in podosvetljenih. Krasno!
   0 

Peter Bernik @Noob 9. Feb 2008, 20:02

Tale je čisto nora serija http://www.worldpressphoto.org/index.php?option=com_photogallery&task=view&id=1096&Itemid=187&type=&selectedIndex=3&bandwidth=high.

Se pa najdejo tudi take, ki jih ne dojamem, emzin stil pač...No nasploh je veliko odličnih fotk vmes.
   0 

Peter Bernik @Noob 9. Feb 2008, 20:26

Pa tale, to pa je THE serija športnih fotk http://www.worldpressphoto.org/index.php?option=com_photogallery&task=view&id=1115&Itemid=187&type=&selectedIndex=8&bandwidth=high. Do zdaj še približno tako dobre serije nisem videl.
   0 

Peter Zakrajšek @FotoPritisk 9. Feb 2008, 21:26

Na žalost velaj za Press fotografijo v 80% vojna fotografija, beda, ljudje na robu preživetja bla, bla, bla... bul šit. Očitno folk zanima sam še beda človeštva?!!?

Ja, ja saj vem, da tudi otroci umirajo v Afriki in še kje drugje...

Se vam zdi, da je samo to primerno za Press fotografijo?

Tudi športna fotografija temelji na padcih in žalostnih obrazih.
   0 

Zelod @flambirana_oFca 9. Feb 2008, 21:40

Groza! bigeek
Jaz bi takim fotografom dal kakšno mučenje + ječo, ne pa nagrade.
Meni te slike vojn in pobojev ter ne vem kaj še vse, niso niti malo všeč in so totalno ne-etične. Rajši v medijih ne vidim ničesar kot pa naprimer close-up posnetek umirajočega in iznakaženega civila.
   0 

ogabe @ogabe 9. Feb 2008, 22:04

In spet so krivi fotografi. :roll: Stvar je zares zelo preprosta... ce ljudje ne bi zeleli gledati teh stvari, se te stvari ne bi prodajale in fotografi tega ne bi delali. Tako pa se te stvari prodajajo, ker pac ljudje zelijo to videti in za fotografa je to zgolj in samo sluzba... ravno tako kot katerakoli druga sluzba. Stvari res niso ne vem kako komplicirane grin
   0 

Jošt F. @ser 9. Feb 2008, 22:23

ogabe je napisal/a:
In spet so krivi fotografi. :roll: Stvar je zares zelo preprosta... ce ljudje ne bi zeleli gledati teh stvari, se te stvari ne bi prodajale in fotografi tega ne bi delali. Tako pa se te stvari prodajajo, ker pac ljudje zelijo to videti in za fotografa je to zgolj in samo sluzba... ravno tako kot katerakoli druga sluzba. Stvari res niso ne vem kako komplicirane grin

Se popolnoma strinjam!
   0 

abo01 @abo01 9. Feb 2008, 23:26

... in če ne bi bilo fotografov/novinarjev/snemalcev, tudi nihče ne bi vedel, da se take stvari dogajajo. Fotografi so v tem primeru le sli.
   0 

poZdravcek @poZdravcek 9. Feb 2008, 23:56

Verjetno je res, da se take stvari prodajajo, da je to služba.
V tej temi pa ni govora o objavljenih fotografijah. Podeljene nagrade niso za komercialno najuspešnejše, največkrat objavljene... fotografije. Nagrade podeljuje komisija, ki na ta način odobrava, podpira in lahko rečemo celo usmerja okus publike. Npr.: če so meni všeč nagrajene fotografije, pomeni, da imam dober okus!?
Ja, nekateri so tudi taki, ki v tem vidijo opominjanje in svarilo, nestrinjanje z dogodki. Očitno je takih ljudi premalo, oziroma niso na pravih položajih.
   0 

Matjaz @mbbirdy 10. Feb 2008, 01:09

Jaz bi ocenil, da so zmagovalne fotke sicer ok, iz njih sije pa sije lešinjarstvo, kar pomeni, da namesto, da bi naredili res kako lepo fotko, so samo na "pravem" mestu ob pravem času, ker so pač ujeli težavo drugih. Ne vem, kaj je pri tem tako posebnega - odvračanje pozornosti od lepe fotke na račun tragike ... halo?!? To so bolj mrhovinarji, ki pridobivajo na račun nesreče drugih - to pa zame ni umetnost. Ne vem, iti v Irak in počakati, da poči kaka bomba in potem iti veselo fotkati še žive ljudi ljudi brez rok in nog - v stilu I'm just doing my job (v prevodu - ja nisam od ovde)...
Noob je lepo povedal - povsem stil Emzina, zato tudi ne dajem fotk na take enostranske natečaje.
   0 

Peter Bernik @Noob 10. Feb 2008, 09:44

No malo pretiravate. Niso vse v istem stilu. So vmes tudi športne, recimo poglejte tisti link ki sem ga prilepil v moj 2. post. Vsekakor se strinjam z ogabejem in ab01, sam bi napisal zelo podoben odgovor, če me ne bi prehitela. Tisto z ječo in kaznijo je pa naravnost smešno - kot da so fotografi povzročitelji teh grozot. Potem pa zaprimo še vse filmske režiserje, scenariste, producente in seveda podjetja ki stojijo z denarnimi vložki za vsem skupaj, ki vzpodbujajo nasilje. In novinarje, ki itak pišejo o tem, saj so fotografije vedno le zraven teksta, samostojno pa skoraj nikoli (v medijih). Valda ni kriv Bush in njegova administracija. Fotografi so zločinci. Na vislice z njimi! Ob takem razmišljanju mi gre res na bruhanje in ne morem verjeti, da kdo tako primitivno razmišlja, sploh če je sam fotograf (četudi čisto druge vrste - v smislu fotka pokrajine itd).

Po drugi strani, je sicer delno res tudi to, kar je napisal mbbirdy o lešinarjih. Ampak sam bi tako poimenoval le tiste, ki ravno s tem namenom da bi poslali na nek natečaj točno določeno stvar fotkajo (in ne zato da bi svet informirali o grozotah) - in na način, ki ve da bo žiriji všeč. Konec koncev niso odkrivali tople vode, tematika je ista kot že par let. Samo tudi v tem ne vidim nekaj groznega, vsak pač hoče biti dober in opozoriti nase, hoče imeti pač svojih 5 minut slave. Glede emzina sem pa mislil o serijah, ki so dejansko kar nekaj. Tako po zgodbi, kompozicijah in vsem skupaj. Nekatere so pa fenomenalne, tematika gor ali dol, moralno ali ne - so kvalitetne! Poglejte zadeve iz striktno fotografskega vidika, saj ste predvsem zato na tem portalu, kaj ne?
   0 

Peter Atanackov @Geo 10. Feb 2008, 10:00

Ou ma v čem vi to!? Predstavljajte si svet brez vojnih fotografov/snemalcev/novinarjev. Npr. kaksno sliko o iraku bi dobil ce jih ne bi bilo, da je vse lepo in prav kot bush pravi, pomislite predn kej povete.

Po vrh vsega so pa nekatere slike vmes izredne, najboljse so iz crno-bele serije iz konga, tiste slike ti pa res povedo cist vse o razmerah v Kongu.

Niti se mi ne da v podrobnosti spuščat, ker je brez smisla.
   0 

Stane Crnjak @staneC 10. Feb 2008, 16:58

Če se ne motim, je "press fotka" kao novinarska oz fotka "informatifnega značaja". . Kolikor sam spremljam infotmativni program je 80% "ljudska beda, jad i bol". Verjetno zato toliko takšnih fotk med zmagovalci. Je bilo pač največ takih tudi poslanih na natečaj. idea
   0 

Žiga Šparemblek @ZiZa 10. Feb 2008, 19:36

http://www.worldpressphoto.org/index.php?option=com_photogallery&task=view&id=1128&Itemid=187&type=&selectedIndex=1&bandwidth=high kaaaaj? ene fotke so tako brezvezne da konc!
http://photoziga.blogspot.com/
Remove the front cover from the lens before photographing!
   0 

Stane Crnjak @staneC 10. Feb 2008, 20:05

Se mi zdi, da so nekatere fotke dobile nagarde po načelu"kaj je bilo posneto" in ne "kako je bilo posneto". Pri fotki atentata na Benazir Buto odstrani komentar, pa bo k'r neki... bigeek
   0 

ogabe @ogabe 10. Feb 2008, 20:10

Uff... vsi tisti, katerim se vse te fotke zdijo totalno za en k** imate vse moznosti, da se prijavite, posljete svoje prvovrstne umetnije in drugo leto brez tezav pometete z amaterji, ki delajo pri Reutersu, Gettyu, AFP itd.. Verjamem, da ste krepko boljsi, kot vsi fotoreporterji tega sveta skupaj. Zatorej le hitro tisto fenomenalno fotko izbrat in poslat... saj je potrebna zgolj ena.
Samo ne vem zakaj imam obcutek, da je vse skupaj ogromno govorjenja pa bolj malo od vsega tega, ko je treba nekaj zares pokazat. upset
   0 

Matjaz @mbbirdy 10. Feb 2008, 20:18

ZiZa je napisal/a:
http://www.worldpressphoto.org/index.php?option=com_photogallery&task=view&id=1128&Itemid=187&type=&selectedIndex=1&bandwidth=high kaaaaj? ene fotke so tako brezvezne da konc!

Prav imaš, take fotke bi morda naredil moj 4-letni sin, če bi le lahko držal DSRL v roki ... samo še kako skrito prebivališče kakega slovenskega siromaka najdem.
   0 

Stane Crnjak @staneC 10. Feb 2008, 20:18

Ogabe, prosim če meni amaterju, ti kot profesionalec razložiš, kaj za koji k...c je pri tej fotki tako hudo dobrega?
http://www.worldpressphoto.org/index.php?option=com_photogallery&task=view&id=1107&Itemid=187&bandwidth=high
Je nekaj oseb na obisku, pa eni mislijo, da je to izbruh vulkana, večina se pa nagiba k temu, da je neka štala s petardami.
A mnenaj ne smemo pisat več al' kako?
PS
Baje da je nekaj otrok obiskovalcev posnelo podobne fotke s trotl zihri, ko so slikali rakete za novo leto. laugh
   0 

ogabe @ogabe 10. Feb 2008, 20:22

staneC je napisal/a:
Ogabe, prosim če meni amaterju, ti kot profesionalec razložiš, kaj za koji k...c je pri tej fotki tako hudo dobrega?

Razen tega, da je to ena redkih slik atentata v katerem je umrla Benazir Buto? Nic drugega razen te malenkosti. upset

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati