0 

janez @marc 20. Feb 2008, 09:30

Zanimajo me vaše izkušnje, koliko fotografij gre na 4GB kartico pri 7MP. V navodilih za Panasonica TZ3 piše, da je pri maximalni resoluciji in pri minimalnem stiskanju število fotografij ~1000. Ko pa vstavim kartico imam pri teh nastavitvah na voljo samo 280 posnetkov.

lp Marc
   0 

david bembič @david_db 20. Feb 2008, 09:36

Poglej koliko so v povprečju dolge datoteke pa boš vedel koliko ji gre v 4Gb. (hint: 4000:datoteka v Mb)

lp
Moje princeske in včasih tudi jaz: /http://bembic.blogspot.com
   0 

milosh @milosh 20. Feb 2008, 10:44

odvisn je tut od iso nastavitev, vecji iso manj fotk
   0 

JureV @JureV 20. Feb 2008, 10:49

ne vem al misliš da si naredo 280 fotk al da ti piše da lahko narediš 280 fotk...ker večinoma ti zasloni lažejo, recimo pr meni piše da lahko naredim 290, ko pa napolnim kartico pa mam slik ca. 380
   0 

Bravo @Bravo 20. Feb 2008, 10:58

milosh je napisal/a:
odvisn je tut od iso nastavitev, vecji iso manj fotk

Tole Milosh pa se mi zdi ,da ne bo čisto držalo.Lahko pa ,da se motim.
Na 4 GB kartico spraviš cca 1500 slik v jpg.
   0 

janez @marc 20. Feb 2008, 11:02

Ravno to me moti. Velikost slike je 2.3MB in po tem bi moral narediti res veliko slik, da napolnim kartico ne pa samo 280. Res pa je, da je aparat nov in kartice še nisem napolnil do konca.
   0 

Aleš @lial 20. Feb 2008, 11:05

Pa si poskusil kartico formatirat v aparatu?
   0 

poZdravcek @poZdravcek 20. Feb 2008, 12:00

Aparat prikazuje, koliko fotografij lahko še dodaš na to kartico, ne pa skupnega ševila. Ko bo kartica polna, bo število 0, na kartico ne boš mogel več dodajati novih.
Ko kartico formatiraš, obstoječe fotografije brišeš. Takrat ti bo prikazovalo, koliko fotografij lahko posnameš na prazno kartico. Številka je približna, ker je velikost jpg fotografij odvisna tudi od vsebine. Ponavadi je končno število večje.
Preden formatiraš kartico: formatiranje pomeni brisanje obstoječih fotografij na kartici. Pred formatiranjem si fotografije shrani na računalnik, prenosni disk, natisni na papir...
   0 

janez @marc 20. Feb 2008, 19:21

Formatiral sem kartico in posnel nekaj fotografij za preizkus. V največji resoluciji je slika 3072x2304(1.7MB), Naslednja je 2560x1920(1.4MB) in tako naprej. Tudi po formatiranju kartice mi kaže, da lahko posnamem maksimalno 278 fotografij v največji resoluciji, tako da še vedno ne razumem te matematike. Ima kdo TZ3, da mi lahko konkretno odgovori, kako je s tem?

lp
   0 

JureV @JureV 20. Feb 2008, 19:36

1. al ti fotoaparat ne podpira tolko prostora ali pa
2.fotoaparat ti 100% laže, tak kot sem reko, meni tudi kaže 290, pol pa jih naredim 380 (to je vsepovsod tak)
   0 

Aleš @lial 20. Feb 2008, 19:42

Pa si prepričan, da je kartica 4GB? Ker imam kar dva primerka SD kartic, kjer je nalepka drugačna od dejanske vsebine, bi bilo morda dobro preveriti dejansko kapaciteto kartice.
Samo ideja.
   0 

milosh @milosh 20. Feb 2008, 20:58

bravo poglej in se prepricaj
   0 

janez @marc 22. Feb 2008, 07:13

Ko sem priklopil fotoaparat na računalnik, mi je kazalo samo 1GB prostora na kartici. Ugotovil sem, da obstaja več vrst SD kartic. Za moj fotoaparat mora kartica imeti oznako "HC", tako da bom danes kartico reklamiral, saj sem vse kupil v kompletu, kar naj bi dalo garancijo, da je oprema med seboj kompatibilna. Ko pa dobim novo kartico sporočim, če bo stvar delovala normalno.

lp
   0 

janez @marc 27. Feb 2008, 07:11

Po zamenjavi kartice mi sedaj vse deluje tako, kot je treba, se pravi da imam res možnost posneti približno 1000 fotografij na kartico, kot je omenjeno v navodilih. Torej pred nakupom preverite ali je oprema med seboj kompatibilna, da ne boste imeli istih težav kot jaz. Hvala za pomoč in lep pozdrav.
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 27. Feb 2008, 09:01

marc je napisal/a:
Ravno to me moti. Velikost slike je 2.3MB in po tem bi moral narediti res veliko slik, da napolnim kartico ne pa samo 280. Res pa je, da je aparat nov in kartice še nisem napolnil do konca.

To je zato, ker niso vse slike točno enako velike. Dejanska velikost JPG slike je odvisna od "motiva". Enolični motivi z malo detajlov pomenijo manjše slike, ker jih jpg kompresija lažje stisne (široke ploskve ene barve pomenijo zanj manj podatka kot drobnarije). JPG ne shranjuje piksel po piksel, zato je velikost fotografije variabilna.

Seveda fotoaparat ne ve, kakšne slike boš delal in ti navrže eno povprečno cifro...

To je moja teorija.
Blog - Portfolio[/size
   0 

janez @marc 27. Feb 2008, 09:16

To je zato, ker niso vse slike točno enako velike. Dejanska velikost JPG slike je odvisna od "motiva". Enolični motivi z malo detajlov pomenijo manjše slike, ker jih jpg kompresija lažje stisne (široke ploskve ene barve pomenijo zanj manj podatka kot drobnarije). JPG ne shranjuje piksel po piksel, zato je velikost fotografije variabilna.

Seveda fotoaparat ne ve, kakšne slike boš delal in ti navrže eno povprečno cifro...

To je moja teorija.[/quote]

Kot sem že napisal zgoraj. Omenjeni fotoaparat ne prepozna 4GB kartice TAKE MS, prepoznal jo je le kot 1GB kartico. Po zamenjavi te kartice z SANDISCOVO, prav tako 4GB, pa je vse v redu.

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati