0 

Patricija @Mcdreamy7 13. Feb 2008, 18:33

Pozdravljeni,

do sedaj sem kar pridno vozila z mojim canonom EOS 3000N....deleč je že tega nakupa smile...sicer dela lepe fotke, ampak tehnologija gre naprej, zato sem se odločila, da preklopim na dslr. In tukaj sedaj moja dilem kaj naj kupim.

Prebrskala sem forume, primerjave, itd. Ko vprašam koga za nasvet začne...tisti, ki ti bolj sede v roke, saj so vsi dobri ali pa meni je boljši canon, pa popljuva nikon in obratno. Prebrala sem marsikaj in vsak ima nekaj boljšega, nekaj slabšega..........
Ker pa ne bi rada brcnila v temo pri nakupu, se obračam še na vas.

Sicer imam doma dva objektiva canon 28-80mm in sigma 100-300mm...to pomeni, da če kupim canona imam ta dva objektiva..sicer za začetek, ker ne bi rada celo večnost množila z 1,2. Tako, da v tem primeru mi je vseeno, tudi če bi prešaltala na nikona.

Sedaj pa k vprašanju. Ne morem se odločiti kaj je boljše kupiti canon 400d ali ta nov 450d, ki bo prišel ven nekje marca ali nikon d60, ki bo tudi kmalu prišel na police?

Hvala za odgovore že v nprej smile

Bye
   0 

martin @pikoli 13. Feb 2008, 20:27

Pri crop senzorjih se množi ponovadi z 1.5 ali 1.6, tako da bi v vsakem primeru potrebovala še nekaj širšega. Tudi če boš kupila nove objektive boš še vedno morala množiti. Razen v primeru da kupiš aparat ki ima Full Frame tipalo.(recimo Canon 5D) Drugače pa ima 450d 12.2Mp(400d 10Mp), spot merjeje svetlobe(400d ga nima) SD spominske kartice(400d CF) 3.5fps (400d 3fps) večji zaslon in boljši KIT objektiv.
lp
   0 

Patricija @Mcdreamy7 13. Feb 2008, 20:56

Da ne morem takoj reči, da sem za nakup canona 450d je njegovih 12,2Mp....saj sem zasledila, da so na enako površino stlačili le več pikslov, ker so jih seveda pomanjšal, to pa posledično privede do tega, da na pixel pade manj svetlobe kar pomeni več šuma na sliki...se pravi slabša kakovost slike. Je res, da ima spot in boljši body, kot je pač rečeno...v bistvu dokler ga ne primem v roko tega podatka ne morem potrditi....

Bistvo je, da ne vem kaj je boljše, da imaš in česear ne.

Bye
   0 

JureV @JureV 13. Feb 2008, 22:23

bistvo je to, da med njima ni take velike razlike, pol je boljše vzel cenejše, ostali dnar pa vloži v boljši objektiv, to ti je boljša naložba
   0 

Patricija @Mcdreamy7 13. Feb 2008, 22:59

Se pravi, da mi priporočaš nakup 400d....thx za nasvet

Bye
   0 

Patricija @Mcdreamy7 14. Feb 2008, 12:00

Imam še eno vprašanje....če grem malo više, kaj bolj priporočate nikon d80 ali canon 40d? Ali je vseeno boljše vzeti canon 400d?

Bye
   0 

Jure Makovec @DizzyReed 15. Feb 2008, 19:05

sam imam 40D, slikal sem tudi že D80, pa moram reči, da je 40D precej boljši. vsaj meni. nekje na ravni recimo D200, D300 je malce bolj naprej...

včasih se mi zdi, kot da imam 5D v roki, ker sem par testnih fotk naredil tudi z njim, le da ima manjše iskalo in manjši senzor.

je pa res, če vzameš Canona ali Nikona srednje serije, pa tud Pentaxa oz. Sonyja (Canon 40D, Nikon D80 ali višje), nimaš kaj zgrešiti.

glede na to, da znaš delati s filmom, ti zna biti 400D ali 450D (pa tudi nižji Nikoni, Pentaxi in Sonyji) že od žačetka premalo... grin

kar se višjih razredov tiče je pa tako ali tako vse tam tam - mislim, da so nianse ki odločajo.

sem pa z 40D zelo zadovoljen.
   0 

Patricija @Mcdreamy7 16. Feb 2008, 07:45

DizzyReed ful ti hvala za tvoj nasvet, ki mi je prišel zelo prav...tista pika ni i. Prav tako se zahvaljujem vsem ostalim, ki so mi priskočili na pomoč pri izbiri.

Kocka je padla in odločila sem se, da kupim Canona 40D.

Bye

http://www.wisdomofheart.blogspot.com/
   0 

Simon @simy_ 21. Feb 2008, 20:54

Veliko sem prebral o tem canonu 40D in še drugih aparatih, pa vsi pravijo da je za teh 1225€ € (toliko pride body) to najbolša izbira.

Je to res ali je bolje pogledati še po kakšnem drugem aparatu,?
Najbolj je baje kritičen ta aparat kar se ekrana tiče (bistveno premalo pik) pa vseeno to odtehta ostalo?
Kaj pa 30D - se ne splača?

Imam že Canon opremo, zato Nikon odpade nekako odpade.

Lp Simon
   0 

M_M @M_M 21. Feb 2008, 21:31

Canon 40D je vsekakor vreden svoje cene. Edina kritika gre res na nekoliko slabši LCD zaslon, kar pa ni tako hudo, še posebej, če si vajena delati na film. 40D te gotovo ne bo razočaral.
   0 

andyz @andyz 21. Feb 2008, 21:38

40D vsekakor, če hočeš kaj res dobrega. Za 1200 E ne dobiš boljšega.
   0 

Rudi Robič @ferrari 22. Feb 2008, 00:56

Tu je še ceneje
www.bolha.com/oglas2671847
   0 

Jure Makovec @DizzyReed 22. Feb 2008, 08:00

simy_ je napisal/a:

Kaj pa 30D - se ne splača?

ko sem na nekem drugem forumu postavil enako vprašanje, sem dobil odgovor - 30D je dober fotoaparat. zelo podoben 40D. a le z eno razliko - tak fotoaparat kupuješ za dlje časa, za 2 leti, če ne še dlje. in čez 2 leti bo že 40D rahlo zastarel, kaj šele 30D... grin

vredno razmisleka, se mi zdi.
   0 

alteredego @alteredego 22. Feb 2008, 12:35

DizzyReed je napisal/a:
...
in čez 2 leti bo že 40D rahlo zastarel, kaj šele 30D... grin
...

Ampak, saj gre vendar za fotoaparat. bigeek Ce je dober danes, zakaj ne bi bil cez dve leti? Hudica, nekateri se vedno delajo s filmom.
   0 

Ban @Ban 22. Feb 2008, 13:06

Ne vem, jaz se bi tudi raje odločil za 30d namesto 40d, tisto razliko v denarju pa porabil še za nakup kakšne dodatne opreme, recimo kakšen dober stativ, še kakšen objektiv, itd... Kar se mene in za moje fotkanje tiče, je prednost 40d le v hitrejšem AF, mičkeno večjem in svetlejšem iskalu ter izboljšani ergonimiji ter malenkost boljši tesnjenosti ohišja. Stvari kot sta čiščenje senzorja ter live view, bi pri meni ostali več ali manj neuporabni.

Jaz komaj čakam, da se cena eosa 5d spusti tam na 1400 € in ga vzamem takoj, pa je aparat star že 2,5 let.

Jaz mislim, da za ta denar ne dobiš boljšega kot je pa 40d, ampak, ker daješ možnost tudi 30d, ti priporočam, da malo pogledaš prednosti 40d in se vprašaš, če so vredne dodatnega denarja in koliko ti bodo koristile ali bi bilo vseeno bolje, da preostali denar investiraš drugam v opremo.

lp
   0 

Stane Crnjak @staneC 22. Feb 2008, 13:49

alteredego je napisal/a:
DizzyReed je napisal/a:
...
in čez 2 leti bo že 40D rahlo zastarel, kaj šele 30D... grin
...

Ampak, saj gre vendar za fotoaparat. bigeek Ce je dober danes, zakaj ne bi bil cez dve leti? Hudica, nekateri se vedno delajo s filmom.

Pri "filmu" je aparat samo ohišje za ujet svetlobo. Film zapiše sliko. Pri digitalu pa izboljšani senzor pomeni boljšo kakvost zapisa, zato lahko čez dve za enak denar dobiš boljšo kakvost. Če to, seveda, potrebuješ. Tako, na grobo razloženo.
   0 

Simon @simy_ 22. Feb 2008, 16:05

No stvar je taka, da bi jaz tako ta nakup nameraval čez najprej pov leta(skoraj 100% nič prej kot v letu - ni niti denarja) - in še to je prehitro, ker najprej potrebujem kakšen konkreten rezultat s tem kar imam.

30D sem že prečekiral in ga že sedaj dajem na stran, zaradi same starosti kot take - čez eno leto bo to še starejši aparat.

M_M bi lahko jaz kdaj sprobal malo tvojo 40-tko da vsaj vidim kaj zamujam? biggrin

Lp Simon
   0 

miran @fenix 23. Feb 2008, 00:45

andyz je napisal/a:

ja? za 1200 EUR Pentax K20, kvaliteta visjega ranga na nivoju nikon D 300/D3...lepo prosim
   0 

Aleš @lial 23. Feb 2008, 07:42

fenix je napisal/a:
andyz je napisal/a:

ja? za 1200 EUR Pentax K20, kvaliteta visjega ranga na nivoju nikon D 300/D3...lepo prosim

... ali pa Alpha 700...

Hm.
bigeek
ampak fenix, tisto je ja kanon, kaj ga midva tukaj biksava!

LP
   0 

Patricija @Mcdreamy7 6. Mar 2008, 23:58

Ful ste mi pomagali pri odločitvi....tako da lahko povem, da sem zadovoljna uporabnica canona 40D.

Hvala

Bye

Slo-Foto zakon

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati