0   

Marko Jar @marko1 13. Feb 2008, 13:45

Malo nazaj sem vas jaz spraševal za foto opremo in se vam še enkrat zahvaljujem za prijazne besede, sedaj pa nabavlja tudi kolega na novo, pa sta v končni izbor prišla spodnja "kompleta". Ni začetnik v DSLR, prej je imel P k100d in ga prodal z objektivi vred. Torej:

- Nikon D80, Sigma 10-20, Nikon 85 1.4

ali

-Canon eos 30D, Canon 10-22, Canon 85 1.8

Jaz mu pravzaprav nisem znal dobro povedati, ker 30d je recimo superioren napram D80(magnezij ohišje, boljši AF, 5fps, boljši ISO performance), D80 pa ima za odtenek večje ter svetlejše iskalo. Glede objektivov sem mu rekel, da če naj dober primerek sigme, da zna biti ok, ampak da naj bi bil canonov objektiv baje boljši, kar se pa fiksne 85-ke tiče, pa sta oba sigurno optično odlična, ampak Nikonova 85ka je le legenda:) Oba kompleta pa naj bi lahko dobil po isti ceni. Kaj vi rečete? Mnenja?
 0   

S @futzy 13. Feb 2008, 14:29

Jst svetujem 30D.

Boljsi objektivi zraven!! In sam body vec kot dovolj dober. In cez pol leta bo lahko dokupoval objektive iz zelooo siroke palete (tako cenovno kot po kvaliteti).

Za samo iskalo pa ne morem rect ker prav skozi D80 se nisem kdaj zijal grin ampak mislim, da teh razlik ne bo opazil (razen ce bo primerjal z D3 ali 1D).
 0   

Andrej @fotokaj 13. Feb 2008, 14:51

Glas za Canona.

D80 ima švoh AF modul in bo na njem s počasnim in nikakvim AF-D ostrenjem 85/1.4 Nikkor uporaben le za statiko, medtem ko domnevam, da 85/1.8 USM na D30 prav lepo šiba. Fantastična optika 85/1.4 Nikkorja ne odvaga vse njegovih pomanjkljivosti, predvsem kardanskega ostrenja - ga je treba na en "ornk" body nataknit, ne na D80!
Po šumu in kvaliteti slike sta aparata primerljiva, tako da to nista neka faktorja. Če je cena res enaka, lahko mirno vzame Canona.
 0   

Marko Jar @marko1 13. Feb 2008, 15:14

Ej hvala obema!

Jaz imam sicer kombinacijo d200 in 85 1.4 in kar lepo šiba, le malo glasno je, na d80 pa praviš, da to ne bo to? Bo pa s kombinacijo 30d+85 1.8 zgubil nekaj na kontroli dofa predvidevam( 1.5 crop faktor ter f1.4) ter optiki, čeprav je tudi c 85 1.8 odličen.
 0   

Andrej @fotokaj 13. Feb 2008, 15:22

85/1.4 na D200 da "lepo šiba"? Šiba ja, lepo pa ne.
Ta kombinacija ne more sledit niti človeku, ki z normalno hitrostjo ali celi počasi hodi proti fotoaparatu med otrenjem, kaj šele da bi lepo šibalo.... 30D in 85/1.8 sta kombinacija celo za dvoranski šport, sicer z malo manjšim izkoristkom, a vseeno; D200 in 85/1.4 nimata kaj delat pri gibajočih motivih.
Zadnjič sem probaval kombinacijo D3 in 85/1.4, pa tud ni bilo bogvekaj; oseba, ostrena na obraz in med normalno hitro hojo proti aparatu, ostrenje AF-C, 6fps... in rezultat? Cirka polovico ostrih fotk, raje pa kakšna manj kot polovica ...
no
 0   

črt @mici 13. Feb 2008, 18:03

Canon!
 0   

j @sikoj 13. Feb 2008, 18:42

Podobne kombinacije imam tudi jaz v glavi - en UWA objektiv ter en svetlobno močan fiksni - ali bo 50ka ali pa 85ka, ko si bom v naslednjih dveh mesecih kupil prvi DSLR, pa sem malo upal, da bodo pri Nikoni updejtali njihove fiksne 50ki in 85ki ter dodali SWM motorje, pa do tega na žalost ni še prišlo - predvidevam da bo na Photokini, tako da bi se jaz v tem trenutku tudi za kombinacijo s Canonom odločil.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati