0 

blic @blic 19. Feb 2008, 00:07

Odločam se za nakup novega digitalca, sedaj imam canon ... fotke so OK, toda aparat je nezanesljiv v dveh letih je bil 3X na servisu. confused
Help Nabavil bi Olympus SP-550UZ ali Fujifilm FinePix S8000fd, nevem kako je kaj s kvaliteto zoom-a omenjenih aparatov, tovarniško predstavitev sem videl, sam predstavljene fotke so bile narjene verjetno v optimalnih pogojih, zanimivo bi bilo videte amaterske posnetke istega motiva brez zoom-a, 3X , 10X in 18X zoom, tako si je lažje nardit predstavo. A bi kdo dodal v forum takšne fotke?

Zanima me tudi kako je kaj z ostrenjem in stabilizacijo fotke pri zgoraj emenjenima aparatoma? Kakšno je vaše mnenje, Oly ali Fujifilm, kateri se bi bolje obnesel za zahtevno družinsko uporabo? idea
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 20. Feb 2008, 01:24

Za zahtevno družinsko uporabo sta verjetno oba dovolj dobra. Poglej, primi v roke in se instinktivno odloči na podlagi tega, kateri ti je najbolj všeč.

Opozoril bi pa te na nekaj stvari v zvezi s tem zoomom. Če ima objektiv najširši kot tam okoli 30 mm (ekvivalent Leica), potem 3x zoom pomeni, da pride do 90 mm, 10x zoom pa 300 mm.
30 mm pomeni, da boš imel vidno polje razmeroma široko, 90 mm pomeni, da boš iz razdalje 3 m lahko slikal malo več kot doprsni portret, z 300 m pa še sklatiš ptiče z neba. Strah me je pomislit, kaj je to 18x zoom, ker je to čista traparija in nategovanje folka. Za to ceno objektiv tega razpona de facto ne more imeti dobre optike, pa če se na zobe postaviš. V laičnem jeziku; 3-5x zoom je več kot boš v večini primerov potreboval, in če kupuješ karkoli več, potem plačuješ svojo neinformiranost, izgubljaš pa na kvaliteti tudi v sponjem razponu zooma (pri širokih kotih).

Pri kompaktih so druge stvari važne... recimo življenjska doba baterih, možnost uprabe AA baterij je tudi prednost, hitrost odziva (čas od pritiska na sprožilo do dejanskega zajema slike naj bo čim krajši), možnost zoomiranja med snemanjem filma, eni digitalci imajo tudi built-in memory (če slučajno pozabiš kartico imaš nekaj rezerve v fotoaparatu)... itd. Zoom je zadnja stvar zame. Poglej si en moj blog post na to temo... Mogoče dobiš kako idejo o tem, na kaj biti pozoren pri nakupu.

Nečem bit nč kej preveč pameten... meni so barve na Olympusih všeč in jaz bi vzel Olya... Ti pa se sam odloči, kaj boš s svojim denarjem počel biggrin
Blog - Portfolio[/size

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati