0 

janko skok @jankos 12. Feb 2008, 14:21

Prosim za nesvet, odločam se za nakup dig.fotoap. Sony DSC H3 ali Canon SX100. Katerega priporočate oz. povejte prednosti in slabosti enega in drugega ... izkušnje itd.

HVALA!!!
lp, Janko
   0 

blaž skok @blsk 12. Feb 2008, 14:46

Jaz osebno bi se odločil za Sony. Nisem pa profi samo govorim iz izkušenj. Če pa primerjaš ta dva digitalca pa mislim da sta kar isti "šmorn". Ne vem moje mnenje je Sony, ker imam tudi sam Sonya in sem super zadovoljen. Bolje pa bo če ti bo kakšen, ki se na to spozna odgovoril. Upam, da me ne bodo sedaj vsi napadli ker podajam amaterska mnenja. Tudi mene zanima kaj bodo na to porekli tisti ki se spoznajo na fotografijo. mogoče celo jaz menjam digitalca ker vidim da sta cenovno kar kul.

Fotografski pozdrav!
   0 

Matej Gazvoda @MatejG 12. Feb 2008, 16:27

Daj raje malo prej poišči po forumu, ker se take teme odpirajo skoraj vsak teden, odpirajo jih pa sami taki tepčki, ki ne znajo uporabljati funkcije "išči" oziroma "najdi" in tako smetijo forum.
   0 

janko skok @jankos 12. Feb 2008, 16:52

...
   0 

janko skok @jankos 12. Feb 2008, 16:56

MatejG je napisal/a:
Daj raje malo prej poišči po forumu, ker se take teme odpirajo skoraj vsak teden, odpirajo jih pa sami taki tepčki, ki ne znajo uporabljati funkcije "išči" oziroma "najdi" in tako smetijo forum.

Spoštovani MatejG!
... pa kaj bi govoril, poglejte si ta dva linka!

https://www.slo-foto.net/ftopict-9681-.html
https://www.slo-foto.net/ftopict-9493-.html

Tepček!
lp, Janko
   0 

blaž skok @blsk 12. Feb 2008, 17:12

hahaha MatejG ko ti rabiš nasvet so tvoja vprašanja čisto vredu, ko pa nekdo drug rabi še dodatnen nasvet pa so podobna vprašanja označena s tvoje strani kot vprašanja tepčkov.... MatejG res si smešen še posebej sem se smejal ko sem bral tvoja vprašanja na teh linkih... MatejG lahko te je sram res si smešen, malo preglej svoje dodatke na tem forumu predno napadaš...
   0 

Aleš @lial 12. Feb 2008, 18:57

blsk je napisal/a:
MatejG res si smešen še posebej sem se smejal ko sem bral tvoja vprašanja na teh linkih...

pri meni se pokažejo samo pikice ... confused grin grin
   0 

Matej Gazvoda @MatejG 12. Feb 2008, 19:41

Kot prvo jankos, malo bolje preberi tisto mojo temo o nakupu DSLRja in zakaj sem jo začel. Povedal sem tudi, da sem podobne teme že prebral in da še vedno nisem prišel do zaključka. Prebral skoraj vse tuje forume, pa še vedno nisem prišel do zaključka in to je bila potem še zadnja možnost, da najdem odgovore na svoja vprašanja.

Kot drugo, obstajajo recenzije, testi, tudi ostala mnenja, le če poznaš strica googla. Najlažje se je registrirati na forum, vprašati tako neumno in čakati, da ti vsak svoje zrecitira. Še bolj debilno pa se mi zdi, da potem, ko ti nekdo(v tem primeru jaz) pove eno čez tvoj račun, ti klikneš moj profil in začneš iskati moje napake, ter mene nekaj obtoževati. Mislim, lepo te prosim. Uporabi google in najdi ter potem raje kaj bolj konkretnega vprašaj. Pa da ne bom samo smetil, evo ti par linkov, ki ti bodo v pomoč:

Nekaj iz sosednjega foruma:(upam, da ne bo zbrisano, ker je koristno)

http://www.e-fotografija.si/templates/?a=1264&z=1

http://www.dpreview.com/reviews/read_opinions.asp?prodkey=sony_dsch3

http://www.dpreview.com/reviews/canonsx100is/

Ej ne boš verjel, kaj sem vtipkal pod ključne besede: Canon PowerShot SX100 / Sony CyberShot H3

Hja, klikni, lahko je, tudi zate!
   0 

Aleš @lial 12. Feb 2008, 19:56

Morda v premislek (pa ne samo Mateju):
Ljudje so in bodo prihajali na forume z vprašanji, ki so že stokrat odgovorjena.
Pa ne zaradi lenobe, vsaj v veliki večini je tako. Želijo si razgovora o problemu, ki jih zanima.
Ker se kaj hitro vsak od nas lahko najde v situaciji, ko mu brskanje po forumih ne zadošča, je prav, da jih razumemo.
Ker bodo nekje drugje nekoč drugič drugi ljudje razumeli nas.

LP
   0 

Matej Gazvoda @MatejG 12. Feb 2008, 20:06

Lial, se popolnoma strinjam s teboj. Seveda, jaz se bi kdaj lahko zadržal s kakšno besedo kot je tepček, ker saj vidiš, nazaj dobiš samo takšne odgovore kot so(tukaj se moram zopet zadržati laugh ), ampak včasih se pač čudim nevednosti ljudi. Sem admin na dveh forumih, ki sicer nimata nobene veze z fotografijo, ampak ljudje tudi sprašujejo za mnenje in je izrecno napisano, da naj uporabnik prvo poišče po forumu, če je bilo o tej temi že diskutirano, potem poišče po netu(recimo google) in na koncu če res ni nič našel, vpraša na forumu in če je našel, da ne sprašuje nekaj splošno, ampak konkretno. Na srečo ta forum še ni tako ogromen(predvsem zaradi omejitve slo jezika), ampak kmalu lahko postanejo taki posti preveč redni in nastane eno samo smetišče ter poveča delo adminov. Samo poglej forum dpreview.
   0 

Aleš @lial 12. Feb 2008, 20:28

Hja, kakor vedno - medalja ima dve plati...

LP
   0 

janko skok @jankos 12. Feb 2008, 20:50

Dobro, dobro ... ne razburjaj se preveč Matej!

Kar se tiče spletnih objav - primerjave, testi itd. Prebral sem jih veliko (nisem pa tega izrecno omenil) ... a sem po vsem prebranem bil še manj odločen ... zato vprašanje (ki je bolj konkretno od npr. "Kupujem kompakt višjega razreda ...") na katerega odgovor bi lahko dobil od uporabikov (amaterjev).
Kot kaže ne bom dobil koristne informacije zato dajem dovoljenje, da administrator izbriše to temo. Lahko tudi sam zbrišem vsebino, a kaj, ko bo potem tema polna pikic in bo morda nekdo, ki ni tepček, razočaran.

Lial, hvala za razumevanje ... ko bi le tudi drugi premogli vsaj kanček modrosti ... ki bi prevladala nad kompleksi.

lep pozdrav
   0 

blaž skok @blsk 12. Feb 2008, 21:25

jankos in lial se popolnoma strinjam z vama...
   0 

Matej Gazvoda @MatejG 12. Feb 2008, 22:12

Hehe, janko ma saj se ne razburjam, ampak poskušaj me razumeti, pa kakšni kompleksi neki no. laugh

Tisto s "kupujem kompakt višjega razreda" pa ne vem točno kaj misliš pa s tistimi pikicami.

Nobene koristne informacije? A potem nisi prebral tistih linkov, ki sem jih dal. Na prvem je fajn primerjava obeh in kaj več sploh ne moreš zvedeti, kot pa tisto. Kaj pa te v bistvu konkretno zanima, ker tega nisi povedal? Ker so v tem članku v primerjavi navedene pravzaprav vse slabosti in prednosti obeh aparatov, to je pa to kar tebe zanima.

Pa uspešen nakup smile
   0 

janko skok @jankos 12. Feb 2008, 22:46

Ja točno, pozabil sem se zahvalit za linke ... nekaj od tega sem sicer že prebral in še kup drugih, a vseeno hvala za trud. Vidiš Matej, če bi objavil le to, bi bilo popolnoma dovolj s tvoje strani ... zaletavost in domišljavost sta bili popolnoma odveč.

Aja še to, verjetno bom vzel Sony-ja ...

lep pozdrav

[align=right:86679f5732]p.s.:Tisto s "Kupujem kompakt višjega razreda ..." ... poglej tista dva linka (drugi link), ki sem ju objavil zgoraj ... pravzaprav pa je čisto vseeno![/align:86679f5732]
   0 

klemen @soled 13. Feb 2008, 08:09

lial je napisal/a:
Morda v premislek (pa ne samo Mateju):
Ljudje so in bodo prihajali na forume z vprašanji, ki so že stokrat odgovorjena.
Pa ne zaradi lenobe, vsaj v veliki večini je tako. Želijo si razgovora o problemu, ki jih zanima.
Ker se kaj hitro vsak od nas lahko najde v situaciji, ko mu brskanje po forumih ne zadošča, je prav, da jih razumemo.
Ker bodo nekje drugje nekoč drugič drugi ljudje razumeli nas.

LP

podpišem...smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati